בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / עקב מחסור חמור בטייסים בואינג פותחת קורס טיס מאפס
טייסי מטוס נשיא ארה״ב איירפורס-1 (קרדיט תמונה: צילום מסך-סטודיו טודיי)

עקב מחסור חמור בטייסים בואינג פותחת קורס טיס מאפס

טייסי מטוס נשיא ארה״ב איירפורס-1 (קרדיט תמונה: צילום מסך-סטודיו טודיי)

סביבת העבודה של הטייסים בעידן הנוכחי כבר אינה מוכרת לרבים מהם, השימוש בטכנולוגיות אימרסביות (שילוב והטמעת טכנולוגיות), גמישות בלוח הזמנים ולמידה אדפטיבית (מותאמת) לצורך הסתגלות מהירה לקצב התמורות והחידושים בעולם התעופה כבר אינם מנת חלקם של הטייסים הוותיקים.

טייסי המחר יצטרכו לגלות הבנה מעבר לטכנולוגיה חדישה גם בנושאים חוצי תרבויות, לגשר על פערי דורות וכמו כן לשלוט במספר רב של שפות שונות.

בואינג, יצרנית המטוסים המובילה, פרסמה את תחזית ל-20 השנים הבאות, לפיה, מאות אלפי טייסים ומכונאים יגיעו לגיל פרישה בעשור הקרוב ובהתאם לכך יהיה צורך בתכניות ובמסלולים ייעודים חדשים להכשרת טייסים ומכונאים.

קית' קופר, סגן נשיא להכשרות מקצועיות ושירותים עולמיים בבואינג התייחס לתחזית ואמר כי:" למרות הגידול המתמשך בתנועת המטוסים העולמית, תעשיית התעופה מתמודדת עם קושי בקליטת טייסים חדשים, מה שמציב אותנו בפני מחסור צפוי בטייסים כבר בעתיד הקרוב."

כיצרנית המטוסים מהגדולות בעולם הבינו בבואינג כי שוק המטוסים לא יכול לצמוח ללא טייסים כדי להטיס אותם, לצורך מציעה החברה תכנית פיתוח והכשרה לטייסים.

מטוס קרב בטיסה מהירה - US NAVY

לא צריך להיות טייס קרב מנוסה כדי להגיע לדרימליינר (קרדיט תמונה: US NAVY)

המועדון אינו שייך יותר רק לטייסי הקרב לשעבר

בניגוד לתפיסה כי לקוקפיט של מטוסי הסילון המורכבים יכולים להגיע במהירות בעיקר טייסי חיל האוויר לשעבר, עתה פותחת בואינג אפשרות נוספת ורחבה מאד.

בואינג מתכוונת להכשיר את המתאימים מרמה של טייסים מתחילים ועד לטייסים בדרגת קצין ראשון- זאת, על מנת לסייע לחברות התעופה בצורך לגיוס טייסים שעומדים בדרישות המבצעיות החדשות, לאור השינויים המתרחשים בעולם התעופה.

במקביל מפתחת בואינג כלים חדשים בתא הטייס המסייעים בעבודה השוטפת של הטייסים ומפחיתים הפרעות והסחות דעת באוויר.

לדברי קופר, ידרשו מאמצים חינוכיים ופיתוח כוח אדם איכותי על מנת להכשיר את הדור הבא של הטייסים, קופר הוסיף כי: "עלינו לשלב מאמצים בין ממשלות העולם, שותפינו העסקיים, בתי ספר לתעופה ברחבי העולם ומוסדות חינוכיים אחרים, במטרה להבטיח את יכולתו של שוק התעופה להתמודד מול הביקוש המשמעותי לטייסים."

מטוס בואינג MAX 737 (קרדיט תמונה: בואינג)

מטוס בואינג MAX 737 (קרדיט תמונה: בואינג)

היעילות דורשת טייסים מאומנים ובמקביל פחות טכנאים

בבואינג מצביעים על ירידה קלה בביקוש למכונאים; הסיבה העיקרית לכך הינה כי מטוסים חדשים זקוקים למרווחי תחזוקה ארוכים יותר וככל שתדירות התחזוקה פוחתת, פוחת הצורך במכונאים ואנשי תחזוקה, בהתאמה. בגזרת המסוקים האזרחיים וטייסי מנהלים, בחברה צופים עלייה של כ155,000 טייסים ועוד כ132,000 מכונאים.

גם בגזרת הביקוש לצוותי האוויר (דיילים), בואינג חוזה עליה קלה מ-839,000 ל-858,000 אנשי צוות ברחבי העולם, זאת לאור מגוון הציים בקרב חברות התעופה, בתקנות רגולטוריות, מודלים עסקיים משתנים, צפיפות המושבים ותצורות שונות המצריכות מתן שירות אישי לנוסעים.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!