בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / מבוכה למדיה: הידיעה כי טראמפ ״ידע״ על האימיילים פייק ניוז
מייקל כהן צילום מסך

מבוכה למדיה: הידיעה כי טראמפ ״ידע״ על האימיילים פייק ניוז

מייקל כהן (קרדיט תמונה: צילום מסך)

לקראת עדותו של מייקל כהן עורך דינו לשעבר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בפני וועדת הקונגרס, התמקדו כותרות המיינסטרים מדיה בתצהירו הכתוב אותו הקריא כהן בו טען כי טראמפ "נוכל" משום שהוא ידע עוד בטרם פורסמו האימיילים שיכו פוליטית ביריבתו הילרי קלינטון בידי אתר ההדלפות של ג'וליאן אסאנג', כי הדבר עומר לקרות בקרוב.

כהן רמז בכך כי מידע זה יכול לרמז על קשר בין טראמפ לבין גורמים מרוסיה, והמשיך לאחר שאמר כי למרות שאין לו כל מידע וכי הוא לא יכול בשום אופן להצהיר כי טראמפ חבר עם גורמים רוסים לצורך קנוניה להשפעה על הבחירות לנשיאות בהן זכה, מספר אירועים בהם נכח העלו בו חשדות כי כך הם פני הדברים.

המיינסטרים מדיה היתה כמרקחה לפני העדות שהחלה לפני כמה שעות, כאשר מרבית הכותרות ציינו את החשיפה כמעט לרמה של סקופ, 'כחומר מחשבה' איך יכול היה טראמפ לדעת כי האימיילים יודלפו ואמורים להתפרסם לפני שהדבר נודע לציבור.

עיתון "הארץ" בישראל, למשל השתמש בכותרת: "איש סודו של הנשיא יעיד בקונגרס: 'טראמפ נוכל; ידע מראש על המידע נגד קלינטון'." והמשיך "לפי טיוטת עדותו של מייקל כהן בוועדת הביקורת של בית הנבחרים, טראמפ עודכן בידי יועצו בהדלפה הצפויה באתר ויקיליקס של אימיילים של יריבתו. טראמפ: כהן שקרן שרוצה לקצר את מאסרו."

במהלך חקירתו של כהן בקונגרס, נשאל כהן, מתי נודע לך מטראמפ בחדרי חדרים כי האימיילים של קלינטון הודלפו וכי הם אמורים להתפרסם בקרוב? כהן לא זכר שמא זה היה ב-18 או ב-19 לחודש יולי באותה שנה, חבר הקונגרס שאל שוב את כהן האם הוא יכול לומר בוודאות כי זה היה בחודש יולי, לזאת ענה כהן, בוודאות כן.

חבר הקונגרס, חזר אל כהן בפליאה ואמר, כי זה מידע מאוד מעניין, ואני לא אומר כי דבריך הם "פייק ניוז" אך בוודאי שהם "אולד ניוז" (חדשות ישנות) ובעוד שכהן מנסה להבין במה דברים אמורים, הניף חבר הקונגרס דף מעיתון בו מתנוססת תמונתו של ג'וליאן אסאנג' בעל אתר ההדלפות ויקיליקס בו הוא מודיע כי האימיילים בידו והוא עומד לפרסם אותם, רק שהדבר פורסם חודש... לפני כן, ביוני.

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.