בס"ד י״ג בתשרי תשע״ט , יום שבת , ספטמבר 22 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6698.76 | €5691.68 | £5122.55 | ¥750738.88 | 22/09/2018 04:15
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / טכנולוגיה ומדע / אינטרנט / האקרים החלו להשתמש ב-YouTube לניצול מחשבים אחרים לכריית bitcoin
האקר סייבר אינטרנט אבטחה ( Vitaliy Mateha-123CF)

האקרים החלו להשתמש ב-YouTube לניצול מחשבים אחרים לכריית bitcoin

האקר- אילוסטרציה (קרדיט תמונה: Vitaliy Mateha-123RF)

האקרים החלו לטרגט את משתמשי YouTube לצורך כריית מטבעות קריפטוגרפים כגון bitcoin על חשבון עלות וכוח בעל המחשב המותקף, זאת על ידי תקיפת אותם מחשבים באמצעות שירות הפרסום של פלטפורמת הוידיאו של גוגל.

המקרה שהעלה את הסוגיה על סדר היום התרחש בשבוע שעבר, כאשר משתמשים של אתר הוידיאו בבעלות חברת גוגל דיווחו כי במהלך צפייה בפרסומות ב-YouTube, החלו לפתע לצוץ על המסך התראות שונות של האנטי-וירוס שלהם.

הפרסומות שנבדקו מיד על ידי אנשי גוגל, נמצאו מכילות קוד כרייה הנקרא CoinHive בפורמט של תוכנות זדוניות, כך שבמהלך הצפייה בפרסומת הזדונית, הצליחו ההאקרים לנצל כ-80% מה-CPU של מחשבי המשתמשים שצפו ביוטיוב כדי לכרות מטבעות קריפטו עבור גורמים אנונימיים ועצמם.

כריית המטבעות הווירטואליים צורכת הרבה מאד כוח מהמחשב, כך שהדבר דוחף את ההאקרים למצוא פתרונות זדוניים בכדי לגנוב כוח ממחשבים אחרים על מנת לכרות עבורם את המטבעות.

מחברת גוגל נמסר כי שירות הפרסום שלהם נמצא עתה תחת פיקוח הדוק שבעתיים, כדי לאתר כל תוכנה זדונית שהועלתה למערכת הפרסום המקוון שלה על ידי אלו המנסים לכרות מטבעות דיגיטליים תוך צריכת כוח מהמחשב של אלו הצופים בפרסומות.

דובר גוגל אמר: "אנו אוכפים את המדיניות שלנו באמצעות מערכת זיהוי רב שכבתית בפלטפורמות שלנו, אשר אנו מעדכנים כל אימת שצץ איום חדש."

"במקרה המדובר, המודעות נחסמו תוך פחות משעתיים והפרסומות הזדוניות הוסרו במהירות מהפלטפורמות שלנו." הוסיף הדובר.

ספקית תוכנת האנטי-וירוס, טרנד מיקרו, הצליחה לדבריה לזהות את המדינות הרגישות ביותר להיפגע ממתקפה מסוג זה, ובניהן יפן, צרפת, טייוואן, איטליה וספרד, את הממצאים, אומרת החברה, העברנו ישירות לגוגל.

בדיקה מקרוב של תעבורת הרשת, העלתה כי התנועה הזדונית הגיעה מפרסומות של פלטפורמת הפרסום DoubleClick, מומחים מזהירים כי ככל שכריית מטבעות פופולרית יותר, כך היא תוביל לעלייה בניסיונות הפריצה במתחם הסייבר.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ועדת הסנאט למינוי ברט קוואנו לשופט בית המשפט העליון - צילום מסך

עשרות ליברלים נעצרו כשפלשו במחאה למשרדי מחוקקים רפובליקנים

קוואנו הכחיש בכל תוקף את הטענה שעלולה לאלץ את המתלוננת נגדו לעבור חקירה צולבת בוועדת הסנאט