בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / חדשות כללי / כשטראמפ ירד על מחיר הדלק, דבריו הדגישו את מחירו ההזוי בישראל
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעצרת האו"ם 2018 (קרדיט תמונה: צילום מסך)

כשטראמפ ירד על מחיר הדלק, דבריו הדגישו את מחירו ההזוי בישראל

"לא נסבול את המחירים הנוראים הללו לאורך זמן," כך התייחס נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למחיר הדלק אותו מכתיב קרטל הנפט אופ"ק.

עבור צרכן הבנזין במדינת ישראל, דבריו של טראמפ יכולים לחדור אל לבו, ויותר נכון לכיסו. זאת לאחר שהמדינה, בניגוד לכל מדינה אחרת בעולם המערבי, גורפת לקופתה על חשבונו, מעל ל-65% ממחיר הדלק הריאלי, שעליו טוען טראמפ שהוא יקר ובלתי נסבל.

העניין מתרחש בזמן שיוקר המחיה במדינת ישראל מסתיים במאזן שלילי כנגד הכנסות משק הבית, כך לפי דו"ח הלמ"ס האחרון. זאת כשהנתון בדו"ח הלמ"ס מצביע על הכנסה חודשית שאינה מציאותית, של כ-19,118 ש"ח ברוטו לחודש בממוצע, לכל אחד מכ-2.5 מיליון משקי הבית בישראל, כך שמטבע הדברים מחיר הדלק במדינה חסר כל פרופורציה הגיונית, לרעת הצרכן.

דבר נוסף שאינו פרופורציונלי בעליל, הן משכורותיהם והטבותיהם (כגון פנסיה מוקדמת, כרטיסי הנחה ורשימה של העדפות שוות-כסף) של עובדי המדינה, שלא לומר "נבחרי הציבור," לרבות אלו המצהירים בכל מאודם על שנאתם למדינה, וכן של פרקליטים שחלקם נמצאו מושחתים, קציני משטרה שחלקם נמצאו סוטים, ואף בכירים במוסדותיה השונים של מדינת ישראל, שעלותם החודשית לקופת המדינה גדולה יותר מכפי מה שמרוויחים מעל למיליון מהמועסקים בישראל, במשך שנה שלימה.

דלקן תדלוק דלק בנזין (Tsdesign-123CF)

דלקן תדלוק דלק בנזין (קרדיט תמונה: Tsdesign-123CF) 

דקות ארוכות התמקד נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ בנושא מחירי הדלק, בתוך נאומו. לאזרחי ישראל פירוש הדברים 'כסכין שתוקעת בגבם' מדינת ישראל, הגובה מהם מחיר מופקע והזוי לליטר בנזין.

כל מילה נוספת הבאה לתאר את המחדל הנפשע הזה תחטא ל"ברכות" שזוכה לה המדינה והאחראים לכך הגורמים לנהג להוציא קרוב ל-300 שקלים ולעתים יותר תלוי בסוג ברכב, כדי למלא את מיכל הדלק ברכבו. הדבר חוזר על עצמו כל אימת שסיים אדם למלא את טנק הדלק ברכבו הפרטי.

למותר לציין שעובדי המדינה, אלו הקובעים את מחירו, לרוב אינם כלולים במעגל הנדרשים לשלם את מחיר הדלק המופקע. נכון, יש גם אזרחים שברכבם מותקן "דלקן," אך הטבה זו כמובן ממוסה בהתאמה, כך שאמנם אין הם מרגישים במלוא חמרת העול הכספי, אך עדיין משלמים על כך בדרך אחרת, וודאי כי החברה בה עובדים מחויבת לשלם את עלות הבנזין באופן קבוע, חשבונות שמגיעים בחברות גדולות לסכומים שמעבר לכל דמיון.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!

תגובה אחת

  1. מס על בנזין יש בכל מדינה בעולם, במדינת ישראל זה לא מחיר דלק זה עושק הציבור, קרוב ל 70 אחוזי מס זה אפילו גניבה מהציבור, מתי מישהו יעשה כבר משהו בנידון זו השאלה