בס"ד ט״ז באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / אירוויזיון אינה אלא תכנית משעממת ומייגעת בואו נודה על האמת
דניאל פאר וירדנה ארזי באירוויזיון בירושלים (קרדיט תמונה: משה מילנר לע"מ)

אירוויזיון אינה אלא תכנית משעממת ומייגעת בואו נודה על האמת

ימי הפאר של רשות השידור בשחור לבן- דניאל פאר וירדנה ארזי באירוויזיון בירושלים, כבר אז היו מי שנרדמו באמצע.. (קרדיט תמונה: משה מילנר לע"מ)

דעה

כשהטלוויזיה בישראל נשענה על ערוץ אחד כושל ששידר בשחור לבן, ולאחר מכן הפך לצבעוני אך נמחק מצבעיו למי שלא היה אז מכשיר מדהים של לוחמה אלקטרונית שנקרא בזמנו "אנטי מחיקון" ולבסוף בין המלחמה של שחור לצבע היה הערוץ ברובו צבעוני... רק אז, כאשר הוא וערוץ 6 שזלג מהשכנה במזרח, היוו את הבידור המפוקפק מול המלבן המרצד, אז, בלית ברירה וגם כשלא היו כל כך הרבה מתחרים בתחרות השירים, והרמה הייתה אחרת ללא צרחות וקוקוריקו, היו מי שצפו ואף נהנו מתכנית הזמר המכונה אירוויזיון.

בשני העשורים האחרונים, מהשפעת עידן מייקל ג'קסון לתוך סוף שנות התשעים של המאה הקודמת, וכן ממקבילתו בעולם הזמר, מדונה, יחד עם הטכנולוגיה שפגשה את התעשייה בתחילת שנות ה- 2000, החל הטרנד של "השיגעון." וככל המרבה הרי זה משובח בכדי להשפיע רבות על האומנות המוסיקלית.

בריטני ספירס (CC/Flickr/Diego Sideburns/עיבוד-סודיו טודיי)

בריטני ספירס, בכלל לא או שבקושי שרה... "השיגעון" הוא עיקר ההופעה (קרדיט תמונה: CC/Flickr/Diego Sideburns/עיבוד-סודיו טודיי)

"מוקי בחרדל"

כיום, ללא גימיק, ללא סיבה מגדרית, פיזית או אחרת אין לזמר/ת סיכוי בתחרות האירוויזיון. פסידו חשפנות, כפי שהוכיחה התחרות הקודמת כבר ממש לא עושה את זה לציבור שרוצה אך ורק את "השיגעון."

לאותו ציבור ושיגעון ממתינה עיריית תל אביב שבראשה אדם שהודה כי כלבים לסעודת הערב זו ממש אינה בעיה מבחינתו. ככל הזכור, נדמה כי הוא אף נהנה מ'מוקי בחרדל' שהוגש לו בווייטנאם.

כך בראשותו של מי שעוד עלול לרוץ לממשלה ביום מן הימים, על חשבון הקופה הציבורית, ידאגו עובדי העירייה שחבשה כיפת ברזל לפני כמה ימים וגוזרי קופונים אינספור לעשות את האירוע "המשוגע" ביותר שניתן. אותה עיר ללא הפסקה ובכלל זה גם עבודות הרכבת בשבת, מילא סינים, אבל כבר נשמע כי יש מי שנכפה עליו לעשות שם על הגשר שנקרא באירוניה "יהודית" קידוש ביד אחת ולקדוח ביד השנייה בשישי בערב.

אולם מעבר לפגיעה ברגשותיו של ציבור רחב במדינת ישראל, בשל חילול השבת הכרוך בקיום התחרות, רבבות מסתבר, אינם מתעניינים בתחרות הזמרה כלל. סקר אמנם לא ערכנו אך מתגובות של כמה בליינים כבדים בעיר ובאזור, מבחינתם מדובר בכמעט "שבוע של טירופים בעיר," והם אפילו לא מתכוונים לצפות בתופעה: "משעמם" ו"חבל על הזמן" הן הגדרות שגורות בתשובה לשאלה שמא תצפו בתכנית, השלישית בסדר התשובות היא "מתי זה...?"

ומי יודע, המצב באיזור ממשיך להתחמם, מצפון רעה ומדרום שריפה, ייתכן והתחרות עוד תעבור ברגע האחרון למדינה אחרת. לפחות אם כך יהיה, תתנחם השרה מירי רגב חולת הפרסום בנסיעה פירסט-קלאס עם פמלייתה לאירוויזיון הגולה.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

יאיר לפיד - חיים צח לע"מ

עם התכווצותו של גנץ וכפי שהערכנו לפיד מתקרב עוד צעד לבלפור

במציאות בה הציבור לא יכול שלא לפחות לעיין בנושא הפלילי לכאורה של ביבי, הדבר ישפיע על תוצאות הבחירות.

תגובה אחת

  1. נודה על האמת? האמת כל כך טובה שצריך להודות עליה??
    אם כבר נודה באמת
    תקנו את העברית דחוף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.