בס"ד ט׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בראש / ישראל לפני הכל… המדינה עפה על עצמה עם משלחת הסיוע לברזיל
משלחת סיוע לברזיל - דובר צה"ל

ישראל לפני הכל… המדינה עפה על עצמה עם משלחת הסיוע לברזיל

משלחת הסיוע לברזיל הבוקר (ראשון) (קרדיט תמונה:- דובר צה"ל)

כן, אם מדינת ישראל תשלח משלחת סיוע לברזיל, אז אולי ברזיל תזדרז אף יותר להעביר את שגרירותה לירושלים, במסגרת "הברית הגדולה" שכרתה המדינה עם ברזיל. כך לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיה זה עתה אורח כבוד במדינת הקרנבל.

למי שלא מעורה בנושא ואשריו ומה טוב חלקו, צה"ל טרח לפרסם בעיתוי מוקדם מספיק לפני ישיבת הממשלה בה מן הסתם מעבר לגאווה הלאומית על כך כי המדינה המזרח תיכונית תשלשל לקופתה מיליארדים מייצוא סמים, גם המראת משלחת הסיוע לברזיל כבר תקבל את ההסבר שיצדיק את העלויות האדירות הכרוכות בכך.

טיול באמזונס? מה הטעם בצילום מחזור מחויך מאוזן לאוזן עם המטוס ברקע

אין מקום לפרסום ולהחצנה כה פתטית של יציאת המשלחת משל היה מדובר בטיול גיבוש בנהרות האמזונס, ובמסגרתו צילום תמונת מחזור ליד המטוס הצמוד. הדבר מעורר חלחלה של ממש כי שיקולים מדיניים, קרי המנטרה של הטירון החדש בנימין גנץ, "(מדינת) ישראל לפני הכל," הם מה שמנחים את מקבלי ההחלטות ומעידים כי כסף יש למעשה כמו כמים.

מכך רק עולה שוב, כי הכסף קיים, משחק המדינה המסכנה שאין לה כסף זה בלוף, אך התקציב משום מה אינו מופנה לעזרת תושבי מדינת ישראל, להפחתה בעול המסים ומחיר הדלק שלא לומר אוכל לנזקקים כה רבים, משום שהם "המדינה" מעל הכל. בעבור תכסיסים פוליטיים, חשובים ככל שיהיו, נעלמים כלא היו כל שיקולי התקציב, כך לפתע פתאום?

צפו:

Twoday Media

מדינת הנחשלת בהתנהלותה עם 2 מיליון רעבים

הדברים באים בהמשך לדו"חות מדאיגים מבעבר, של הביטוח הלאומי, המצביעים על כ-2 מיליון תושבים שהולכים לישון רעבים במדינת ישראל. מאידך, אותה מדינה נחזית כבעלת צי מטוסים ויד ארוכה של משלחות יקרות ממון, לעזרה לכל מדינה אחרת בעולם חוץ מהמצווה במורשת ישראל "עניי עירך קודמים."

ומה הפלא כי שירות הביטחון הכללי מפרסם הודעה המכונה "חריגה." כאן גם המקום לברר כמה פעמים הוצאת הודעה "חריגה" כבר נחשבת כמנטרה שאינה חריגה יותר? אם כן, אומרים הממונים על ביטחון הפנים, כי נוער הגבעות כך וכך, ולאחר חלק מהדברים שניתן לקבל במסגרת עבודת השב"כ, ממשיכה הדוברות וטוענת כי אותו נוער גם 'אינו אוהב את המדינה..'

בני בנימין גנץ ישראל לפני הכל

גנץ לפחות אומר את האמת: התושבים כלום, "ישראל לפני הכל"

נראה כי הפוליטיקאי החדש גנץ, שחולם להיות ראש ממשלה נוסף בשם בנימין, אינו טועה ואומר את האמת, אכן מדינת ישראל מעל לכל: שירות הביטחון שלה אוכף עתה במסגרת הביטחון הכללי גם את "מי שלא אוהב את המדינה.." ואותה מדינה תקצה כספים שכביכול לא קיימים עבור תושביה למסע טווס למדינות בכל העולם. רגע, על שכונת התקווה שמעתם?

לחתולים יש כסף

אם לא די בכך באשר לסדרי העדיפויות במדינת ישראל, המדינה מעל לכל, בעוד התושבים הן כפרות חולבות עבור מסים, קנסות, ריביות רצחניות ועוד, מה הפלא כי עיריית הבירה, המייחלת לטקס חגיגי נוסף של העברת שגרירות זרה אליה, מתקצבת מאות אלפי שקלים בעבור – האכלת חתולים.

במאמר בעיתון "הארץ" טוען מומחה לזואולוגיה, כנגד העירייה כי "זה ממש טירוף" ומדובר בדבר שימשוך חיות אחרות שעלולות להתרבות ולהפיץ מחלות. עניי עירך קודמים? גם לא בעיר הבירה. בושה!

משלחת סיוע לברזיל - דובר צה"ל

עוד מה"בוק" שצולם עבור המשלחת לברזיל, כמה מרגש (קרדיט תמונה: דוברות צה"ל)

נוסף על כל אלו, בעוד שבמדינת ישראל קופאים קשישים למוות בחורף בשנים האחרונות, משרדו של שר הפנים אריה דרעי, הנחה את מינהל החירום במשרד הפנים להצטייד בגנרטורים ואמצעי חימום "ככל שיידרש." עבור הקשישים?

ממש לא, לא עבור הנזקקים בישראל, אלא, כפי שעולה מהציטוט הפופוליסטי של השר כי זו חובתה של מדינת ישראל לסייע לברזיל, משרדו יעמיד את ציוד החירום ללא הגבלה, לרבות כאמור ציוד חימום מהיר.

פשוט בושה לשר שמתעלם מאזרחים עליהם הוא אמון, כשיש מי שקופאים מקור, בעוד הוא טורח להוציא ידיעה על גב הרעש התקשורתי של דובר צה"ל. מדינת חלם חולת תקשורת.

 

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א (קרדיט תמונה: Twoday)

האדמו״ר יאשיהו פינטו מונה כרב וכדיין הראשי של מרוקו

בטקס מרגש מונה האדמו״ר רבי יאשיהו פינטו שליט״א בתמיכת המלך לרבה הראשי של מרוקו וקיבל מעמד דיפלומטי.

תגובה אחת

  1. כתבה פשוט מעולה! מחליא לראות את כספי המיסים שלנו מושלכים על מסע יח"צ בחו"ל במקום על נכים וניצולי שואה