בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:30
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / שוק בצרפת: מומחים טוענים כי ציור ה״מונה ליזה״ אינו בדיוק מה שחשבו
מונה ליזה ליאונרדו דה וינצי - נחלת הכלל

שוק בצרפת: מומחים טוענים כי ציור ה״מונה ליזה״ אינו בדיוק מה שחשבו

"מונה ליזה" מאת ליאונרדו דה וינצ'י (קרדיט תמונה: נחלת הכלל)

ציור בסיסי הדומה להפליא לתמונה המפורסמת של ה"מונה ליזה," מעלה השערות לאחר מחקר מעמיק, כי גם ה"מונה ליזה" היתה לכתחילה רק איור פחם שנעשה על ידי לאונרדו דה וינצ'י. כך דיווחה התקשורת הצרפתית היום (חמישי).

מומחים במוזיאון הלובר בפריז, שבו מוצגת יצירת המופת של דה וינצ'י, בדקו ציור פחם המכונה "מונה וואנה", אשר יוחס עד היום לסטודיו של פלורנטין.

הציור הנוסף נשמר מאז 1862 באוסף הענק של אמנות הרנסאנס במוזיאון קונדה שבטירת שנטילי מצפון לבירה הצרפתית.

אוצרים מהמוזיאון, מאמינים עתה יחד עם מומחים בפריז כי לאחר חודש של בדיקות, אין ספק כי איור הפחם הבסיסי, הוא לפחות בחלקו אם לא כולו מעשי ידיו של דה וינצ'י.

"לציור יש איכויות באופן שבו הפנים והידיים צוירו, שזה באמת מדהים", אמר האוצר, מתיאו דלדיצ'ק, ליומון "לה פיגארו."

"זה כמעט בוודאות, עבודת הכנה לציור שמן", הוסיף דלדיצ'ק, בהיבט הברור שהוא קשור קשר הדוק למונה ליזה. – "כמעט זהה – הידיים והגוף," קבע דלדיצ'ק, תוך הערכה כי מדובר ביצירה כמעט זהה ליצירת המופת של לאונרדו.

עתה אומרים המומחים, כי אולי שיטתו של דה וינצ'י היתה איור בפחם ואז צביעת התמונה. כך שאם התיאוריה נכונה, ייתכן מאד כי ה"מונה ליזה" כלל אינה ציור מקורי, אלא שלאחר שאייר את הציור באופן בסיסי בזמנו, הוסיף דה וינצ'י את כל שאר האלמנטים שביצירה כראות עיניו ובמשך זמן, לאחר מכן.

אודות דנה ג'ייקובסון

דנה, רכזת חדשות וראש צוות תחקירנים בארה"ב, עובדת מול נציגי חברות לקבלת הודעות לתקשורת, סיקור בינלאומי וישראל. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

המזרקה המפורסמת ואנדרטה בוינה באוסטריה (חדשות טודיי)

אוסטריה תגרש פליט אפגני: "אתה לא נראה כפי מה שהצהרת"

לא ״מתנהג״ או ״מתלבש״ כמו מה שהוא טוען שהוא