בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6615.97 | €5631.28 | £5043.72 | ¥745623.23 | 24/09/2018 18:06
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / יהדות / דסק יהודי / סוף פסוק בפרשת מסכת הסחיטה של האתר החרדי ״בחדרי חרדים״
Alexei Novikov שחיתות דולרים צדק

סוף פסוק בפרשת מסכת הסחיטה של האתר החרדי ״בחדרי חרדים״

סוף לפרשת הסחיטה (קרדיט תמונת אילוסטרציה: Alexei Novikov)

הפרשה החלה עוד בתחילת העשור, אז נודע כי האתר החרדי "בחדרי חרדים" שהיה אז בעל תפוצה נרחבת בקרב משתמשי האינטרנט במגזר החרדי, היה מאתר גורמים אשר לא היו רוצים ששמם יופיע במאמרים ובמסגרת "החדשות," כאשר האייטם היה פוגעני במיוחד כפי שהאתר למעשה עד היום יודע לנסח, לפלפל ולתבל את "החדשות", או אז היה האתר דורש תשלום בתואנות ומענות שונות, כדי שהמאמר יומתק, או שלכתחילה האייטם "החדשותי" לא יתפרסם.

אחת הפרשות שנודעו באותה תקופה, היתה סחיטתו של האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א דרך פניה תוקפנית למקורביו, כאשר האתר הכפיש את שמו של הרב וגרם לקוראים התמימים להאמין בשקרים ובדברים שלא היו ולא נבראו, אך האדמו"ר פינטו לא היה הגורם היחיד שסבל מנחת זרועו של האתר הסחטני במתכונתו אז, אלא שגורמים אחרים אשר סבלו מאותה תופעה, פנו לרשויות ששמו לדבר סוף.

האתר "בחדרי חרדים" שבינתיים הפסיד נתח עצום מקוראיו לטובת אתרים אחרים כגון "כיכר השבת," אמנם הפסיק לדרוש כופר בעבר פרסומים מכפישים, ובאופן פלא לא נסגר בזמנו על ידי הרשויות במדינת ישראל, אך לכאורה ממשיך ומכפיש כל מי שנקרה בדרכו ואינו מוצא חן בעיני עורכי האתר.

למרות שהאתר עמד על סף סגירה, האתר הותיר שיטה נוספת בה ניתן להכפיש ולרקוח רכילות לשמה זאת ללא שהוא קשור לכך לכאורה, זאת באמצעות "הפורום" שכביכול מפרסם מגחמתם האישית של קוראיו, אך באין מפריע או מנהל המחליט מה הגבול, ומשם עובר הדבר להמשך רעיונות מחכימי פתי של קוראיו ואחרים הצוהלים על המציאה. ודי לחכימא ברמיזא.

בסופה של הפרשה גזר בית המשפט המחוזי בירושלים ארבעה חודשי מאסר בפועל על גיא כהן, מי שהיה בזמנו מנכ"ל האתר "בחדרי חרדים". לאחר שהורשע בעבירה של סחיטה באיומים.

עורך דינו של הסחטן, רואה את חצי הכוס המלאה, תוך שהוא מתעלם מעצם ההרשעה, וטוען כי העונש הקל מלמד גם על קלות העבירה, ובכל זאת צפוי לערער לבית המשפט העליון כדי שזה ימיר את ארבעת חודשי המאסר בעבודות שירות.

אודות צוות עורכים

צוות עורכי טודיי מורכב מכתבי חדשות בעיקר בניו יורק וישראל העובדים מסביב לשעון הגלובלי כדי לתת לכם את החדשות העדכניות והמדוייקות ביותר ובזמן. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות