בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / שפשפו עיניים: ליצמן קורא להעלות מיסים
משרד הבריאות ליצמן - עמוס בן גרשום לע"מ

שפשפו עיניים: ליצמן קורא להעלות מיסים

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (קרדיט תמונה: עמוס בן גרשום לע"מ)

אמנם צפינו כי מערכת הבחירות הזו השונה בתכלית כמעט מכל אלו שקדמו לה, וכי תביא עמה הפתעות אינספור. אכן הקביעה הזו עד כה טרם אכזבה כאשר לכל יום ביומו, הגימיק הפוליטי שלו.

אולם דבר שכזה לא ניתן היה לצפות משום שהוא מנוגד לכל היגיון פופוליסטי, בהיותנו קצת פחות מחודשיים לפני מועד הבחירות.

סגן השר, שבפועל הוא שר הבריאות, אך באקט סמלי "התפטר" והורד בדרגה לסגן שר, מבכה על מצב הבריאות במדינת ישראל.

בעוד שהיתה לליצמן קדנציה של יותר משלוש שנים לטפל במערכת הבריאות (הקורסת) עליה הוא אמון, מתועדת היטב במדיה התעסקותו של השר-סגן-שר ליצמן בפרסום עצמי, ובהתעסקות בכל מיני זוטות, אף שלכאורה כל אחת מהן חשובה היתה בפני עצמה.

לא אחת נראה ליצמן מככב במדיה כשהוא לכאורה הוביל מהלך לטובת מגזר מסוים מבחינה בריאותית ותזונתית.

למגזר אותו הוא מייצג לא הציע סגן השר להעלות את המיסים

היום טוען ליצמן בראיון ל- Ynet כי מערכת הבריאות במצב קריסה מתקדם, ועכשיו שבועות לפני שהבוחר אולי יבחר בו ואולי לא, הוא נזכר "אני אעשה את כל הצעדים שצריך."

לפני שנגיע לצעדים עצמם, טוב להיזכר כי המדינה זה עתה העלתה שוב תוך זמן קצר את מחיר ליטר הבנזין לצרכן. זאת בעוד מנהיגיה הזחוחים מתפארים במיליארדים שהוזרמו לקופת המדינה מעסקאות נשק, מהגז הטבעי, ממכירת סמים (קנאביס) ועוד.

אם כן, שמעו נא מה הוא רעיונו של כבוד הרב ליצמן. הצעד שצריך לעשות כדי לשפר את מערכת הבריאות, אומר סגן שר הבריאות, זה לא לדוגמא להעביר את המיליארדים מהקנאביס או ממכירות הגז לבתי החולים, אלא המדינה כהרגלה, ולא חשוב אם אתה חבר כנסת חרדי או ממרץ, צריכה להעלות מיסים.

לשפשף את העיניים ולא להאמין

פשוט לשפשף את העיניים ולא להאמין כי מי שפועל בכל מרצו כדי להשיג ממון מכספי הציבור עבור אברכים וישיבות, ולצורך העניין נגיד שזו פעולה מבורכת, כשזה נוגע לתחום אחר, מה הבעיה, האזרחים, שממילא על סף קריסה כלכלית, (על פי נתוני ביטוח לאומי), עליהם רוצה ליצמן לגלגל נטל נוסף של מס.

ואם חשבתם כי בזאת הסתיימה הבדיחה, אזי טעיתם. ליצמן טוען עוד ואומר כי "האזרח יהיה מוכן לזה כי הוא רוצה שיפור."

רק כאנקדוטה, מעניין למה כשזה הגיע להטלת המס, השתמש ליצמן במילה אזרחים ברבים, וכשהיה כל כך בטוח כי זה יתקבל בברכה, אמר באותה נשימה, כי "האזרח" יהיה מוכן לכך... ומי הוא אותו "האזרח," אתה כבוד סגן השר?

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.