בס"ד ט׳ במרחשון תשע״ט , יום חמישי , אוקטובר 18 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6629.9 | €5680.37 | £5062.1 | ¥728741.26 | 17/10/2018 23:31
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / הגיבור מהר אדר נשמע בדיוק כמו אזריה אם היה פועל כמוהו 3 היו בחיים
כוח צה״ל בפעילות בכפר סוריכ בבית המחבל מהפיגוע בהר אדר - דובר צה״ל

הגיבור מהר אדר נשמע בדיוק כמו אזריה אם היה פועל כמוהו 3 היו בחיים

כוח צה״ל בפעילות בכפר סוריכ בבית המחבל מהפיגוע בהר אדר (קרדיט תמונה: דובר צה״ל)

"משהו בהתנהגותו עורר את החשד שלי… כי לבש ג'קט ביום חם." נשמע מוכר?

לא- אין אלו דבריו של החייל אלאור אזריה, ולמרבה האירוניה היום (רביעי) בו נאמרו דברים דומים להפליא, שוב מצא הרמטכ"ל לנכון להטיל באלאור רפש ודברי גנאי על תפקודו.

ראשית תנחומים למשפחות הנרצחים בפיגוע בהר אדר, השם ייקום דמם, תהא נשמתם צרורה בצרור החיים בגדן עדן עליון, וכן החלמה מהירה לרכז הביטחון שאין ספק כי הציל כמה נפשות בפיגוע הירי אמש בהר אדר.

אם כן, מי שחשד במחבל עם הז'קט עוד בטרם רצח את חבריו, הוא עמית שטיינהרט, רכז הביטחון של הישוב הר אדר, אשר נפצע קשה במהלך פיגוע הירי אתמול.

מחשבה מצמררת

אילו רכז הביטחון שלדבריו חשד במחבל הרוצח, לא היה מהסס, ומבין כפי שהבין אזריה כי מחבל עם בגד חם כאשר רובם ככולם בזירה לבושים בביגוד קצר, מסתיר משהוא לא טוב (אז בחברון ככל הידוע נועד המעיל להסתיר את הסכינים של המחבלים), אזי האירוע יכול היה להיגמר אחרת.

אם רכז הביטחון, על פי מה שהעיד היום, היה שולף את נשקו מיד כשהבין וכפי שאזריה (על פי עדותו) הבין, כי מדובר בתמונה חשודה וחריגה בזירה, אזי לכל הפחות היה מוכן לכל צרה עם נשק שלוף ויכול היה לירות בזמן שהמחבל שולף את אקדחו החלוד.

ניצב יורם הלוי, בביקור הפצוע עמית שטיינהרט - דוברות המשטרה

ניצב יורם הלוי, בביקור הפצוע עמית שטיינהרט (קרדיט תמונה: דוברות משטרה)

ימים יגידו, ודובר אמת בלבבו

הדברים מדברים בעד עצמם. החשד היה ברור ומיידי. המחבל מהר אדר ניצב בזירה עם בגד שלא שייך לתמונה, תוך שהפגין התנהגות לא אופיינית והססנית.

כבר במועד זה, מוגדר המחבל על ידי רכז הביטחון כחשוד מאד (!!) בעיניו מכל הבחינות. ורכז הביטחון אף את נשקו לא שולף? לא הרבה יכחישו כי זה מריח ממש כמו "אפקט אזריה."

הקב"ט המשיך לנטרל, לאחר שאמר כי המחבל ירה בחבריו

עוד יוכיחו דבריו הנוספים של רכז הביטחון הדומים גם הם להפליא, לדבריו של אזריה: "צעקתי לעברו שהוא הרג לי שלושה ילדים ויריתי שוב לעברו." במילים אחרות הגיע למחבל למות… כי פגע בחבר שלי. מוכר לכם, כבוד הרמטכ"ל וכבוד הפרקליט הצבאי הראשי?

על משפט זה בלבד שהתביעה מייחסת לאלאור אזריה, כי הגיע למחבל למות כיוון שפגע בחברו, יושב אלאור בכלא. והנה דברים כמעט זהים, אם כי אמת היא שהסיטואציה שונה לחלוטין, אך עם זאת במעורבות "ירי נוסף," אך בניגוד לאירוע בהר אדר, את אזריה זיכו דבריו הדומים לשיטת הפרקליטות הצבאית, יעלון, איזנקוט ועוד באותו מועד- בתואר "רוצח."

"פעלת בגבורה והצלת חיים" נאמר לקב"ט; ואם על המחבל בחברון היה מטען?

"פעלת בגבורה והצלת חיים. שילמת מחיר ונפגעת." שיבח מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, את שטיינהרט ובצדק גמור. זו תגובה הולמת, וההערכה ההולמת למי שחיסל מחבל מרצח באשר הוא, אף אם הירי הנוסף… היה בו לכאורה מעורבות של "נקמה."

מדינת ישראל בין אם בגלוי, בין אם בנסתר ובין אם בספקולציה או על פי מקורות זרים, לאורך 70 שנותיה, קיצרה את ימיהם של מחבלים רבים בדרכים רבות ומגוונות, והיד הארוכה עוד נטויה.

מחבל שבא לרצוח יהודים אין לו זכות קיום. כך פעל רכז הביטחון באמצעות הירי הנוסף "ויריתי שוב לעברו." וכך פעל אזריה יחד עם טענתו על חשד למטען,

האבסורד רק מגביר את עוגמת הנפש של רוב אזרחי ישראל על כל דקה שאלאור אזריה בכלא. זו תעודת עניות למדינת ישראל, ממש לא "נאורות" וממש לא "ערכים." מדובר בהתנהגות בזויה של מדינה ללוחם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מפת התקפות חיל האוויר בעזה - 11-2018 - דובר צהל

צה״ל ממשיך לטפטף את תגובתו בעזה, למעלה מ-20 מטרות נפגעו

המנהרה הייתה במעקב של צה״ל מזה זמן רב, כך שנוצלה ההזדמנות לפגוע בה בעת הזו

3 תגובות

 1. אין מה להשוות בן המקרים אל אור ירה במחבל שכבר היה מנוטרל עשר דקות אחרי שהסתיים האירוע וכאן זה במקום באש חייה אם המחבל היה נפצע והיה שוכב שרוע על הרצפה ואחרי עשר דקות היה בא מישהו ויורה בו אז התמונה הייתה שונה

 2. 11 דקות לעומת שניות ספורות זה כל ההבדל.
  אלאור טעה,
  טעות מבצעית, טעות טפשית או הוצאה להורג (כפי שקבעו השופטים)
  בכל מקרה יש הבדל של שמיים וארץ בין זה ובין הרבש"ץ הפצוע שירה במחבל תוך כדי התקלות.

  די,
  לא דופקים לבן אדם כדור בראש בגלל שהוא עם מעיל בספטמבר.

  • די. אלאור לא דפק לו כדור רק בגלל המעיל. המחבל בחברון לא דיגמן מעיל, הוא בא לרצוח. מפחיד, כמה שטיפת מוח גורמת ליפי הנפש לחשוב שאלאור אזריה עשה מה שישה בגלל סיבות שיפה הנפש מדביק לו.
   כאשר פורקים עובדות לגורמים ולחלקים קטנים יכולים לעוות כל אמת.
   כן.
   זה אפקט אזריה.