בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6364.3051181 | €5575.6982625 | £4990.8244305628 | ¥706976.9076442 | 18/08/2018 20:30
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / באוסטרליה ״נפל האסימון״- מטבע הקריפטו מצוין לאקזיט, וגיוס הון
ביטקוין - Natalya3081\123RF

באוסטרליה ״נפל האסימון״- מטבע הקריפטו מצוין לאקזיט, וגיוס הון

ביטקוין (קרדיט תמונה: Natalya3081\123RF)

הצלחתו המסחררת של הביטקוין, הביאה גורמים באוסטרליה להניע תכנית קריפטו-גולד נרחבת בה ישולב ייצור מוגדל של זהב ממשי באמצעות גיבוי פיננסי של מטבע קריפטוגרפי, וההפך, הזהב ישמש גם כגיבוי פיזי למשקיע במטבע הווירטואלי.

הרעיון של גיבוי "ממשי" למטבע הקריפטו, יכול להוביל לקו חדש בו חברה עם מוצר או שירות תבצע אקזיט, כלומר תגייס הון על ידי מטבעות וירטואליים שיגובו במה שיש לחברה להציע.

כיום הדרך לכך והרגולציה עדיין קצת רחוקות מלממש אפשרות שכזו באופן גמיש ונרחב, אך הרעיון כבר אינו שאלה של אם, אלא איך ומתי כגון התכנית עליה עמלים כעת באוסטרליה. באופן פרדוקסלי בקרב מי שאצו להספיד את המטבע הווירטואלי, עוד עלולים כמה מהם למצוא עצמם כמשקיעים נלהבים מן המניין.

תקראו לזה הייבריד אם תרצו, ואף כי אין מדובר בהמצאה חדשה שתפיל את המשקיעים מן הכיסאות, במקרה זה מדובר במהלך מהותי ובקנה מידה גדול מאד. כך לפחות לפי הקולות הנשמעים בימים אלו מהיבשת האוסטרלית, יצרנית הזהב.

מנכ"ל אחת מיצרניות הזהב הגדולות באוסטרליה, הודיע על כוונתה להגדיל את ההשקעה במתכות במדינה. המנכ"ל תולה זאת באפשרות רעננה של הזרמת הון חדש באמצעות מטבע קריפטו שיאפשר למעשה להגדיל את נפח שוק הזהב הנסחר אותו היא מייצרת.

מפרת'-מינט שבאוסטרליה, נמסר כי האנליסטים מקווים כי העלייה במסחר של המטבעות הדיגיטליים תנוצל כדרך יעילה לעזור ולהגדיל את הריבית במדינה ועקב כך גם את גובה ההשקעות המוניטריות באוסטרליה.

מספר מטבעות קריפטוגרפים כבר ראו הצלחה יפה וכתוצאה מכך גרמו לעליה ניכרת בפופולריות ההשקעה בשוק הקריפטו במהלך 12 החודשים האחרונים. יחד עם זאת, bitcoin, Ripple, ו- ethereum למשל, סבלו גם מתנודתיות רבה.

ההרגשה של אי-ודאות פיננסית בעולם, הצמיחה שוק מקביל

ריצ'רד הייז, מנכ"ל פרת'-מינט, מצהיר בדיוק את מה שחלק ניכר מהמשקיעים במטבעות המבוזרים חושבים: "אני חושב שככל שהעולם עובר תקופה של אי-ודאות גוברת, כך נראה אנשים שמחפשים הצעות חלופיות."

הייז הוסיף, כי מטבע הקריפטו-מתכות-יקרות שיוצע באוסטרליה לרכישה דרך האינטרנט ובכלל, צפוי להביא משקיעים בחזרה לשוק המתכות היקרות לאחר גל ההשקעות החלופיות, כגון ביטקוין.

Bitcoin הוא המטבע הווירטואלי המקורי, מאז שנסחר לראשונה בסביבות 2009, ראה הביטקוין את ערכו ממריא לשיא של כל הזמנים בדצמבר 2017, מאז ירד ערכו בכמה אלפי דולרים, והיום (ראשון) נסחר ברמה של בין 11 ל-12 אלף דולר ובעליה של קרוב ל-10%.

הייז מעריך כי החלטת המינט לפתח מטבע קריפטו מגובה בזהב, בדומה למטבעות הפיזיים שנקשרו לכך בעבר, תביא למשקיעים יציבות גבוהה הרבה יותר בשוק הקריפטו והסביר כי כאשר התכנית תצא לפועל הדבר יאפשר למשקיעים לסמוך על כך שהקוד הדיגיטלי שבידם שווה לסכום פיזי, כלומר שהזהב יגבה למעשה את המטבע הווירטואלי.

לציין כי פרת'-מינט אינם הגורם היחידי באוסטרליה בעל דעות מתקדמות בענף סחר הקריפטו, וכי המגמה לעיל צפויה להתפתח אף יותר. הצלחה אוסטרלית מסחררת, צפויה לגרום לאפקט בינלאומי, כך שהמטבע "המושלם" לפחות מבחינת יציבות המסחר שבו, ישולב עם גיבוי פיזי, או כאמור בתמורה לאחזקות בחברות במסגרת אקזיט, והנפקות קריאייטיביות נוספות.

כמה זמן ייקח עד ששוק הקריפטו יוכר רגולטורית כמקור לגיטימי להזרמת הון לעולם העסקים וכגיבוי הדדי עם תמורה פיזית? זאת קשה להעריך, אך וודאי כי המגמה והמחשבה על כך כבר תעשה את שלה בעתיד הלא רחוק.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״