בס"ד י״א בניסן תשע״ט , יום שני , אפריל 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / מפלגת הרמטכ״לים ה-בוגיבנץ רק תקרב את לפיד לראשות הממשלה
יעלון ואיזנקוט קובי גדעון לע"מ

מפלגת הרמטכ״לים ה-בוגיבנץ רק תקרב את לפיד לראשות הממשלה

בחירות 2019: התיאבון הפוליטי הבלתי נשלט של הרמטכ"לים בדימוס (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

מי שראה בזמנו את הסרט מטריקס, זוכר איך לקראת סוף חלקו האחרון אומרת אחת הדמויות, שבכוחה היה להילחם ולהביא את המצב עד לאותה נקודה, כי בזאת תש כוחה מלהמשיך.

בנימין נתניהו סובל מסנקציות משפטיות מכל סוג שניתן להעלות על הדעת עוד מאז שנבחר ב-1996. לאחר שמדינה שלימה פרשה לתנומת הלילה עם שמעון פרס, שכבר חגג את ניצחונו כראש ממשלה, התעוררה היא למציאות אחרת לחלוטין עם ראש ממשלה חדש, ביבי.

השוק הזה לפני יותר מ-20 שנים הוליד רדיפה שיטתית אחר ביבי, והעלה שאלות על מתנות ששמר באיזה מחסן, על קבלה עבור הובלה ועל התעסקות בחלוקת קופונים במסגרת רכש ביטחוני. לכך נוספו האשמות בצבע כקבלת שמפניה וורודה וכן האשמות נגד רעייתו שרה, בגין החזרת בקבוקים לסופר והזמנת אוכל למשכן ראש הממשלה ועוד.

את כל אלו שרד ביבי בשני העשורים האחרונים, מהם עשור כראש ממשלה מכהן של מדינת ישראל. לזאת נוספו אתגרים ביטחוניים רבים ומדירים שינה, מאמץ בתחום הבינלאומי ופוליטיקה קטנה תחת אווירה של תקשורת עוינת במיוחד.

בנימין נתניהו שמעון פרס (לע"מ)

בנימין נתניהו ושמעון פרס, החשבון נפתח ב-1996, ומעולם לא נסגר (קרדיט תמונה: לע"מ)

נתניהו יודע היטב מתי לפרוש כדי שזה יתקבל כאילו ניצח

אין זה משולל יסוד כי כפי שעשה כשהעביר את השרביט בזמנו לאריאל שרון, וכפי שהפתיע את צחי הנגבי ועקף אותו עם איוב קרא שוודאי ראוי למקומו במשרד התקשורת, כך יחולל עתה נתניהו מעין מפץ פוליטי לא צפוי, אך הפעם מתוך מקום של התרחקות ממרכז האש.

במידה ויוגש כנגד ראש הממשלה כתב אישום, עלולה ליפול הממשלה הבאה גם אם ייבחר שוב לתפקיד. וכן, אם תופעל כנגדו של ראש הממשלה סנקציה משפטית כזו או אחרת עוד בטרם הבחירות, כך או כך המועמד הבא בתור מבחינה אלקטורלית, הוא יאיר לפיד.

לפיד אמנם אינו בשל דיו לתפקיד, אך גם ביבי היה ירוק בתחילת דרכו וכך גם ברק, שלא החזיק מעמד ולו קדנציה אחת ונפלט החוצה ממועדון ראשי הממשלה.

בנימין נתניהו (קובי גדעון לע''מ - סטודיו טודיי)

בנימין נתניהו- יודע מתי לפרוש כדי שזה יראה כאילו ניצח (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע''מ - סטודיו טודיי)

חבורת הרמטכ"לים ה-בוגיבנץ פשוט יחסלו את מפלגת "העבודה"

בימים אלו מכונסים שלושת הרמטכ"לים האחרונים עד איזנקוט שעוד עלול להצטרף גם הוא לחבורה ביום מן הימים, כדי "להציל את המדינה." לכל אחד ואחד מהם חשבון ארוך מאוד עם נתניהו, הגם שכל אחד מהם יודע כי ראש ממשלה בקדנציה הבאה הוא לא יהיה, ואולי גם לעולם לא יגיע לתפקיד המיוחל.

המכנה המשותף "העיקר לא ביבי," כך מתסמן, עומד להוליד גוש שיחסל את מפלגת העבודה לחלוטין, אף כי קשה מאד להבין מיעלון ועתה גנץ, דבר וחצי דבר מההצהרות הלעוסות והמדוקלמות של הגנרלים בדימוס, ניתן אולי להסיק ממשנתו של איזנקוט, שממשיך לדבוק בחברו הפצ"ר שרון אפק, ולומר כי הפרקליטות הצבאית היא הגורם המנצח בצה"ל, כי מדובר בשמאלנים במסווה, דבר שכאמור יעביר אליהם קולות של מפלגת "העבודה" הקורסת אל סופה הצפוי.

בנימין נתניהו בוגי משה יעלון בני גנץ צוק איתן - קובי גדעון לע"מ

ביבי בוגי וגנץ ב"צוק איתן," מואשמים על ידי חלק מהציבור בהובלת התיקו מול חמאס (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

הציבור שואל שאלות- לכן לא מובטח לבוגיבנץ יותר מכמה מנדטים

אך על אילו ניצחונות מדברים, יעלון, גנץ, אשכנזי ואיזנקוט?! על ההתנתקות מעזה שהולידה מדינת טרור בגודל של עיר בגבול הדרום-מערבי, על התחמשותו המטורפת של נסראללה, על חכמת הבדיעבד נגד המנהרות לאחר שכבר גבו חיים הי"ד, על דרום שבוער מבלונים, על סיכון חיילים, על נקיטת יד רכה, על מה הם מדברים?!

שאלות אלו ונוספות שואל ציבור הבוחרים, והתשובה ככל הנראה כבר תתקבל ביום הבוחר. בינתיים, סקרים מגוחכים בדרך, כאלו שתוצאותיהם כהגשמת משאלתם של יוזמיהם ותו לא- גנץ עולה עם קרוב ל-20 מנדטים (?!), הרי כל אחד מבין כי לבדו הוא בקושי עובר את אחוז החסימה, ואם יתחזק קלות ישיג בין שניים לשלושה מנדטים. זה יהיה הישג יפה עבורו.

יאיר לפיד - חיים צח לע"מ
יאיר לפיד- נזהר ונותן לאחרים לעשות טעויות (קרדיט תמונה: חיים צח לע"מ)

בצומת זו ובדיוק מופתי, נכנס לפיד לתמונה

בתרחיש בו נתניהו יגלה סימני חולשה, והאמת היא כי אין להאשימו באשר ישנו גבול לכל מה שניתן או שרוצים לספוג, והיועמ"ש המדופלם אביחי מנדלבליט "ושונאי ביבי" בפרקליטות בראשות שי ניצן בכל מקרה כבר יגישו לציבור ברווז ממולא לפני הבחירות, עם צעדים משפטיים צפויים כנגד ביבי בתוספת מגוון הדלפות שישחירו אותו כלילה ללא ירח – הליכוד יספוג מכה קשה, ואם יעבור את 20 המנדטים, על אמסלם לברך הגומל.

אז, לפיד שצפוי להיות בראש המפלגה השניה בגודלה, ותלוי במצב אך אף עשוי להשתוות לליכוד פחות או יותר, מגיע לכר פורה ומוכן עם מפלגת הרמטכל"ים שאולי תקבל מנדטים, אך ודאי שאף לא תתקרב לכמות המנדטים שפורסמו אמש בסקרים. הרי שרובם ככולם של המנדטים של האחרונה יגיעו מבוחרי השמאל, 'שהקיאו' את מפלגת העבודה, שמתקרבת לסיום תפקידה ההיסטורי במדינת ישראל.

רובי ריבלין (קובי גדעון לע"מ)

רובי ריבלין, צוחק מי שצוחק אחרון (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

בבית הנשיא ממתין רובי לנקמה המתוקה

כך עם המנדטים של גנץ וחבריהם, מפלגת העבודה המרוסקת ואחרים ממפלגות הפזורה הפוליטית, יוכלו החברים לחשק את לפיד ולמנוע מהליכוד להקים ממשלה, מה שיוביל את הנשיא רובי ריבלין יריבו המושבע של ביבי, תוך חיכוך ידיו בהנאה, למסור את שרביט הקמת הקואליציה לאחר בחירות 2019 ללפיד הנרגש מהמעמד שצנח עליו.

עקב התרחיש הצפוי, עלולה להשתנות התפיסה הפוליטית של הבוחרים בבחירות הבאות. בניגוד לפעמים עברו בהן עבדה ההפחדה שקבעה כי חייבים להצביע לליכוד או "לזרוק את הקול לפח," ולצורך העניין אותו דבר עבד להפליא בצדו השני של המתרס בקרב מפלגות השמאל, חרדים וכו, הפעם הזו שונה לחלוטין.

בבחירות 2019 יכול כל אחד לבחור במי שהוא רוצה בנחת ובשלווה, כדי לספק ללפיד עוד מפלגונת שתצטרף אליו וכך תייצג את בוחריה בקואליציית הפאזל הצפויה, (לציין כי לייצג אין זה אומר לקיים את הבטחותיה).

קלפי בבחירות בצרפת (CC-Flickr-Xavier Buaillon)

רבים ידירו עצמם מההצבעה וינצלו את יום החופש בתשלום, ואחרים צפויים להחליט רק בקלפי, כך שכל הסקרים כרגע בכל אופן, אינם משקפים את המציאות (קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC-Flickr-Xavier Buaillon)

במקרה הטוב מבחינת הליכוד תקום ממשלת איחוד לאומי

לסיכום, הולך ומסתמן כי ייתכן מאוד שלאחר הבחירות יתגלה גוש מתוך מבנה המפלגות שיהיה מסוגל ביחד להכניס מקל בגלגלי הליכוד ולסכל את דרכו של מי שיעמוד בראשו וימנע מהליכוד מלהקים ממשלה, לפיד עם מספר המנדטים כמפלגה השניה בגודלה, עשוי לדרוש בתואנה כי רצון העם דורש כי הוא זה שיוביל את הגוש האנטי-ליכודי להקמת הממשלה הבאה. כך, עם פאזל פוליטי עדין, יאיר לפיד עוד עלול כאמור להיות ראש הממשלה הבא.

לפיד שבימים האחרונים נזהר כמו מאש מלעורר מהומות ומלחולל טעויות, ככל הנראה כבר הבין כי המזל אולי יעמוד הפעם הזו לצדו, וכל שעליו לעשות הוא לחזק בשקט את כור בוחריו ולהמתין ליומו הגדול.

בימים אלו, כשנודע כי המחיר ההזוי לליטר בנזין חוזר לעלות ל-6 שקלים, כמות העניים היא כבר בלתי נתפסת ויוקר המחיה חסר רסן, מטורף ובלתי הוגן, אז מה כבר יכול לפיד להרוס יותר ולהגביר מאומללות היתר הקיימת של תושבי מדינת ישראל, החנוקים ממילא מהמדינה שגובה מהם מסים ומכתיבה להם חוקים ורגולציות כפטריות אחרי הגשם, עד כי כבר קשה להם לעקוב אחר 'מה הם עושים לא בסדר...' רק על בסיס זה יכול לפיד לגרוף בוחרים רבים שכבר פחות חוששים מכך, או שמאמינים לאחרים כי לפיד עוד 'יהרוס את המדינה.'

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.