בס"ד ט״ז באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / כלכלה / אישים ואירועים / צפו: יסודות אסדת לווייתן הורדו למימי הים ויקובעו לקרקעית
יסודות אסדת לווייתן - אלברטוס
לאחר השלמת ההקמה, תתבצע סדרה של בדיקות הרצה לפני הזרמת הגז לשוק המקומי בסוף 2019.

צפו: יסודות אסדת לווייתן הורדו למימי הים ויקובעו לקרקעית

יסודות אסדת לווייתן בדרך לקרקעית הים (קרדיט תמונה: אלברטוס)

יסודות אסדת לווייתן ((Jacket הורדו, למי הים התיכון ויקובעו בשבועות הקרובים לקרקעית, כ- 10 ק"מ מערבית לחוף. יסודות האסדה יקובעו על ידי אניית מנופים (שגודלה פי שניים מהאסדה שעתידה לקום) ובאמצעות יתדות ענק, בסיוע אנשי מקצוע המתמחים בעבודות תת ימיות, וכלי שייט נוספים. התהליך כולו יארך כשלושה שבועות, ובסופו תעזוב אניית המנופים את המקום.

רגלי אסדת לוויייתן הגיעו בסוף השבוע לחופי ישראל, על גבי דוברת ענק שאורכה 180 מטרים. הדוברה, עשתה את דרכה לישראל במשך 28 ימים מרחק של 7200 מיילים. גובהן של רגלי האסדה כ- 98 מטר ומשקלן כ- 15,500 טון. הן תוצבנה בעומק מים של כ-86 מטרים.

מעלה וידאו ... נא להמתין...
טודיי מדיה

במחצית השניה של 2019 יגיע החלק התפעולי של האסדה Topsides, עליו ממוקמים מתקני האסדה ומגורי צוות העובדים, והוא יוצב על גבי רגלי האסדה. לאחר השלמת ההקמה, תתבצע סדרה של בדיקות הרצה לפני הזרמת הגז לשוק המקומי בסוף 2019.

מאגר לוויתן הממוקם כ-125 קילומטרים מערבית לחיפה, נתגלה בדצמבר 2010 על ידי השותפות בפרוייקט: נובל אנרג'י, דלק קידוחים ורציו, והוכר כאחת מתגליות הגז הטבעי הגדולות בעולם בעשור הקודם. היקף ההשקעה שאושרה לצורך פיתוח השלב הראשון בפרוייקט עומד על 3.75 מיליארד דולר.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

יאיר לפיד - חיים צח לע"מ

עם התכווצותו של גנץ וכפי שהערכנו לפיד מתקרב עוד צעד לבלפור

במציאות בה הציבור לא יכול שלא לפחות לעיין בנושא הפלילי לכאורה של ביבי, הדבר ישפיע על תוצאות הבחירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.