בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / צביעות במיטבה, תוקפים את פולניה, אבל אתם דואגים לניצולי שואה?
אמהות וילדים בשואה השואה - Bundesarchiv Bild 183-N0827-318

צביעות במיטבה, תוקפים את פולניה, אבל אתם דואגים לניצולי שואה?

אמהות וילדים בשואה (קרדיט תמונה: Bundesarchiv Bild 183-N0827-318)

מאמר דעה

במדינת ישראל זועמים הצבועים על פולניה, סגן השגריר אף זומן לשיחת נזיפה בעקבות חוק שחוקקה פולין בנושא השואה. אך מתי קם שר בבוקר וביקש מעוזריו הרבים לבדוק את מצב ניצולי השואה בישראל?

עם זאת, ודאי שכל ניסיון להתחמק או לשים סוף לזיכרון השואה ובפרט במדינה כפולניה, אחת המדינות מחוץ לגרמניה הנאצית שלה היתה מעורבות מזוויעה בתקופה השואה, דוחה לעצם המחשבה.

החוק הפולני יאסור פרסום ספציפי על חלקה של פולניה במלחמת העולם השנייה, כפי שבמדינת ישראל ישנו איסור אנטי-דמוקרטי בעליל, על אזכור נושאים מסוימים שהוצאו אל מחוץ לחוק, כך לדידם של קומץ מחוקקים שהשכיל לקבל רוב בכנסת לתקנה ההזויה הזו.

לציין כי בפולניה לא רואים עין בעין את הפרשנות הישראלית לחוק, אך בכל מקרה, כמו שמדינת ישראל מחזיקה לעצמה זכות לשלוח שוטרים באופן מידי לעצור אדם שכתב איזה דבר בפייסבוק, אף אם רק התכוון להתריס או כבדיחה מכיוון שהתוכן הוצא אל מחוץ לחוק כי אינו מתאים לשריה ויועציה, כך לא ניתן לומר לפולניה מה לעשות במדינתה.

בפולניה לא חשבו כי החוק נועד להכחשת השואה, אלא למניעת פרסומים ואזכורים מעתה והלאה בנושא, אמת, לנו כיהודים זה נשמע מקומם, אך השאלה היא האם באמת פרשו השרים את הדברים נכוחה, או שמדובר (שוב) בסערה בכוס מים.

עתה אצים כל הפופוליסטים מליברמן ועד רגב להתלהם להם להנאתם ברשתות, שוב נשמע השבוע מצד השמאלי של התקשורת כי אין לשרים אלו ואחרים שצונחים ברייטינג מה לעשות מעבר לדאוג פופוליסטית לפופולריות שלהם, והנה להם עוד סיבה למסיבה לפרסום שמם כלוחמני המדיה, אף שבפועל ליברמן לדוגמה הבטיח לחסל את הנייה החמא"סניק וסביבתו, אך מאז נבחר ליברמן, הנייה רק התקדם בתפקידו ולא נרחיב.

מעבר לכך, מדובר בצביעות חסרת תקדים, הרי ניצולי שואה במדינת ישראל, כמעט וניתן לומר כי המדינה היא זו המתכחשת אליהם, מצבם של מספר לא מבוטל של אלו הקשישים שנותרו בחיים בכי רע. את אחד המקרים אף פרסמנו כאן ב"טודיי" ובעקבות הפרסום קיבל הקשיש בן ה-99 (!) עזרה, לא, לא מהמדינה, אלא מגורמים פרטיים שחברו לעזור לו ועזרה מסוימת עקב הפרסום גם מעיריית אילת.

צבועים, נמאסתם.

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״