בס"ד י׳ בתשרי תשע״ט , יום רביעי , ספטמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6352.2065732 | €5442.778362 | £4829.3984436133 | ¥712533.802585 | 19/09/2018 00:04
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / קריאה של לקיים את האירוויזיון בישראל עקב "חובת" חילול שבת
מירי רגב - מרק ניימן סטודיו Tewoday

קריאה של לקיים את האירוויזיון בישראל עקב "חובת" חילול שבת

השרה מירי רגב, ביטול קיום התחרות בישראל אינו בסמכותה וספק רב אם היא הכתובת לקריאה שלא לקיימו (קרדיט תמונה: מרק ניימן סטודיו Twoday)

בתחילת השבוע דיווחנו על כך כי נציגי תאגיד השידור כאן, ששבו מפגישתם עם נציגי איגוד השידור האירופי בז'נבה, הביאו עמם חומר רב הכולל אבני דרך כדי להתחיל את התהליך הראשוני שנועד לבדוק את כשירות המדינה המארחת של תחרות השירים המורכבת.

את המידע על כך מסר איגוד השידור האירופי בהצהרה מיד לאחר שנפגש עם הנציגים הישראלים מוקדם יותר החודש.

מה שלא נכלל בהודעה, היה המידע על כך כי בחומר שקיבלו נציגי כאן, מצוי ונהיר לכל שלצורך הפקת האירוע, נדרשת עבודה הכנה על כ-5 שבועות טרום התחרות ובמשך 7 ימים בשבוע, כלומר כולל שבתות. מה עוד שבתקופה האמורה זה יכול לכלול גם חגים ומועדי זיכרון של מדינת ישראל.

האם יעלה על הדעת כי מדינת ישראל תאפשר לדוגמה ביום השואה, או ביום הזיכרון לחללי צה"ל להרעיש עם מוזיקה באותו מתחם בו יתקיים האירוע זמן לא רב לאחר מכן, לפיכך גם חילול שבתות וחגים לא יעבור בקלות, אם בכלל.

הקריאה שלא לקיים את האירוע בישראל היתה צפויה

לכן זה היה צפוי כי מוקדם מן המאוחר תקום קריאה לוותר על כל התענוג הזה, שבדרך אגב גם אמור לחתוך כ-100 מיליון שקלים מתקציב המדינה.

לאחר פרסום הדברים אתמול, צצה היום (שני) סנונית ראשונה בעניין ונשמעה היטב בבירה, הרב הראשי לירושלים, הרב אריה שטרן, קרא לשרה מירי רגב שלא לקיים את תחרות האירוויזיון- "הביזיון הזה" בישראל בכלל ובירושלים בפרט.

חילול של כ-6-7 שבתות ברציפות וכאמור אפשרות לקיום חזרות מוזיקליות גם בימי זיכרון רשמיים של מדינת ישראל, ללא שיש כאן פיקוח נפש, ולהפך, למדינת ישראל להוציא מאה מיליון שקלים זה פיקוח נפש גדול יותר, מדובר בסוגייה שללא כל ספק תפיל כל ממשלה שעל חבריה נמנים חרדים, וציונים שלא יקבלו ביזוי של מועדי המדינה הרשמיים, מה שאת החרדים פחות מעניין, אולם לצורך השעה הם יחברו יחד וכאמור יפילו כל ממשלה.

התרחיש הזה אולי אחד מהצפויים יותר ובעל הסיכויים הגדולים ביותר להתקיים, לכן החכם שעיניו בראשו ומי שמבין מה משמעות הפתגם 'חכם לא נכנס למה שפיקח יכול לצאת ממנו,' גם יבין כי מדינת ישראל אינה בנויה לארח את התחרות הזו כמעט מכל בחינה אפשרית, והרשימה עוד ארוכה.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

עבר לקיבוץ נדבות? האמיר של קטאר נתן לארדואן את מטוסו במתנה

פרשנים העריכו כי המתנה המהודרת לא נמסרה לארדואן רק משום שקטאר מבינה למצבה הכלכלי העגום של טורקיה