בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6295.48 | €5534.59 | £4947.32 | ¥696157.12 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / תוחלת החיים בעלייה- 3 סוגיות נפוצות בנושא הפרישה לגמלאות
פרישה פנסיה גימלאים טיול סלפי 123RF-Goodluz

תוחלת החיים בעלייה- 3 סוגיות נפוצות בנושא הפרישה לגמלאות

לגימלאים בישראל העלייה בתוחלת החיים בשנים האחרונות, מבטיחה כי כמעט כל אדם הפורש לגמלאות כיום, הינו בריא, צלול, בהיר מחשבה וכשיר לפעילויות שונות – הן פיזיות והן מנטליות. אז מה יכולים גימלאים בישראל לעשות כיום, וכיצד כדאי להתנהל באופן כללי? לפניכם כל מה שכדאי לדעת בנושא.

התנהלות מול הביטוח הלאומי

את ההתנהלות מול הביטוח הלאומי רצוי להסדיר עוד במעמד הפרישה מהעבודה, אך גם אם לא עשיתם זאת, דעו כי ייתכן שאתם זכאים לקצבאות שונות, ובכלל זה קצבת זקנה והשלמת הכנסה.

תיקון 190

כפי שבוודאי שמעתם בימים אלה קיים חשש כבד כי הביטוח הלאומי של מדינת ישראל יעמוד בפני פשיטת רגל בעוד 10-20 שנים, ולכן, רצוי להיערך לכך בהתאם כבר היום ולהתחיל לצבור כספים גם מחוץ לקרנות הפנסיה, כדוגמת השקעה במסגרת תיקון 190 המאפשר השקעה בתנאים מיוחדים והטבות לרבות פטור מלא ממס על רווחי ההון.

שירותים ומועדונים לגימלאים

בישראל ישנם שירותים ומועדונים רבים המיועדים לגימלאים, כאשר הגוף הגדול ביותר המאגד את כלל הפעילויות הללו הינו הסתדרות הגימלאים בישראל. הצטרפות להסתדרות הגימלאים תאפשר לכם לקבל הנחות על טיולים שונים, דיור מוגן, בתי ספא ועוד, וכמו כן תותיר אתכם מעודכנים באופן תדיר על פעילויות שונות המתקיימות ברחבי הארץ ואף בחו"ל.

מדינת ישראל או חו"ל – היכן כדאי לבלות את חיי הפנסיה?

חשוב להבין כי בעת מעבר למדינה אחרת לאחר הפנסיה, לרוב לא תהיה קיימת זכאות להטבות שהמדינה מעניקה לגימלאים – כיוון שאותם גימלאים עבדו לאורך השנים במדינת ישראל, זאת מעבר למגבלות של ויזת שהייה וכיוצא בכך. אולם אם יש ברשותכם סכומי כסף נאים אותם צברתם במהלך השנים, ייתכן שיתאפשר לכם לעבור לכל מדינה שתרצו לחיות בה.

לעומת זאת, אם מרבית הכספים שאתם מקבלים מגיעים מהמוסד לביטוח לאומי, ייתכן כי הפתרון הטוב ביותר יהיה דווקא להישאר בארץ, וזאת בשל העובדה שמרבית המדינות הנחשקות בחו"ל מתבססות על מטבע של יורו או דולר, וכאשר מתרגמים את הקצבה הזעומה אותה מקבלים הגמלאים בישראל הנמדדת בשקלים – עניין זה העלול להיות בעייתי כלכלית עבור אנשים רבים, לכן החלום הוורוד של פרישה במקומות אקזוטיים ורגועים בחו"ל הוא דבר שיש לתכנן מבחינה כלכלית מראש.

אם בכל זאת, חשקה נפשכם כל אחד מסיבותיו השמורות עמו, לשהות לאחר הפרישה במדינה אחרת מאשר ישראל, אזי ישנם מקומות במזרח אירופה ששם יוקר המחיה הוא זול מאד, מי שבריא בגופו וצעיר והרפתקן בנפשו זאת אולי ההזדמנות לטיול פרישה ארוך.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחיתת חירום של מטוס בכביש המהיר בקליפורניה - צילום מסך

מטוס נאלץ לנחות בין מכוניות בכביש המהיר בקליפורניה

מדהים עד כמה הנהגים בכביש במהיר פשוט זרמו עם נחיתת המטוס מעל ראשם, כאילו מדובר היה בדבר רגיל לחלוטין