בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / עורך דינו לשעבר של טראמפ ״מלשין״ כעת על הבוס בקונגרס
מייקל כהן - צילום מסך

עורך דינו לשעבר של טראמפ ״מלשין״ כעת על הבוס בקונגרס

מייקל כהן (קרדיט תמונה: צילום מסך)

בתחילת דבריו אמר מייקל כהן, עורך הדין שהואשם בפלילים, כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מעולם לא ביקש ממנו לשקר.

בהמשך סיפר כהן כי הוא שיקר בפני חברי הקונגרס בעבר, אולם סיפק סיפור מוזר כי כפי שכאמור כבר הצהיר, טראמפ מעולם לא ביקש ממנו לשקר, אולם כך הוא הבין... מהבוס שלו, שאלו היו ציפיותיו ממנו.

לאחר הפתיח, תוך שדי ברור כי כהן מנסה להציל את עורו ככל שניתן למרות שהוא צפוי לרצות מספר שנים בכלא על עבירות בהן נמצא אשם במסגרת הסדר הטיעון ובעיקר כי שיקר בעבר לקונגרס בפניו הוא מעיד בשעה זו, לא חדל כהן מלהטיל רפש בנשיא.

אין פליליות ואין קנוניה עם רוסיה

למרות כי על פניו הדברים נשמעים חמורים, כל דבריו של כהן נשמעים כנסיבתיים כאשר הוא מדגיש כי כך שמע וכך נרמז אולם לא סיפק כל דבר עובדתי מבחינה פלילית.

כהן המשיך וכינה את טראמפ כרמאי והשתמש בכינויים נוספים, תוך שהוא לא מנסה להסתיר כלל את שנאתו התהומית לנשיא ארצות הברית.

לאחר מכן פירט כהן מספר אירועים, שנשמעו כמעין "מלשנות" לאור העובדה כי היו בניהם יחסי חברות, אך גרוע מכך הפרה בוטה של יחסי עורך דין ולקוח, דבר שכבר גורר תגובות נסערות בנושא.

כהן הביא עמו מסמכים שלטענתו מלמדים על מגוון פעולות שטראמפ הורה לו לבצע בנאמנות כעורך דינו, דבר חסר תקדים בשל העובדה כי מדובר בנקמנות לשמה ולא דברים בעלי משמעות פלילית.

מסתבר כי כהן בעל עבר שנוי במחלוקת

עדותו של כהן ודאי שתכה גלים בקרב המיינסטרים מדיה שתעשה מכך מטעמים, אולם חקירתו של כהן שכבר החלה בינתיים חשפה כבר בתחילתה כי כהן שיקר לרשויות המס, העלים כספים ועוד, כך שהמשמעות של הדברים עדיין אינה ברורה.

מצד תומכיו של הנשיא נשמעים כבר עתה דברים בגנותו של כהן וקשה שלא להסכים עם הטענה כי רובם של דבריו נובעים מנקמנות אישית, בפרט התעקשותו של כהן לדבר על ציוניו של הנשיא בלימודיו האקדמאים אותם ביקש לכאורה הנשיא מכהן לדרוש ממוסדות הלימוד להסתיר, ודברים נוספים שלפרשנותו של כהן גרמו לו לכנות את הנשיא כרמאי.

אשר לקנוניה הרוסית, דבר שלו ציפו יותר מהכל, הצהיר כהן כי אין לו כל מידע חד-משמעי כי הנשיא טראמפ קשר עם גורמים רוסיים לשנות את תוצאות הבחירות, אך לאחר ההצהרה סיפק סיפורים שלדבריו העלו בו חשדות בנושא.

חקירתו הצולבת בקונגרס, בתוך שתי דקות כבר הציגה את כהן שמי שבית המשפט בארה"ב הגדיר אותו כלא דובר אמת, כמי שהעלים מסים, הונה בנקים וכמי שרצה משרה בבית הלבן וכשלא קיבל אותה החליט לצאת למסע נקמה בנשיא.

לאחר שנשאל כהן לפעולות שעשה מהן עולה לכאורה כי הונה את הבנקים בארה"ב, דבר שהכחיש מכל וכל, העלה חבר קונגרס עובדה המוכיחה כי שוב כהן משקר לקונגרס ושאל איך ניתן בכלל להמשיך בדיון. כהן השיב לחבר הקונגרס: "תתבייש לך.."


הזמנת מלונות ורכב

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קמפינג אוהל עיר אוהלים - CC0

חוסר היענות: קריסת פרויקט עיר האוהלים לאורחי האירוויזיון

איפה נשמע כדבר הזה, מדונה ״להקת החימום״ של האירוויזיון...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.