בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / הדלקת המזגן וחשבון החשמל – כמותם כיחס הביצה והתרנגולת
מזגן מיזוג אוויר - CC0

הדלקת המזגן וחשבון החשמל – כמותם כיחס הביצה והתרנגולת

מיזוג אוויר (קרדיט תמונת אילוסטרציה: CC0)

בימים אלו, ודאי זכיתם לקבל את חשבון החשמל לתקופת יוני-יולי, התקופה הדו חודשית של הקיץ שהיה חם במיוחד.

אם אתם קוראים את הכתבה, סימן שכבר נרגעתם מהסכום הנכבד ושבתם לשגרת יומכם.

בימים הבאים, כאשר תחליטו על אופי התשלום וכמה תשלומים לבצע, ודאי תתחבטו באחת השאלות הפילוסופיות של המאה האחרונה ואולי אחורה מכך- מה קדם למה, הביצה או התרנגולת?!

היום, כשהימים מעט יותר קרירים בערב, ושלשום בערב אף ניכר גשם מפנק במרכז הארץ, למי שזכה לשמוע זאת באישון ליל, כבר כביכול קשה לזכור את אותם ימים בהם רק הזזת האצבע הקטנה, כבר גרמה לכל הגוף להזיע.

כיום, מדובר לא באצבע אחת אלא לפחות חמש מאצבעותיכם עמן תחזיקו את כרטיס האשראי בשעה שתבצעו תשלום את חשבון החשמל. או אז, תעלה במחשבתכם השאלה הבאה:

מה עדיף, להזיע ולסבול או להתענג על קור המזגן ולשלם על כך במספר תשלומים חודשיים מכיוון שסכום חשבון החשמל הינו מופרך והזוי לכל הדעות!

אין לכך תשובה חד משמעית, רק דבר אחד בטוח: כדי לחיות במדינת ישראל, אדם זקוק לסכומי עתק או לניסים גלויים, ולאו דווקא בזה הסדר.

כתיבה וחתימה טובה.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!