בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / מגזין אקטואליה עולמי שהוקם על ידי קבוצה בארה"ב
בינה מלאכותית איש עסקים טלפון נייד מחשבה (CC\Flickr\Tuncay\עיבוד-סטודיו טודיי)

מגזין אקטואליה עולמי שהוקם על ידי קבוצה בארה"ב

(קרדיט תמונה: CC-FlickrTuncay | עיבוד-סטודיו Twoday)

צור קשר

מגזין החדשות והאקטואליה Twoday, הוקם על ידי צוות אנשי היי-טק ותקשורת בארה"ב ושם מרכזו של האתר. מטרת המייסדים ליצור מקור למאמרי אקטואליה מעניינים לקוראי עברית בכל בעולם אף שאינן בהכרח מוכתבות על פי סדר היום בתקשורת הגלובלית. הכתבות ובעיקר עדכוני החדשות ככל שניתן קצרות וענייניות, ומספקות את ידע נדרש ורחב בנושא.

האתר נועד להציג בנוסף לחדשות והרחבה בנושאים אקטואליים, עדכונים שונים מתחום הצריכה של הקורא כגון בריאות, צרכנות כללית, השכלה היי-טק, אינטרנט ועוד.

צוות השיווק המיומן מתרכז במגוון אפיקי שיווק ופרסום, ובמספר ערוצי תוכן אשר מאפשרים פילוח של קהל יעד נקודתי בעת פרסום או מתן חסות, ובכך מאפשרים התמקדות בקהל זה לצד חיסכון במשאבים.

ניתוח הנתונים הנעשה על ידי צוות ההפעלה המספק למערכת הניהולית את נתוני והרגלי הקריאה והשהייה באתר ושרשרת הדפים הנצפים לכל קורא.

האתר בנוי גם על הסכמי תכנים בנוסף לכתבי הבית בארה"ב, ובונה עצמו כנקודת מפגש למתעניינים (לאו דווקא מקצועיים) בתחומי טכנולוגיה וכלכלה.

בנוסף מכיל האתר ערוצי תוכן במגוון תחומים נוספים, למשל ספורט, משפחה, תיירות, רכב ועוד. כל זאת תוך שימת דגש על כתבות קצרות מהמתרחש ובעברית מהעולם כולו.

האתר לקח על עצמו למקד תכנים בצורה אובייקטיבית. לאתר אין כל אג'נדה פוליטית, יחד עם זאת בעת הצורך האתר מספק פרשנות בצורה חביבה ומעניינת.

לאתר מדיניות לפיה אין לתורמי התוכן מרווח לתאר רכילות לשמה, לשון הרע וככלל ישנה הימנעות מכותרות צעקניות ומתלהמות, תוך הקפדה על ציטוטים ממקורות רשמיים.

ככל אתר המדווח חדשות ואקטואליה מטרה זו לעתים נתקלת בקשיים רבים, בפרט נוכח חוסר הצדק של גורמים אינטרסנטיים עד שהדבר זועק לשמיים, אז נדמה לפעמים כי המטרה נזנחה, אולם הקו המנחה תמיד נותר בעינו.

בעיקר מקפיד האתר על תוכנן של התמונות המוצגות בו (אשר לפרסומות, ככל שהדבר בידי הצוות הטכני, הדבר מטופל אם כי אין על כך שליטה מלאה), כך שהורים וילדיהם, או כל ציבור אחר שהדבר חשוב לו, יכול להיכנס לאתר בחופשיות וללא כל חשש מתמונות שאינן הולמות.

בנוסף מפתח האתר ערוץ תוכן של יהדות אשר עדיין בפיתוח, ומוגש בצורה נעימה ונגישה ומאפשר לקורא גישה לעולם המסורת היהודית על נושאיה הרבים.

הייחודיות של האתר היא בחדשות אובייקטיביות ופרשנות עניינית, ובהבאת תכנים עשירים וקשת רחבה של אינפורמציה מרחבי הגלוב ומנקודת מבט לאו דווקא בהגדרה של אתר חדשות סטנדרטי.

מטרת האתר היא למשוך אליו עניין ציבורי רחב, בד בבד עם התחשבות בתחומי העניין של קהל הקוראים.

קהל היעד הוא רחב, מכל השכבות והמגזרים: החל מצרכני החדשות הקלאסיים, דרך עקרות בית וצעירים וכלה במגזר הדתי על גווניו השונים, בארץ ובעולם עקב מדיניות התמונות של האתר.

כאמור התכנים והתמונות באתר הנם תוך שמירת לשון נקייה מאד, תוך התייחסות לאירועים פליליים במילים חלופיות ככל הנדרש וצניעות כך שיתאימו לסוגי קהלים רבים ומגוונים וגילאים שונים ויגיעו לציבור הרחב.

מבנה התכנים באתר:

האתר מכיל תכנים שיהיו מוכרים לגולש, לצד תכנים מקוריים וייחודיים לאתר. עדכונים שוטפים מתקבלים גם דרך סוכנויות הידיעות, דוברים ממקורות ראשונים וכן מקבוצת כתבי הבית ועל אף שמיקומם בארה"ב ובאירופה, הכותבים מעורים בחדשות המזרח התיכון, תוך הקפדה על תכנים מקוריים ואיכותיים.

הדגש באופן כללי הוא גלובלי, ובא להציע לגולש ידע נרחב במתרחש בעולם כולו.

האתר עוסק בתחום החדשות השוטפות עם דגש על חדשות מהעולם. תכנים חדשותיים כאלו המשלימים את החדשות הממוקדות המוכרות לנו מאתרים אחרים, ומכוונות גם לקהל גולשי החדשות אשר אוהבים להתעדכן בחדשות במספר אתרים וערוצים.

העיסוק בתחום הכלכלה הנו עם דגש שילך ויגדל כדי גיבוש סיכומים ועדכונים מכלכלת העולם והשפעות אירועים כגון בחירות, מצב בטחוני ועוד על הכלכלה.

עוד ערוצי תוכן לדוגמה הם (חלקים עדיין בפיתוח):

נדל"ן - בעיקר נושאי אקטואליה הקשורים ומשפיעים על הנדל"ן.
משפחה - החל ממתכונים ואתרי טיולים ועד צרכנות ובריאות, מדובר בתכנים קלילים שיתאימו לכל תחומי העניין.
יהדות - ערוץ תוכן שעתיד לכלול קהילות ושידורים חיים של אף של שיעורי תורה, ונגישות ליהדות בצורה נחמדה ו'לא מאיימת' לכל אדם.
טכנולוגיה - תכנים מעניינים, לרבות שידורים לעתים של שיגורי לוויינים וחלליות לחלל, סיפורים על מטוסים חדישים גאדג'טים אינטרנט ועוד.
תרבות ותיירות - עם תמונות מרהיבות מהעולם המאפשרות לקורא 'לגלוש' למקומות קסומים אף במחשבתו.
נוסטלגיה - עם תמונות וכתבות המזכירות אירועים מרגשים מהעבר.
ועוד כמה פינות כגון סגולות, אוכל עם מתכונים לפי עונת השנה, מאמרים וגם סיפורים לכבוד שבת קודש.