בס"ד י״ג באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / כותרות / סיפורו של אזרח בתור הארוך בטרמינל במדינה בה הכלכלה מצוינת

סיפורו של אזרח בתור הארוך בטרמינל במדינה בה הכלכלה מצוינת

(קרדיט תמונות: טודיי, CC0, לע"מ, דוד שי, Raysonho)

מסוע מזוודות בשדה התעופה - CC0

הסיפור מוקדש לכל אלו העומדים כרגע בתור למזוודות

ברוכים השבים! אתם, שחזרתם זה עתה מחו"ל, העומדים בתור עת שובכם לארץ, בנתב"ג - קצת חומר למחשבה אתו תוכלו להעביר את הזמן בהיותכם ממתינים למזוודות.

עכשיו זו השעה לחשוב ולחשב כיצד תחזירו את ההלוואה שלקחתם, איך תשלמו את החשבונות, אחרי ההוצאות על הקניות עם כרטיס האשראי.

כשראיתם את ההפרשים בין המחירים הזולים בחו"ל לבין יוקר המחיה בישראל, השכלתם לנצל את המקום במזוודה כל אימת שאפשר ואילולא הגבלות המקום ואולי כהתחשבות במוכסים האורבים לכם ביציאה מאולם השבים, הייתם רוכשים אף הרבה יותר.

טרמינל הבאים שדה התעופה בלוד נתב"ג (חדשות טודיי)

המפגש הראשון

בקרוב תפגשו את יקיריכם, מעבר לדלתות הזכוכית, הזיכרון האחרון מהמסע לארצות השפע, ותיראו לצופה מן הצד כאילו הייתם עולים חדשים, או כאסירי ציון ששבו מסיביר. ובל נשכח מהמתנות, הוויסקי, הסיגריות ושאר פינוקים.

אך לשעון חוקים משלו. השעה תעבור, האורחים וקרובי המשפחה ובמיוחד אלה שהמתינו לשירותי הדיוטי שעשיתם עבורם הם כבר בדרכם הביתה. אתם עייפים ועדיין קצת בהתרגשות ובאדרנלין מהטיול, אך מה לעשות, הבטחתם לבוס כי בבוקר כבר תתייצבו לעבודה.

מפעל עובד ריצוף - CC0

בבוקר שאחרי - העבודה היא חיינו

בבוקר, בפקקים בדרך הלוך, עוד ירוצו במוחכם המחשבות, החוויות, החלומות על חו"ל: 'כמה יפה, כמה נחמד ורגוע.. אם רק היינו יכולים לגור שם..' כשהמחשבות יתפוגגו לאיטן, תכה בכם המציאות עם ההלוואה הגדולה, החריגה מהמסגרת ושאר עומסים הרובצים עליכם כמטלות מעיקות עוד לפני פירעון החוב של כרטיס האשראי.

החולצה החדשה וריח הבושם שקניתם עוד ישוו לכם תחושה של "רק חזרתם מטיול" הרי אתמול בשעה הזו עוד ביליתם על גבינות ויין... אך הנה כבר בעבודה לאחר סבב המחמאות וחלוקת השוקולדים, תרגישו בחוסר הסבלנות של החברים ובנושאים הבוערים העומדים שם על סדר היום.

לחם גבינה יין צרפת פריז - CC0

בחלקו הראשון של היום, עוד תתייחסו בבוז לאותם עמלים קצרי הרוח במקום עבודתכם ותשננו לעצמכם כי הבטחתם לעצמכם ליישם כמה מהדברים שקראתם בזמן החופשה, ובהם כי אתם לא הולכים לתת לסביבה החיצונית כל כך להשפיע. לכן לא תסכימו לקבל את העובדה כי אנשים במדינת ישראל כה טרודים.


הזמנת מלונות ורכב

אולם עד סוף יום העבודה כבר כמעט תישכח מכם העובדה כי שבתם מטיול, ובמקרה בדיוק מחר העשירי לחודש, ותלוש המשכורת אינו משביע רצון במיוחד לאור המפרעה הגדולה שלקחתם לצורך הנסיעה, כך שלמעשה גם לא כל כך נשאר משהו מהמשכורת.

אז יכה בכם כורח המציאות בפעם השנייה "רגע, מה עם השכירות/המשכנתא, תשלומי הרכב והחשבונות? איך נחזיר את ההלוואה? ב- 10 לחודש יורד כרטיס האשראי! מה נעשה לאן נפנה?"

שדה התעופה בלונדון (צילום מסך)

הכלכלה מצוינת

כעת 'התורים בטרמינל,' המלמדים לכאורה על הכלכלה המצוינת במדינה, מעניינים אתכם כקליפת השום.

אתם חוזרים הביתה, נעים לאטכם בפקקים, כשהמוזיקה ששמעתם בבוקר שהזכירה את מלון הבוטיק עם החלון הפתוח ברכב בו נשבה אז הרוח הקרירה ופיזרה ריח ניחוח של 'חצי ליטר' מהבושם החדש מחו"ל ששפכתם על הפנים והתזתם על החולצה למען יריח כל מי שתפגשו, כבר לא מנעימים את זמנכם.

אתם כבר מתחילים לשנן לעצמכם מה תאמרו מחר לפקיד העו"ש, ועוברים מהמוזיקה שהפכה למעצבנת לחדשות ברדיו וכך כבר מצטרפים לשאר הנוסעים בכביש, שרוצים גם הם לשמוע מה חדש, במדינה בה הכלכלה מצוינת.

צילום: Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine - ויקי

החדשות ברדיו נשמעות כדבר המנותק מן המציאות

אתם שומעים שוב כי נבחר ציבור כזה או אחר מספר סיפורים על חלליות מעופפות, על הגאווה של המדינה, על הכלכלה המפוארת, על מילארדים מגז טבעי ומגז לא טבעי, ואתם אומרים לעצמכם: "לו רק הייתי מקבל שברירון של אחוז מכל עלות הסיפורים היפים האלה, על הרפתקאות במיליארדי שקלים, חיי היו נראים אחרת."

לאחר החדשות, בעוד אתם בשיא הפקקים, עולה לשידור מתי כספי, זמר מהשורשים של מדינת ישראל. ואתם אומרים לעצמכם: "נו לפחות פה נשמע קצת דברים נחמדים ושמחים". אך כעבור מספר דקות מסתבר לכם כי גם הזמר המוערך, מתי כספי, נמצא במחלוקת עם ביטוח לאומי על אחוזי נכות שלא מעוניינים לתת לו, על מנת שיוכל לחיות את חייו בכבוד מינימלי.

ביטוח לאומי - חדשות טודיי

צרת רבים חצי נחמה

"טוב" אתם נאנחים לעצמכם כי לפחות אינכם היחידים.

מיד לאחר כספי, קול מוכר לא פחות בוקע מן הרמקולים. אז הקריין פותר את התעלומה ומגלה כי מדובר בכוכב תכניות האירוח, שרק שמו אופף את הרכב בהילה ובתהילה, הלוא הוא דן שילון.

זה מספר כי מכל התהילה לא נותר לו אלא להסתפק כגמלאי רשות השידור בפנסיה של 3000 שקלים. עוד אומר שילון, כי אם הוא יחיה יותר מדי שנים אז ייגמר לו הכסף.

חניה (דוד שי)

האירוע היומי הבלתי נמנע: חיפוש החניה ליד הבית

אתם בסיבוב העשירי למצוא חניה ליד הבית, ומבינים כי בעצם המצב שלכם לא כל כך רע, ויכול להיות חלילה אף גרוע מכך.

אבל.. חסר למישהו שרק יעז לומר לכם "מה אתם מתלוננים?! התורים בטרמינל בנתב"ג ארוכים." את זה אתם כבר לא מוכנים לשמוע.

וכך כאשר אתם שבים הביתה, מרחק קילומטר מהיכן שמצאתם חניה, לפתע מתקבלת הודעה מחבר, ובה קישור לכתבה...

תכנית גרפים עסקים - CC0

בדרך הארוכה מהחניה כבר רוקחים תכנית שתרגיע את הבית

כך בזמן שאתם כבר מתכננים כיצד להרגיע את הלחץ בבית, ולספר על התלאות של כספי ושל שילון וכמה מצבכם מצוין, כי הרי הכלכלה מצוינת. אתם מעיינים תוך כדי הליכה בכתבה ששלח החבר. אתר החדשות מספר על עושרם של נבחרי הציבור. ראשית, מסופר על כוכב היום – גנץ, שפשט את הרגל בעסקיו, ומסתבר כי יצא מכך ללא כל פגע, כשבאמתחתו הון של כ- 8 מיליון שקלים.

אתם שואלים את עצמכם- הרי גנץ היה סה"כ חייל שהשתחרר לפני שנים מספר. איך צבר הון כזה?

לאחר מכן, אתם שומעים שהונו של ראש עיריית ירושלים לשעבר מוערך בכחצי מיליארד שקלים. טוב, אתם מהרהרים לתומכם, כאן לפחות יש הסבר כלכלי כלשהו.

רעיון תכנית מנורה נורה CC0

בום! עליתם על הרעיון שיפתור לכם את כל הבעיות

אתם ממשיכים לקרוא, וכך לומדים כי הונו של נתניהו, שלכאורה לא עשה הרבה עסקים בחייו, מוערך בכ- 50 מיליון שקלים. הונו של ברק, שגם הוא היה איש ציבור רוב חייו, מוערך ביותר מ- 100 מיליון שקלים וכן הלאה וכן הלאה... חבר כנסת זה עם ארבע דירות, זה עם חמש דירות, זה עם דירת פאר...

ואז עולה במוחכם הרעיון, זהו זה. הנה זה מה שאספר בבית ואני יוצא מכל הברוך הזה בקלות.

זה הפתרון! זו הכלכלה המצוינת! איך לא חשבתי על זה? איך בזבזתי את השנים במפעל?! החלטתי על זה וזהו: "אני רץ לכנסת."

כנסת CC0


הזמנת מלונות ורכב

אודות תהילה מור

תהילה משמשת ככתבת ותחקירנית בצוות העורכים בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.