בס"ד ה׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6295.48 | €5534.59 | £4947.32 | ¥696157.12 | 16/08/2018 02:46
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / זעם בארה״ב לאחר זיכוי המחבל מהמתקפה הקטלנית על הקונסוליה בבנגאזי
ברק אובמה הילרי קלינטון בטקס זיכרון לנרצחים בפיגוע בקונסליה בבנגאזי לוב (DOD)

זעם בארה״ב לאחר זיכוי המחבל מהמתקפה הקטלנית על הקונסוליה בבנגאזי

השניא לשעבר ברק אובמה ומזכירת המדינה הילרי קלינטון בטקס זיכרון לנרצחים בפיגוע בקונסליה בבנגאזי לוב (קרדיט תמונה: US DoD)

חבר מושבעים פדראלי בארצות הברית זיכה מאשמת רצח את המחבל שהיה מעורב במתקפת הטרור על הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי שבלוב.

קריס פארונטו, היה אחד מאנשי הצבא אשר נלחם במשך כ-13 שעות עם כמה מחבריו בטרוריסטים שפתחו במתקפה על מתחם הקונסוליה. הפיגוע גבה את חייהם של 4 מאנשי הקונסוליה לרבות השגריר, לאחר הידיעה על הזיכוי שמילט את המחבל מעונש מוות, אומר פארונטו כי "מדובר ברווח פוליטי של הממשל הקודם."

כזכור מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר הילרי קלינטון, הואשמה על ידי גורמים שונים ברשלנות לאחר שהתעלמה בתוקף תפקידה כאחראית על נציגויות המדינה בחו"ל, מידיעות אותן קבלה ואשר לטענת אותם גורמים לכאורה אמורות היו לעורר במשרדה חשש כבד ומיידי מפני מתקפה אפשרית. קלינטון מעולם לא הואשמה באופן פורמאלי כמי שאחראית לאי-מניעת המתקפה הקטלנית.

עתה מביעות משפחות ההרוגים זעם רב על בית המשפט בארצות הברית, ומאשימות את עורכי הדין המעורבים בזיכויו של המחבל בכך שאינם מבינים כלל ועיקר את שורש בעיית הטרור. פארונטו אמר לפוקס ניוז כי מה שהגיע למחבל אחמד אבו חאטאללה, וזאת במקרה הטוב מבחינתו, זה משפט צבאי או לחילופין טיפול אינטנסיבי של ה-CIA וה-NSA ולאחר מכן אם ישרוד, עונש מוות.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ילד קטן מעשן - צילום מסך-יו טיוב-ניורק-פוסט

לא אמתי: זאטוט בלבוש אופנתי מעשן ברחוב 2 קופסאות ביום

החל מבדלים והפך להתמכרות קשה ביותר