בס"ד י׳ בניסן תשע״ט , יום ראשון , אפריל 14 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בחדשות / הפטנט שייקח למנעולנים את העבודה- עכשיו בישראל
מנעול לדלת באמצעות טלפון נייד חינם - אסנס

הפטנט שייקח למנעולנים את העבודה- עכשיו בישראל

מנעול לדלת הנשלט באמצעות טלפון נייד חינם (קרדיט תמונה: אסנס)

מדובר במנעול חכם המאפשר לשלוט על הדלת הראשית שלכם בדרכים שלא היו אפשריות עד כה במנעולים המסורתיים, כך שבמידה וננעלתם מחוץ לבית, אין בעיה, כל אחד מהטלפונים הניידים שלכם יפתחו את המנעול בקלות.

שאלנו את צחי מ- מנעולן.,net אשר לא מזמן עזר לנו לסקר את תופעת הפריצות לבתים שהמשטרה אובדת עצות כנגדה, והעובדה המדהימה שנחשפה בערוץ 2 לפיה פורצים מתוחכמים מצלמים את המפתחות אותם משאירים אנשים לדוגמה על השולחן בבית הקפה- האם פתרון כזה ללא מפתח, לפחות יעזור למגר את תופעת שכפול המפתחות על ידי צילום?

"הפתרון הזה חביב, אנו מכירים אותו בגרסאות שונות עוד מארה"ב, ועוד הרבה לפני הניידים זה היה מתבצע על ידי קוד, אך אם זה יעזור שלא להניח מפתחות כך שלא ניתן יהיה לצלם את מפתח הבית, ודאי שיש בזה עזרה מסויימת." עוד שאלנו את צחי אם אינו פוחד כי מנעול כזה ייקח להם את העבודה והאם הוא צופה ירידה דרסטית בקריאה לפורץ דלתות, "ממש לא, כמו שאמרתי מנעולים אלקטרו-מכניים מה שנקרא בארה"ב אקסס קונטרול, אינם דבר חדש ועדיין יש מפתחות ועדיין אנשים ננעלים מחוץ לדלת."

סקר פנימי שערכנו במערכת "טודיי" אשר יושבת רובה ככולה בארה"ב העלה כי אכן לאף אחד אין סוג כזה של מנעול אלקטרוני, כך שלפחות עבור צחי ושאר המנעולנים בארץ נקווה כי גם תושבי ישראל לא יזנחו את המפתחות הקונבנצינאליים כל כך מהר, אך הסרטון הבא חייבים לציין, וסליחה מצחי וחבריו- ממש עושה חשק למנעול שכזה.

טודיי מדיה

יניב אמיר, נשיא אסנס ארה"ב אמר כי "זהו פתרון המתמודד בהצלחה רבה עם הצורך האמיתי של הצרכנים לפשט את חיי היום יום ולעשות אותם נוחים יותר." והוסיף, "אנו ממוקדים בניסיון להקל על הלקוחות שלנו לאמץ את טכנולוגיות 'האינטרנט של הדברים' ,IoT שיתוף הפעולה עם August מאפשר לנו להוסיף עוד נדבכים לפתרון שלם של ניהול הבית החכם ואבטחתו."

כבר יצאתם ולא הייתם בטוחים כי הדלת נעולה?

חברת אסנס הישראלית תשווק את המנעול החכם של מתוצרת חברת August האמריקנית. המנעול כולל ניהול מצב הדלת מרחוק באמצעות הסמארטפון ושימוש בנייד כמפתח לכל דבר.

עוד ניתן יהיה גם לפתוח ולנעול את מנעול הדלת באמצעות הוראות קוליות, מתוך הבית תוך שימוש באלקסה של אמזון, סירי של אפל או הסייען של גוגל.

מערכת המנעול החכם תזהה את כניסתכם ותבצע נעילה אוטומטית, כך שהדלת תמיד תהיה נעולה. מגיעים אורחים? אין בעיה תוכלו ל"שכפל" עבורם מפתחות וירטואליים.

המערכת תתן לכם גם דוח מלא כגון מי נכנס ומי יצא ומתי, והכל באמצעות הסמארטפון. המנעול אף ישדר למכשיר באמצעות יישן חכם באם הדלת אכן נעולה, או שנותרה פתוחה.

אודות ליהי רם

ליהי, משמשת כעוזרת לכתבי האתר ולעתים ככתבת משנה בנושאים מסוימים. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

קערת פסח דקורטיבית מקריסטל (עדי קראוס- יח''צ)

חוששים קולינרית לקראת הפסח? הנה כמה טיפים ועצות בריאותיות

שיהיה לכולנו חג פסח שמח, כשר ובריא!