סערה מושלמת משחררת את הסיוט שלפני חג המולד בארה”ב

האמריקאים קיבלו חדשות חדשות רעות השבוע. בחורף הקרוב, חשבונות החימום יהיו גבוהים יותר. על פי נתוני מינהל המידע לאנרגיה (EIA), כמעט מחצית ממשקי הבית האמריקאים שמחממים את ביתם בעיקר בגז טבעי יכולים לצפות להוציא 30% יותר בממוצע על חשבונותיהם בהשוואה לשנה שעברה.

הסוכנות מוסיפה כי החשבונות יהיו גבוהים ב -50% אם החורף יהיה קר ב -10% מהממוצע ו -22% יותר אם החורף יהיה חם ב -10% מהממוצע.

יחד עם זאת, הצרכן הלאומי כבר סובל ממחירי הבנזין בעלייה של יותר מ -65% במחירי הנפט עד כה השנה ואילו אלה של הגז הטבעי זינקו ביותר מ -112% מאז ינואר.

מאז אוקטובר האחרון, מחירי הבנזין עלו בכ -1.10 דולר לליטר (3.1 ליטר) והם מסתכמים כעת ב -3.27 דולר לליטר, על פי AAA. המחיר יכול להמשיך ולטפס כאשר מערב טקסס בינונית עלתה השבוע על 80 דולר לחבית לראשונה מאז 2014 ושומרת על הריצה שלה לכיוון 100 דולר.

“יש לנו עלייה באנרגיה שתהיה גרור לצמיחה ברבעון הרביעי.”

ברוס קסמן, כלכלן ראשי ב- JPMorgan, הודה בהערה ללקוחותיו שתקופות של עליית מחירי הנפט לעיתים קרובות הן בעייתיות מכיוון שהן מביאות איתן אלמנטים מפריעים יותר עם פוטנציאל לנטל על הצמיחה.

“יש לנו עלייה באנרגיה שתהיה גרור לצמיחה ברבעון הרביעי”, הוא מזהיר, תוך שהוא מבהיר כי הוא אינו רואה מיתון “אך בו עלינו לדאוג כי הוא ישפיע באופן משמעותי על הצמיחה”.

כל זאת בתקופה שבה האינפלציה הגיעה לעלייה שנתית של 5.4% בספטמבר (4% בשיעור הליבה שלה) מחלחלת בהדרגה לתיק הצרכנים בעוד צווארי בקבוק ובעיות אספקה ​​מאיימים להרוס את עונת הקניות לחגים.

קמעונאים מנסים לעמוד בקצב למרות הלחצים המרחפים לאורך החלק האחרון של השנה, כולל מחסור בעובדים והפרעות בשרשרת האספקה.

שלושה מכל ארבעה קמעונאים בארה”ב אומרים שהצרכנים מצפים לחנויות יותר ממה שהם יכולים לספק בגלל מחסור בכוח אדם, כך עולה מסקר של מומחה ניהול צוות UKG. כ -85% מצפים שהפרעות בשרשרת האספקה ​​ישפיעו על הלקוחות.

לעת עתה, ICSC, ארגון מרכז הקניות המוביל בצד הזה של האוקיינוס ​​האטלנטי, מרגיש אופטימי למדי לגבי עונת חג המולד הקרובה, למרות כאבי ראש בשרשרת האספקה, ומצפה שהמכירות בנובמבר ודצמבר יגדלו. 8.9% בהשוואה לשנה שעברה.

בשנה שעברה עלו ההוצאות ב -8.3%. יותר מכפול מהגידול הממוצע של 3.5% בחמש השנים הקודמות, על פי נתוני החגים שפרסמה הפדרציה הקמעונאית הלאומית (NRF).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *