בס"ד י״א בניסן תשע״ט , יום שני , אפריל 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / חוץ מלאולמרט: ריבלין חסר הרחמים דוחה מתן חנינות סדרתי
רובי ריבלין - קובי גדעון לע"מ

חוץ מלאולמרט: ריבלין חסר הרחמים דוחה מתן חנינות סדרתי

רובי ריבלין (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע״מ)

דעה

מכבסת המילים של הנשיא שייזכר כ- 'הרשע' ביותר שהיה בעידן האחרון, רק הולכת ומשתכללת. מדחיית חנינה אחת לשניה, חורז הפייטן רובי ריבלין, ומסגנן את מה שבפשטות אינו משתמע אלא כרשעות לשמה, וכך דוחה הפעם גם את מתן החנינה לרב מצגר.

רובי טועה טעות מרה וקשה כשהוא בזילות, די אופיינית לו, דוחה חנינה למצגר, שלא נידון לשנים ארוכות. לפיכך, חנינה סמלית לא הייתה הופכת את החלטת בית המשפט על פיה, כפי טענתו של הנשיא חסר הרחמים.

למרות כי אין מדובר בבקשה לביטול החלטת בית המשפט אלא לחנינה במובן הפשוט של המילה, רובי, שכבר קשה לעקוב אחר התפתלויותיו כשמגיע הדבר למתן חנינה לאחיו, תושבי מדינת ישראל, שולף הפעם אמרת שפר נוספת, וטוען כי חנינה אינה באה כתחלופה לסעד משפטי – סגנון בוטה אשר מתאים יותר לפרקליט המדינה, שי ניצן, מאשר "לנשיא של כולנו."

במשמרתם של רובי ושקד לא היתה כל בשורה לתושבי המדינה שחגגה 70

אז מדוע כה טועה הנשיא 'הרשע'? משום שחנינה, בדיוק להיפך מדבריו הדרקוניים אותם קיבל לכאורה כהמלצה משרת המשפטים איילת שקד, אדם קר 'מורם מעם' לא פחות מרובי, באה בדיוק למתן הקלה למרות הפסיקה המשפטית. התירוץ כי לפיכך לא תינתן חנינה, אף לא יכול לשמש כעלה תאנה לרשעותו המתגברת לכאורה של הנשיא.

רובי ריבלין ורעייתו מתייחדים עם פסלו של שמעון פרס - לע"מ

רובי ורעייתו- סגידה, פרח וליטוף פסלו של פרס ז"ל, על גבול העבודה הזרה (קרדיט תמונה: לע"מ)

כן, פרצי זעם לא מעטים כבר ליוו את הנשיא בעל רגשי הנחיתות והתנהגות מוזרה. כך זכור למשל איך ליטפו הוא ורעייתו את הפסל של פרס בחיל וברעדה לאחר מותו של האחרון ז"ל. ומי לא זוכר את רובי 'הפרנציפיונר' כאשר כפה בכל לשון המוקנית לו בחוק על השרה רגב שלא תעלה על כר הדשא בגביע המדינה, או שהוא יפוצץ את האירוע – הזוי.

חולם לראות את נפילתו של ביבי כל עוד הוא בבית הנשיא?

היו נשיאים שהיו פוליטיים, שטרפדו מהלכים מדיניים ומה לא, אך לכאורה לא היה נשיא כה 'רשע' שבאופן סדרתי בוחש במילון ולא משאיר אבן על אבן כדי למצוא ניסוח מחכים פתי כביכול, על מנת לסבר את אוזנו של העם מדוע יסרב הוא גם הפעם להעניק חנינה.

רחמנות וחסדים וכן שפיטה לפנים משורת הדין, מידות אותן דרש מהדיינים, כשהשתתף באחד מהטקסים כסמל ברקע ותו לא, נאה דורש רובי, אך מקיים? ממש לא! ברם, חובת גילוי נאות - לאולמרט נתן ריבלין חנינה תוך כ-24 שעות. ממש לא הנשיא שלי...

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.