בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / השר בנט: העתיד- חיזוק מערכת החינוך הערבי בירושלים
נפתלי בנט (לע"מ)

השר בנט: העתיד- חיזוק מערכת החינוך הערבי בירושלים

 בתמונה: נפתלי בנט (קרדיט: לע״מ)

אושרה הצעת משרד החינוך ומשרד ירושלים ומורשת לצמצום פערים חברתיים כלכליים במזרח ירושלים, ומקורות מימון ליישומה. מטרת תכנית החומש היא שיפור איכות החינוך במזרח העיר ירושלים, בדגש על עידוד תכנית הלימודים ״הישראלית״ בבתי הספר.

מטרתה של התכנית לשפר את איכות החיים והסביבה של תושבי השכונות הערביות בעיר ירושלים, ולחזק את יכולת ההשתלבות של תושבי מזרח ירושלים בחברה ובכלכלה הישראלית, ובכך לחזק את חוסנה הכלכלי והחברתי של הבירה כולה.

 שר החינוך, נפתלי בנט: ״הגיע הזמן שגם במזרח ירושלים ילמדו את תכנית הלימודים הישראלית מכיתה א'. ירושלים צריכה להיות מאוחדת במעשים ולא במילים. לכן ממשלת ישראל תאשר היום את היעדים החדשים שאנו מגדירים עבור החינוך במזרח ירושלים.״

בנט המשיך והסביר כי מדובר בצמצום נשירה, העלאת מספר הזכאים לבגרות, לימוד חינוך טכנולוגי ונוספים, בנט גם התנה את התמיכה במזרח העיר ואמר ״ככל שתועמק הלמידה לפי תכנית הלימודים הישראלית כך נמשיך לחזק את מערכת החינוך במזרח העיר כי כך בונים עתיד״.

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, זאב אלקין (ליכוד) אמר כי מדובר בהחלטה דרמטית בתחום החינוך במזרח ירושלים. ״שתשפיע על עתיד הנוער בשכונות הערביות בירושלים ושילובו בטווח הרחוק בחברה הישראלית.״

במסגרת החלטת הממשלה יוגדלו מספר כיתות א', אשר ילמדו בהתאם לתכנית הלימודים ״הישראלית״, בדגש על מקצועות האנגלית והמתמטיקה, המותאמת ומפוקחת על ידי משרד החינוך, והגדלת שיעור הזכאים לתעודת בגרות ישראלית, לתעודה טכנולוגית, וצמצום שיעור הנשירה.

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.