בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / הופעת גנץ מבהירה מדוע ראש 'קמפיין חצי הפרצוף' שתק עד הלום
בני גנץ קמפיין בחירות 2019

הופעת גנץ מבהירה מדוע ראש 'קמפיין חצי הפרצוף' שתק עד הלום

בני גנץ 'קמפיין חצי הפרצוף' בחירות 2019 (קרדיט תמונה: חדשות טודיי)

לקראת בחירות 2019, הולך ומסתמן כי מתנגדי ראש הממשלה הנחקר, בנימין נתניהו, מוכנים לקבל למעשה כל חלופה, רק לא לראות את ביבי המחויך שוב צוחק עליהם באפריל.

לפיכך, הטירון הפוליטי, בנימין גנץ, זכה להתעלמות מכוונת ממספר ניואנסים, שלו היה במקום אחר ובזמן אחר, היה נאכל הבוקר ללא מלח בידי התקשורת.

גנץ על יועציו, יצא בקמפיין מגוחך למדי. תמונתו חצוית הפרצוף מתנוססת על גבי אוטובוסים מעשנים, כאשר לכתחילה לכאורה הונה את כולם כי בחר בגימיק של שתיקה, אך ההופעה שלו אתמול הסבירה מדוע יעצו לו להיאלם.

נחזור מעט אחורה, לימיו של טירון פוליטי לשעבר, יאיר לפיד. כוכב המסך הקטן הושפע עמוקות וביטא זאת באמצעות קמפיין הבחירות שלו, מניצחון ברק אובמה בארה"ב, ובתוכו הקמפיין 'Yes we can', גיוס ההמונים ומנטרות עליהן חזר הנשיא לשעבר.

בדומה לכך גנץ, בשקט בשקט, תרתי משמע, למד משיטתו של לפיד בעבר, ומנסה לחקות כפי שעשה זה אחר אובמה, את דרכיו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. כך גנץ העתיק או לחלופין תרגם את "אמריקה באה קודם" ל"ישראל לפני הכל."

רובוט מתוכנת

אך כפי שלפיד למד היטב, בזמן חימום הכיסא שלו בכנסת ותפקוד במעין 'גז על ניוטרל' כבר שנים לא מעטות, מדינת ישראל רחוקה מאמריקה שנות אור, ואת השיעור הזה עתיד להפנים גם גנץ.

אמש, פתח הפוליטיקאי גנץ את פיו, ולפי ההתייחסות לדבריו, מיד הובן מדוע שתק עד כה. גנץ נראה עומד שם כרובוט מתודרך, כשכל תנועת יד מופנית לכאורה הישר ללב הציבור, תוך שריקות אוהדיו (בתשלום כמובן) בקהל, והנפת אצבעו, שנחזו כהופעת הבמה הראשונה של שחקן, שזה עתה סיים סדנת תיאטרון.

התנועות המתוזמנות היטב אך המאולצות וכלל לא טבעיות, אכן מזכות בקרדיט את המדריכה של החייל לשעבר שעובר תהליך מהיר של כניסה לפוליטיקה, אך גנץ נראה יותר כליצן מאשר מי שרוצה בחלומותיו להיות ראש ממשלה בקרוב, דבר שרחוק כרגע מלהתגשם עבורו.

בני בנימין גנץ ישראל לפני הכל

כמו בתמונת הקמפיין כך גם בנאומו ובזה הסדר: משפחת גנץ (נקודה) לאחריה מדינת ישראל, הם לפני הכל. ומי זה הכל? אלו תושבי מדינת ישראל, עוד איזה מטרד ו"פרות חולבות" כך ניתן להבין מדבריו ומהמגן דוד הקטנצ'יק המשקף זאת בתמונה.

גישה מפחידה עד צמרמורת

דבר חמור מאוד נתגלה מאז החל גנץ את הקמפיין המיוחד שלו, אך עד שלא דיבר, יוחס הנושא רק לחכמי הקמפיין שלו.

אתמול הואיל גנץ לשתף את משנתו ואת סדרי העדיפויות שלו במופע עליו התאמן 'מול הראי' שבועות מספר. כמועמד המנסה להתקבל לעבודה היה ניתן לעבור על כך לסדר היום, אך כרמטכ"ל לשעבר כמעט וכדאי לפתוח בחקירת מצ"ח.

עומד מי שהביקורת על התנהלותו במבצע צוק איתן המדברת על סיכון חיילים לכאורה כדי להימנע מפגיעה באנשי חמאס, מפארת את הקריירה הצבאית שלו, ומבהיר בפירוש כי מי שמעניין אותו בראש ובראשונה היא משפחתו, ולאחריה באה מדינת ישראל. כשאמר את צמד המילים האחרון, המשיך בהיסחפות ותיאר עד כמה הוא חולה אהבה על המדינה וכי היא הכל בשבילו.

לכאורה, יפה לו לגנץ להיות כזה פטריוט ולהדגיש זאת משל היה לאחרוני הפטריוטים במדינת ישראל, מה עוד שמשתמע מדבריו כי אכן הוא היחידי. אולם פה קבור הכלב.

כשמעיינים שוב בפרטי הביקורת הלא פשוטה בדבר התנהלותו של גנץ בעבר, דבריו למעשה מבהירים כי אזרחי ותושבי ישראל הם כלים על משחק השחמט שלו. הרמטכ"ל לשעבר חולה כאמור על המדינה, ובעבורה הוא יקריב לכאורה כל אזרח, רק כמובן לא את משפחתו שכאמור ציין כי היא מעל למדינה, עליה הוא משוגע בטירוף.

המדינה היא עבור תושביה ולא להיפך

כן, דיבורים כאלו ולא חשובה אף בחירת המילים של גנץ ויועציו, אמורים לעורר פחד בקרב האתיופים, הנכים, החרדים, נוער הגבעות ועוד. בכלל, אם גנץ היה נבחר, טוב היו עושים לעצמם אם היו עוברים פלחי האוכלוסייה האלו לירדן, אך לא רק הם. כשבמסע בחירות עומד מי שרואה את המדינה כיישות נעלה, ומוכן למכור את תושביה למען המטרה, כל אחד ואחד במדינת ישראל צריך לפקוח עין לנוכח מועמדותו של האיש הזה.

די לכולם ביוקר המחיה, בקנסות ממצלמות, ריביות 'שוק אפור' שהמדינה גובה על חובות התושבים, מחירי הדלק המאמירים, הטלות מס ועוד מיני טרדות ומעמסות. לא, מר גנץ, המדינה ממש לא לפני הכל - המדינה היא עבור תושביה ולא להיפך, כבמצב הנוכחי בו התושבים הם פרה חולבת שלך או של חבריך, כאלו שאת ילדיהם מותר לסכן בעבור המדינה, וכל שכן בעבור כל דבר שישקיט תרעומת מצד אומות העולם. ועל כך נאמר: ממש לא כל הכבוד לצה"ל.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.

תגובה אחת

  1. הצהרה כעין גבלסית ממפלגתו של גנץ:
    "הם [הנציגים הנבחרים של רוב היהודים] ירו בגב של אחינו הדרוזים".
    גם בלי האסוציאציה הספונטנית לאותם שקדמו למפלגת גנץ בהמציאם את "היהודים שתוקעים סכין בגב הגרמנים", פשיטא שההצהרה של מפלגתו מלבה שנאת חנם כלפי רוב בני עמו.
    |
    על אף הבחירה של מפלגתו של גנץ לשוב ולהשתמש באפן התעמולה המזעזע הזה, יש מספיק פתאים שיתנו אמון בדברי התוכחה הצדקניים הצבועים של גנץ שהחליט להכות "אשמת, פלגת, שסית" על חזהו של נתניהו, דוקא. אותו נתניהו שכדי להכתירו כמסית די היה שהתריע בפני בוחריו הפוטנציאליים, בזמן שלא טרחו לצאת לקלפיות והיה צריך לדרבנם, בנסוח "נורא ואיום": "שלטון הימין בסכנה.[כי] הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי", מה שנחשב מאז עד היום לשיא ה"שסוי" שמיוחס לו, ל"ה!!מסית". מהשוואה ביניהם, הלוואי שגנץ יהיה כמו ביבי.