פרוטוקול הפד צופה את תחילת ההתחדדות לפני סוף השנה

כשההסלמה העקשנית של האינפלציה עדיין בתוקף ובעיות כמו צווארי בקבוק או התנהגות לא יציבה של שוק העבודה מטלטל את המחירים, השוק כבר מעכל לא רק אחת אלא לפחות שתי העלאות ריבית בשנה הבאה על ידי הפדרל הפדרלי.

קבוצת CME FedWatch, העוקבת אחר הציפיות העתידיות לשינויים במדיניות המוניטרית בארצות הברית, ציינה לאחר פרסום נתוני המדד לחודש ספטמבר כי רק 13.6% מהשוק סבורים כי מחיר הכסף יישאר בטווח 0 ו- 0.25% שוטף בתום ישיבת ועדת השווקים הפתוחים הפדרליים (FOMC) ב -13 וב -14 בדצמבר 2022.

עם זאת, 35.7% מציגים עלייה בשיעורים של 25 נקודות בסיס שיציבו את התעריפים הפדרליים בין 0.25% ל- 0.50%. מצידם, 32.6% מעכלים לפחות שניים במהלך השנה הקרובה, שיסגרו בשיעורים שבין 0.50% ל- 0.75%. 14.3% רוצים עד שלוש סיבובים של הבורג של 25 נקודות בסיס לארכובה הכספית.

“דיווחי האינפלציה לחודשים הקרובים צפויים פחות או יותר לשקף את דו”ח מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר, ולהראות תנודתיות מתמשכת ברכיבי מעבר, אך מגמה ברורה יותר של התחזקות האינפלציה המרכזית. זה אמור להמשיך את הפד. פדרלית בדרך לשמירה על אפשרות העלאת הריבית במחצית השנייה של השנה הבאה “, מעריכה ורוניקה קלארק, כלכלנית בסיטי.

פקידי הפדרל ריזרב מגיעים למסקנה כי תקופת האינפלציה ה”מעבירה “הזו הולכת ומתארכת. בעוד שהתעסוקה הייתה הגורם שהאט את תחילת ההתחדדות, האינפלציה התקשתה להתעלם.

עבור שרה האוס, כלכלנית בוולס פארגו ניירות ערך, האינפלציה תישאר מעל 5% במונחים של שנה עד שנה עד הרבעון הראשון של השנה הבאה. למרות שצמיחת המחירים צפויה להתקרר לאורך כל השנה, אנו מעריכים כי האינפלציה תישאר מעל ליעד הפד במהלך 2022.

יו”ר הפד ג’רום פאוול ציין בישיבת ספטמבר שדיווח תעסוקה “טוב למדי” יספיק בכדי להתחיל את תהליך צמצום רכישות החוב, תהליך המכונה התחדדות, כבר בפגישה. של נובמבר. זהו השלב הראשון לפני ששוקלים את העלאת הריבית ויסתיים במחצית הראשונה של השנה הבאה.

למרות שנתוני התעסוקה בחודש שעבר מאכזבים, נכון שהממוצע החודשי עד כה השנה עומד בקנה אחד עם היעד של כ -500 אלף משכורות לחודש שלפי פקידי הפד רואים בהתפתחות בריאה.

חברי הפד מחפשים נתון מדד מחירים לצרכן גבוה יותר לפני שהם באמת יכולים להסיק שהם הגיעו ליעד האינפלציה שלהם, ועל סמך התפתחויות המחירים הם עומדים להשיג בדיוק את זה בשנת 2022. על פי כלכלנים בנורדאה, ייתכן אפילו שההופעות הממוצעות הגבוהות ביותר של מדד המחירים לצרכן מ -1998. זהו תרחיש חדש לחלוטין עבור הפד והשווקים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *