בריסל חושפת את רשימת האמצעים להתמודדות עם עליית מחירי החשמל

הנציבות האירופית תציג ביום רביעי הקרוב את המסמך שלה עם אמצעים להתמודדות עם עליית מחירי האנרגיה, שמשפיעה על חשבון החשמל שמשלמים משקי הבית והחברות, בתגובה לבירות האירופיות הרבות שדרשו תגובה מתואמת לזרם הנוכחי. תַרחִישׁ.

בריסל העריכה את פרסום המסמך ביום שלישי שעבר, אך לבסוף בחרה לעכב את פרסומו בשבוע על מנת לפנות מקום לוויכוחים שהתקיימו בשבוע שעבר, הן ברמת השרים והן בארוחת הערב הבלתי פורמלית של ראשי המדינה והממשלה. בסלובניה.

המסמך יוצג במסיבת עיתונאים של נציב האנרגיה, כדרי שמשון, לאחר שקיבל את ההנחיה בפגישה של מכללת הנציבים.

ספרד, צרפת ויוון היו שותפות הגוש שדרשו בתוקף של האיחוד האירופי להגיב לעליית מחירי האנרגיה. אליהם הצטרפו צ’כיה, רומניה ופולין אחרות, שהרימו לאחרונה גם את קולם כדי לבקש את תגובת המוסדות האירופיים.

מנהלת הקהילה הגיבה בהבטחת מסמך שיתווה את הצעדים שהמדינות החברות יכולות לנקוט באופן מיידי בגבולות החקיקה הנוכחית. זה כולל אמצעים שעוזרים לסייע למשקי הבית הפגיעים ביותר או להורדת מסים, בין היתר.

אבל כמה ממשלות אירופה עשו לובי לאמצעים גדולים יותר. ספרד, למשל, הציעה ליצור פלטפורמה המנהלת רכישות גז משותפות בדמות הרכש הריכוזי של חיסונים במהלך מגיפת הקורונה.

סוף ספקולציות
באמצעות מכתב שנשלח לפני מספר שבועות על ידי סגן נשיאי הכלכלה והמעבר האקולוגי, נדיה קלביניו ותרזה ריברה, בהתאמה, ביקשה ממשלת ספרד גם צעדים להפסקת השערות במערכת האירופית לסחר בפליטות CO2 (ETS) ולעצב מחדש את החשמל האירופי. שׁוּק.

ממשלת צרפת, מצדה, דרשה לפעול לצמצום הקשר בין מחיר הגז לחשבון החשמל, בעוד שיוון הציעה להקים קרן פיצויים למעבר שמשתמש בהכנסה של מערכת ה- ETS ומופעל במצבים חריגים. כמו הנוכחי.

נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, קלטה חלק מדרישותיהן של מדינות אלה במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר מאסטוניה, כאשר אישרה כי בריסל מעריכה יצירת “עתודה אסטרטגית” של גז להפחתת לחסום את התלות בייבוא ​​של משאב זה.

מול עמדתם של ספרד, צרפת ויוון, שותפים אחרים כמו גרמניה, הולנד, דנמרק, שבדיה או פינלנד מעדיפים שתגובת האיחוד האירופי תוגבל להתמודדות עם השפעת המצב הנוכחי באמצעות צעדים קצרי טווח ולדחות רפורמה ב עומק מערכת החשמל האירופית הנוכחית.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *