בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום שני , אפריל 15 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / ביבי קורא לפעול נגד כל מי שאנטי ציוני כאנטישמי להלן הרשימה
בנימין נתניהו (לע''מ)

ביבי קורא לפעול נגד כל מי שאנטי ציוני כאנטישמי להלן הרשימה

ראש הממשלה בנימין נתניהו (קרדיט תמונה: לע״מ)

נראה לכם שנפרסם רשימה של כל מי שאינו ציוני בעולם? גם כל המחשבים האדירים של גוגל לא יכולים להחזיק רשימה כזו. קריאתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמש פשוט הזויה, אך אין לשפוט אדם תחת הלחץ שנתון בו האיש.

הידעתם כי אם תשאלו במגזר הציוניות-הדתית למשל לפשר הציונות, התשובה תתקבל בשאלה, האם מדובר בצינות ההרצליינית שלהם.. או הציונות שלנו.. וזו שורשה למעשה של תורת התופעה הזו הנקראת ציונות, שאף אחד באמת לא יודע מה היא ואיך היא מוגדרת הלכה למעשה.

"חזון הציונות" מושג המולבש כבגדי המלך העירום

כך כל גזירת סרט, מסוללת עפר וכלה בכביש או שדה תעופה חדש ואולי רכבת שיום אחד עובדת ולמחרת לא, נקראת "חזון הציונות."

וכששואלים אדם מן הרחוב, ציונות מה היא? התשובות כל כך משעשעות בקוטביותן, עד שפרסום התשובות עוד עלול להיחשב כהסתה...כן במדינה בה רגשי הנחיתות כה גדולים, כל דבר כבר נחשב כיום להסתה.

בניגוד לארה"ב הדמוקרטיה האדירה בעולם, מדינת ישראל (שלא מזמן הוגדרה כדמוקרטיה חלקית בלבד) סובלת מרגשי נחיתות עזים, לפיכך היא אינה מרשה לשרוף את הדגל שלה בתחומה או לשיר את ההמנון במנגינת 'יונתן הקטן' או 'בשמלה אדומה' וכו'. בארה"ב לעומת זאת, לא סובלים מרגשי נחיתות וטוענים כי מי ששורף את הדגל אידיוט, הבעיה היא שלו.. לא של המדינה.

בן גוריון ובן צבי באיסטנבול - לע"מ

בן גוריון (משמאל) ובן צבי באיסטנבול לאחר שבן גוריון זייף תעודת בגרות כדי ללמוד בטורקיה (קרדיט תמונה: לע"מ/נחלת הכלל)

כדאי לביבי להיזהר בלשונו שמא יחטיא את "גדולי האומה"

עתה, ראש הממשלה נתניהו עושה נפשות לרעיון, כי כל מי שאנטי ציוני ייחשב כאנטישמי, כשהתירוץ הוא דלגיטימציה למדינת ישראל. זו כמובן סיבה מוצדקת, אך בעיון היסטורי מסתבר כי ההיפך הוא הנכון.

כלומר, "הציונות" על מוסדותיה הצטיירה לא אחת כאנטישמית לא פחות במעשיה. הבה ניקח למשל את את גזיזת הפאות, תעלומת חטיפת ילדי תימן, סלקציה על פי צבע "פנקס," ועוד שלל התנהגויות ממסדיות לכאורה, שהינן לכל הדעות אפליה בלתי נתפסת של המדינה והרשויות הציוניות נגד יהודים.

ומעל לכל, ההתעלמות המכוונת והמוחצנת של המוסדות הציוניים מיהדות אירופה בעודה עולה בלהבות, ובפרט דבריו של בן גוריון שבמו ידיו דחף למחטף המדינה מידי המנדט והעברתו לידי מפלגתו, שאמר בזמנו- לנו אין כל עניין במה שקורה ליהודים באירופה. בן גוריון אגב, סבל מחוזר זהות ציונית קשה וזעם על חלוקת חומר ציוני לנוער, כשאת התוכן הגדיר: "חוברות ציוניות שאבד עליהן כלח."

מי שאינו ציוני הוא אנטישמי, הא?

טוב יעשה ראש הממשלה אם יתמקד כרגע בענייניו ויעשה לביתו, במקום להמשיך את המושג הזה ציונות, שבקרב ציבור רחב ובדור הנוכחי בפרט, מדובר במושג שאינו ברור הגם שאבד עליו הכלח. די לתקיעות.

על מדינת ישראל לצעוד קדימה. בדיוק כפי שהתרברבו אתמול שריה ויועציה בישיבת הממשלה לאחר שבאופן רשמי הפכה המדינה "לסוחרת סמים": "מצטרפים למדינות המתקדמות.."

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

הרב הראשי של מרוקו האדמו"ר יאשיהו פינטו שליט"א - שובה ישראל

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.