בס"ד י״ד באדר ב׳ תשע״ט , יום חמישי , מרץ 21 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / פתח תקווה: מרכז היסטורי ועכשווי לפועלן של הנשים
חלוצת הטקסטיל העברי בארץ ישראל רבקה בולקין וצאצאיה, 1933 (אלבום משפחתי)

פתח תקווה: מרכז היסטורי ועכשווי לפועלן של הנשים

בתמונה: חלוצת הטקסטיל העברי בארץ ישראל רבקה בולקין וצאצאיה, בשנת 1933 (קרדיט: אלבום משפחתי)

לראשונה בארץ ייחנך בפתח תקוה בחודש מאי, "בית שיח נשים" - בית מיוחד המדגיש, מתעד, ממחיש ומוציא לאור את פועלן של נשים פורצות דרך ומשפיעות - מתחילת היישוב בפתח תקוה ועד היום. בנוסף, יוכל כל מבקר לעשות סיור אישי וירטואלי אל חייה של כל אשה ואשה מתוך 130 הנשים המתועדות. כל ביקור ילווה בשיחה והפעלה על מקומן של נשים היום במרחב הציבורי, עם דוגמאות להמחשה.

לנשים אלה שנלחמו כבר אז בהדרתן כביכול מתחומים שונים - הייתה השפעה מרחיקת לכת בתחומים שונים אך רובן לא זכו להכרה המגיעה להן ורובן נותרו אנונימיות. "בית שיח נשים" הינו מפעל יחיד מסוגו בארץ, שמטרתו תיקון עוול היסטורי ויצירת שיח בנושא מגדר וקידום המודעות לנושאי שוויון והעצמה.

הבית הוקם על ידי עיריית פתח תקוה – על פי חזונה של הגב' איילת כהן, לשעבר חברת מועצת העיר פתח תקוה. בית "שיח נשים" ממוקם ב"בית סווטיצקי", אשר הועבר לרשות הציבור על ידי משפחת סווטיצקי, מהמתיישבים הראשונים במושבה.

במהלך הביקור, יצפו המבקרים בסרט עלילתי מרתק שחושף בתוך עלילת מסגרת עכשווית את סיפוריהן של נשים מראשית היישוב, שמעשיהן ופועלן השפיעו על סביבתן ועל החברה בה חיו בכלל, כגון: מקימת גן הילדים העברי הראשון בירושלים, "הדוקטורקע" -הרופאה הטבעונית הראשונה, מקימת ויוזמת אגודת "אדי לקידום תרומות איברים בישראל" מיוזמות איל"ן, החלוצה הדתייה הראשונה ולוחמת למען שיווין נשים בחברה הדתית, מקימת הקמת גן הילדים הראשון לילדים פגועי נפש ועד המשוררת הראשונה שנולדה בארץ ישראל, אלופת אסיה בריצה ועוד .

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סיפורו של אזרח בתור הארוך בטרמינל במדינה בה הכלכלה מצוינת

בל נשכח מהמתנות, הוויסקי, הסיגריות ושאר פינוקים.