אייפון של העתיד יהיה עשוי כולו מזכוכית

אפל רשמה פטנט על עיצוב סמארטפון העשוי מזכוכית, שילווה מכשירים אחרים מאותו החומר, כמו Apple Watch ו-Mac Pro.

העיצוב של האייפון הוא עדיין מהאטרקטיביים בתעשייה, ובשלב זה לא נראה שאפל הולכת לשנות הרבה את הקווים שלה; אם כבר, הם יכולים להתפתח עם הגעת טכנולוגיות חדשות. אם השמועות על האייפון 14 נכונות, למשל, אנחנו צריכים לצפות לנייד דומה לאייפון 13 אבל בלי ‘חריץ’ או מצלמות בולטות החוצה, אבל אחרת, הוא יהיה מוכר כאייפון.

זה עשוי להשתנות בעתיד, שכן חומרים וטכנולוגיות חדשות מאפשרים עיצובים שהם כעת פנטזיה. הפטנט האחרון שניתן לאפל בארצות הברית הוא מבט על עתיד אפשרי, שבו כל מכשירי החברה יהיו עשויים מזכוכית, כפי שנחשף על ידי Patently Apple.

הפטנט אינו מדבר על מכשיר ספציפי, אלא מעלה מושג כללי של מכשירים אלקטרוניים עם מעטפת זכוכית; הדבר המעניין הוא שכדוגמאות, הוא שם אייפון, אפל ווטש ומחשב מק פרו. הטקסט מתמקד באופן שבו אפל יכולה ליצור את המכשירים הללו, והיישומים הפוטנציאליים שיהיו לה.

זה פטנט שמתמקד יותר באיך תחבר את חלקי הזכוכית יחד, ואיך הם יתכופפו כדי ליצור ‘קופסה’ שתכיל את הרכיבים הפנימיים. במקרה של סמארטפון, זה גם מסביר שאפשר יהיה לקבל שישה אזורי מסך שונים, שיפתחו את הדלת להצגת מידע בקצוות המסך, דבר שכבר ראינו מיצרניות כמו סמסונג או מיקרוסופט .

בנוסף, זה גם מסביר שהתמונה יכולה להסתגל לאותה עקמומיות; לדוגמה, אם נסתכל על הנייד מהצד, אפליקציות האייפון יכולות להופיע באזור המעוקל. לפיכך, לא בהכרח נצטרך להסתכל על הנייד מלפנים כדי שנוכל להשתמש בו. האזור המעוגל יכול להיות גם ניתן לעיוות; למשל לבצע פעולות כמו שליטה בעוצמת הקול אם נלחץ על קצוות הנייד בכוח.

כמקובל בפטנטים, זה לא אומר בהכרח שאפל הולכת להשיק אייפון מזכוכית; אבל לכל הפחות, אתם שוקלים את זה או החלטתם שכדאי להגיש את הפטנט לכל מקרה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *