בס"ד י״ב בטבת תשע״ט , יום רביעי , דצמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / ניתן לטוס עם מריחואנה מלוס אנג'לס: הבודקים הפדרליים יתעלמו
שדה התעופה של לוס אנג'לס LAX - CC0

ניתן לטוס עם מריחואנה מלוס אנג'לס: הבודקים הפדרליים יתעלמו

שדה התעופה של לוס אנג'לס LAX (קרדיט תמונה: CC0)

נמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס, ערך כמה התאמות במדיניות ונהלי הבידוק הביטחוני במתחם, כאשר מדובר בנוהל חדש המאפשר לנוסעים עלות לטיסה עם מריחואנה.

מעתה אלו הנושאים עליהם כמות המותרת על פי חוקי המדינה, אף שהינם אסורים על פי החוק הפדרלי, לא ייעצרו או יעוכבו אם שוטרי שדה התעופה או אנשי הבידוק הביטחוני ימצאו מריחואנה בתיק אותו הם לוקחים עמם לטיסה.

על פי הכללים החדשים; יכול כל אדם מבוגר לשאת עמו 28.5 גרם של מריחואנה ו-8 גרם של מריחואנה מרוכזת, כאשר הוא ממריא משדה התעופה LAX, אולם לא ברור עדיין מה יקרה כשינחת במדינה שם הדבר אסור על פי החוק.

החוק הפדרלי אוסר על החזקת מריחואנה, כך שלכאורה למרות העובדה כי שדה התעופה נמצא בקליפורניה היכן שהתירה המדינה את ההחזקה ושימוש בסם על פי סעיפי החוק, המרחב האווירי נחשב גם הוא תחת החוק הפדרלי.

השינויים ב-LAX

החל מה-1בינואר 2018, התירה מדינת קליפורניה למבוגרים מגיל 21 ומעלה להחזיק עד 28.5 גרם של מריחואנה ו-8 גרם של מריחואנה מרוכזת לצריכה אישית.

לאחר משא ומתן הוסכם, כי משטרת שדה התעופה בלוס אנג'לס והסוכנים הפדרליים 'יעלימו עין' ויפעלו על פי חוקי המדינה, אך כאמור, על הנוסעים לדעת כי עם נחיתתם במדינה אחרת בארה"ב, שם הדבר אסור, דבר לא מבטיח להם כי במידה ובאקראי ייתפסו עם הסם, לא ייעצרו או שיעוכבו על פי החוק הפדרלי.

לאנשי הבידוק- TSA, נותרה הסמכות לזהות את המריחואנה הנמצא בכבודת הנוסע ואף לדווח למשטרת שדה התעופה כראות עיניהם, אולם לא יתבצעו מעצרים או שהחומר יוחרם כל עוד משקלו לא חורג מהמגבלה המשפטית על פי חוקי המדינה שכאמור אישרה זאת באופן עקרוני לכל אדם מבוגר הנמצא בתחומה.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

חרם על אסם יוקר המחיה

מדינת ישראל עושקת את תושביה מזה 70 שנה- מה אתם רוצים מאסם?

המחאה הנוכחית פתטית ואינה מכוונת למקור ולשורש הבעיה, היכן שיוקר המחייה מתחיל, אסם נמצאת בסוף הסיפור.