בס"ד י״ח באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 25 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / הרצוג: דבריו עוד בטרם נכנס לתפקידו מנבאים על כהונה מעניינת
יצחק בוז'י הרצוג - קובי גדעון סטודיו Twoday

הרצוג: דבריו עוד בטרם נכנס לתפקידו מנבאים על כהונה מעניינת

יצחק בוז'י הרצוג (קרדיט תמונה: קובי גדעון סטודיו Twoday)

בראיה אחרת

בשיחה אתמול (שני) עם אילה חסון ב-103fm, סיפר יצחק בוז'י הרצוג: "אמרתי לעצמי, סליחה, אתה לא יכול לתרום יותר... ואז נקרתה בדרכי הזדמנות יוצאת דופן להתמודד ולהוביל טיפול באתגר לאומי."

אתגר לאומי?

יו"ר ראש הסוכנות הנבחר, הרצוג, איכותי יותר מהרבה פוליטיקאים, בתוך תוכו חבוי בן אדם שבאמת ובתמים מאמין כי הוא רוצה לעשות רק טוב וחסד לאחיו היהודים.

וכידוע, הבא לטהר מסייעים לו, כך שאולי עוד יתקיים בו "עמוד פה אתה עמדי," אך עד אז למרבה הצער, ימשיך הרצוג לשרבב בדבריו שטויות למרות שבשורשם הדברים נובעים מבאר מים חיים.

בהמשך אמר הרצוג לחסון, כי "העם היהודי נמצא בצומת נוראית." נו, וכי מתי לא נמצא עם ישראל בדרכו לגאולה השלימה בצומת זו או אחרת? הרי על כל יהודי לעבור לפחות 42 מסעות ועשר ניסיונות- עמידה בצומת אינה בהכרח "נוראית."

אשר להגיגיו של הרצוג בקשר לסוכנות היהודית לא נתייחס, יען כי מדובר בארגון זולל כספים ומיותר, מוסד שאבד עליו הקלח שזמנו עבר מן העולם. ונחזור ונאחל לו שכפי שהביא את מפלגת העבודה על סף פירוק, כך יעלה ויזכה הרצוג לפרק את הארגון הזה, וייחשב לו הדבר לצדקה ולזכות גדולה.

השטויות בדבריו עקב בחירתו שלא להבין

נכדו של הרב יצחק הלוי הרצוג ז"ל שעל שמו הוא נקרא, טועה בעליל, אין לעם ישראל אופציה לדת נוספת, אין בעם ישראל פילוג רוחני בשורשו, פשוט כי מציאות של בחינה מעין זו מעולם לא נבראה.

ודאי כי בקרב אלו המדברים עברית, אפילו אם הם עטורי זקנים וכובעים וכיוצ"ב, יש מי שלכאורה הם לכל היותר ערב רב.

יש גם מי שאמם אינה יהודיה, אך כמנהג הגויים ובלא שעברו גיור כהלכה הם פוסקים לפי האב ומחשיבים את עצמם כיהודים, אך אותם נכבדים צריך לומר ליצחק אחינו היקר, מה לעשות, על פי חוקת התורה הם אינם כקהל ישראל.

הרצוג טועה מאד בחזונו, לייבא לארץ הקודש מגוון בלבולים מודרניים, שאף כי סביר להניח שלחלקם יש ניצוץ יהודי המפעם בתוכם, וכבודם ודאי שבמקומו מונח ואין הם אנשים פחותים, אך יהודים כדת האחת והיחידה של עם ישראל- הם לא! ולמען האמת, הם אינם מעוניינים בכך.

אני הרצוג, אושיע מפילוג הדת

עוד רטן נכדו של הרב הרצוג בפני חסון, כי אותה חדשנות שמזכירה קצת את היהדות, אינה בעלת נוכחות קבועה בארץ הקודש ואינה משתלבת במוסדות מדינת ישראל, כך שהדבר "מייצר מתח בלתי נתפס שמוביל אותנו לפילוג."

לסיכום הסוגייה טוען הרצוג נצר למשפחת רבנים חרדים, כי הדבר יכול להביא לפילוג של "דתות."

עוד יבוא היום ונכדם של צדיקים יחזיק דעת נכוחה עד שורשה ומשם מבינתו כבר יבין וישכיל, עד אז נחדד בעבורו כי ישנה דת יהודית אחת ויחידה אף שמנהגים רבים לה, ולהבדיל ישנן כבר עכשיו דתות אחרות, שמאד מזכירות למתבונן מחוסר השכלה רוחנית מתאימה, דבר כלשהו הנחזה לפילוג הדת היהודית, אך לא כך - ודי בכך.

האזינו ליצחק הרצוג ואילה חסון:

Twoday Media

אודות בני ימין

בני ימין, הצטרף לכותבי טודיי בארה"ב שם שהה בתקופת ההקמה של האתר ב-2012, ומאז פעיל בצוות החדשות. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twodaynews.com. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפסגת נאט"ו 2018 (קרדיט תמונה: Twitter-Dan Scavino)

עולם שלם המתין- לאחר 48 שעות של דממה צייץ עתה הנשיא טראמפ

סוף סוף צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו.