בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / כותרות / ״ייבוש״ כאן מתקציב – עונש על הדרת הפוליטיקאים מהאירוויזיון
נטע ברזילי ציוץ מטעם האירוויזיון - טוויטר

״ייבוש״ כאן מתקציב – עונש על הדרת הפוליטיקאים מהאירוויזיון

נטע ברזילי והציוץ "המדאיג" מטעם רשות האירוויזיון (קרדיט תמונה: טוויטר)

בראיה אחרת

לאחר שרעיונות "אקזוטיים" כגון עריכת האירוע במצדה נפסלו על הסף, מתחוור לתאגיד השידור "כאן," כי סטייל של הורה ופולקלור מזרח תיכוני, ממש לא מגרה את מארגני האירוויזיון.

מה שעושה את זה לרשות השידור האירופאית, זה אירוע נוצץ ואורבאני וכל המרבה בכך הרי זה משובח.

אי לכך, אין מוצא מלקבוע כי האירוע מכל הסיבות האמורות, זאת אם בכל זאת יתקיים בסופו של דבר בישראל, יהיה במדינת תל אביב.

אמנם לעיר הגדולה תקציבים המיועדים לאירועים שחלקם אף מיותרים בעליל, אך מדובר על פי ההערכות בכ-100 מיליון שקלים, את זה חולדאי לא יוציא מהכיס, גם לא בעבור אירוע כה נוצץ בעירו.

מירי רגב - קובי גדעון לע"מ

השרה האקטיבית מירי רגב (קרדיט תמונה: קובי גדעון לע"מ)

אין הילה לפוליטיקאים - אין כסף מהמדינה

מפרסום בידיעות אחרונות אתמול (שלישי), עולה כי בישראל בעידן השרה האקטיבית והבזבזנית מירי רגב, אירוע שבו המדינה רק משלמת ולא שותפה לתכנים ולהילה, אזי לא ממש אצה למדינת ישראל הדרך להעביר את סכומי העתק, מהם כאמור לא ייהנה אף גורם רשמי.

המדינה על פי הדיווח טרם העבירה את התקציב הנדרש, כאשר זה ברור כי אף גורם פוליטי לא יזכה בתענוג כך שיוכל לנכס לעצמו את טקס השירה, אם עדיין ניתן לכנות זאת ככזה.

מסתבר כי מארגני התחרות לא רק שאינם סופרים את הפוליטיקאים בישראל, אלא שלאור ההתנהלות במדינה מרגע שנודע כי אולי תזכה לארח את האירוע, הם כבר הבהירו וחזרו ואמרו כי התערבות פוליטית מכל סוג באירוע, אינה מקובלת עליהם.

דניאל פאר וירדנה ארזי באירוויזיון בירושלים - משה מילנר לע"מ

עם כמה כפות תמרים סגרו את עניין ההשקעה בתפאורה, דניאל פאר וירדנה ארזי מנחי האירוויזיון בירושלים (קרדיט תמונה: משה מילנר לע"מ)

התנהלות תקציבית דומה התרחשה ב-1979

לא ניתן להתעלם מהתנהלות דומה להפליא שהתרחשה ב-1979, לפחות מבחינת המצאת המימון שנכשל עבור אירוח האירוויזיון בישראל עקב מחלוקות פנימיות ולאחר ניצחון שני ברציפות באירוויזיון עם הללויה.

לציין כי בתקופה ההיא העלות היתה מגוחכת יחסית להיום. מה עוד שהתפאורה היתה כמסורת המדינה, כפי שחשבה לעשות גם הפעם עם רעיון מצדה שנדחה. כלומר כפייה של התרבות המקומית בכל הכח, אז הדבר הצטמצם לכמה כנפות תמרים כרקע למנחים, ומעין עיגולי אור מסתובבים שנראו כמו סמל רשות השידור במרכז הבמה.

100 מיליון שקלים מקופת המדינה על התענוג - לא נשמע טוב

אין ספק כי הוצאה של 100 מיליון שקלים בעת הזו מקופת המדינה על תחרות שירים והצגה עבור העולם כאשר חלק לא גדול מתושבי ישראל מתעניין בתחרות המשעממת, לא תתקבל טוב בעני ציבור הבוחרים. עובדה זו כנראה מטרידה את שר האוצר משה כחלון, אולי אף גורמת לידיו לרעוד מלשחרר את הסכום המופרז, בעוד שעתידו הפוליטי כלל אינו ברור כרגע.

ייתכן ולא יהיה מנוס מלפנות לכספים פרטיים כפי שעשו עם מרוץ האופניים שנערך בארץ ועליו אמרו המתחרים כי מדובר היה בנס מעל הטבע שאף אחד לא נפגע קשה במהלכו, הגם שהאירוע עורר מחלוקת עם החרדים עקב חילול השבת, רובו ככולו מומן מכספי המשקיע הפרטי, כך שגם הביקורת על האוצר היתה בהתאמה.

תאריך התחרות שטרם נקבע גם מעורר שאלה שאין עליה עדיין תשובה, משום שבתקופת התחרות מדי שנה נופלים ימי זיכרון שונים, כך שאולי המדינה "תינצל" מכל הסאגה הזו בשן ועין וכך גם הרשות האירופאית, אם יוחלט למשל ולאו דווקא כצירוף מקרים, לערוך את התחרות ביום השואה, או ביום הזיכרון לחללי צה"ל.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

מנחם ועליזה בגין בחירות 1977 קלפי - יעקב סער לע"מ

מציאות: ישראל מדינת עולם שלישי, ועדת הבחירות רק שיקפה זאת

מזה 71 שנים מצביעים ״במדינת ההייטק״ עם ״פתקים״ בעלי עלות ייצור בפני עצמה, זה נשמע לכם נורמלי?