בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6618 | €5633.64 | £5045.28 | ¥745978.68 | 24/09/2018 18:03
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / הפרשה שלפני: מי גוזר קופונים מאירועי שנות ה-70 בעשרות מיליונים?
מירי רגב (לע"מ)

הפרשה שלפני: מי גוזר קופונים מאירועי שנות ה-70 בעשרות מיליונים?

השרה מירי רגב, מפיקת האירועים. מי מסביב יגזור קופונים? (קרדיט תמונה: (לע"מ)

מאמר דעה

בלון ניסוי נשלח לאוויר כדי לחוש את רחשי הציבור בתקופה קשה ומדהימה בה הממסד בחלקו לפחות, מתגלה כמושחת מניצב ועד שופטת, מחוקר מס הכנסה ועד פרקליטת מחוז ומפקיד ועד ראש ממשלה אחד, שכבר ישב בכלא, דבר שלמרבה הצער כבר לא מפתיע אף אחד, וכותרות "ההלם" שמורות אך ורק למיינסטרים מדיה, אך לא לכלל הציבור.

לדאבוננו גם תחקיר חיל האוויר מאמש, מבשר על סנונית ראשונה של סדקים במשמעת הבלתי מתפשרת בקרב העילית- טייסי הקרב, בעקבות אירוע הפלת מטוס ה- .F-16 "המשימה בוצעה אבל המטוס לא היה צריך ליפול." נקבע, והוסבר כי הטייסים היו יהירים מדי לבצע את המשימה ולא חששו למטוס היקר למרות שקיבלו על כך התראה מראש לרבות מודיעין מפורט ובפשטות כל הגלאים במטוס הבהבו והם למעשה לא התייחסו לכך כנדרש מהם, כך בקצרה עולה מתחקיר האירוע.

למרות הכול, מסתמן כי שרת הטקסים הלאומית מירי רגב, מי שהפיקה "בהצלחה" וקיבלה שבחים על כך, את האירוע הראשון שלה- הלווית שמעון פרס ז"ל, עם שיק פתוח מביבי, מה שהוגדר כהצלחה כבירה, ואיך לא- כל מי שיקבל שיק פתוח ומיליונים יפיק אירוע מוצלח, פשוט מחפשת בכל דרך אפשרית איך לרוקן לכאורה ובכל מחיר את הקופה הציבורית בעבור חגיגות ה-70. אך השאלה יום לפני הפרשה הבאה, מי לכאורה גוזר קופונים מכל האירועים הללו?

מדינה הטוענת כי אין לה כסף לנכים, ולעיר כמו ירושלים, תוציא מיליונים על אירוע במנהטן?

מדובר בניסיון נואל לשפוך כסף רב שהיה מיטיב עם חלקים נרחבים בציבור לולא היה מוקצב למענם, ולו רק כדי לצבוע לכאורה את השחיתות שאין לה אח ורע בעולם המערבי בפן חיובי. מדינה בה המפכ"ל הראשון שהקים למעשה את המשטרה הורשע בבית משפט, רבים מפיקוד המשטרה בדרגת ניצב ומטה נפלטו בתקופה האחרונה מהמשטרה, חברי כנסת, שרים, ראש ממשלה, רב ראשי ונשיא לשעבר, בכלא, והרשימה עוד נטויה. בעסקים זה נקרא בארה"ב- לשפוך כסף טוב על כסף רע.

לפיכך בימים אלו בהם השחיתות הציבורית במדינה המזרח תיכונית הולכת ומתגלה במימדים שכבר עברו מזמן את ההגדרה מפחידים, ובמסגרת השיח הציבורי כלל לא ברור כמה חשק יש לתושבי מדינת ישראל להשתתף בכל החגיגות הללו, כשבמגזרים רבים לדוגמה הנכים, נאבקים על כמה מאות שקלים, האם הם ילכו לאירועים הנוצצים לאחר שנמסר להם כי עבורם אין כסף כפי צורכם, אך לחגיגות עתירות ממון לכך יש תקציב? ומה על תושבי ירושלים, אשר בכל פינה בעירם מוצב שלט (ד"א מי שילם על כך?) נגד שר האוצר הטוען כי גם עבור תושבי ירושלים אין למדינה כסף?

עזבו את ישראל… ניו-יורק ניו-יורק

ככל הנראה רחשי הציבור הגיעו גם למתכננת האירועים הראשית, אשר אולי חושבת כי באמריקה תוכל לחגוג בשקט ולהגשים את חלומותיה לכאורה להיות בעתיד או אולי בהווה אם הממשלה תיפול, מפיקת על, ולמה לא, ראו את אהוד ברק איך הפך לאחד מעשירי מדינת ישראל, דוגמה מצויינת לכל שר ושרה החיים כמלכים על עשרות אלפי שקלים בחודש והטבות שאין להן שיעור ומסודרים גם לאחר הקדנציה, כלכלית לכל החיים- איך בנוסף לכך גם להצליח בעסקים.

אמש פורסם במאקו, כי כבוד השרה הנכבדת רגב ופמלייתה יטוסו אחר כבוד לחגוג את שנות ה-70 כאן במנהטן, מקום אשר לחלק קטן מאד ממספר עצום של ישראלים אשר בחרו שלא לגור במדינת ישראל, מדובר אולי באטרקציה שתסומן ביומן העמוס שלהם בעיר הגדולה, אם כי רבים כאן בתפוח הגדול אינם כפי הידוע מהיעדרותם מאותו מצעד שנתי בשדרה החמישית למען מדינת ישראל, מביעים כל עניין בכך.

ייתכן עם זאת כי מספר רב של לא-יהודים ויהודים-אמריקאים אשר עבורם מדינת ישראל הינה אינטרס חשוב במעלה בפורמט של מקלט ליהודים ליום שחור (זאת למי שעוד לא מודע למניע של יהודי ארה"ב לתמוך כלכלית במדינת ישראל, הרי הם אמריקאים לפני הכול ולכל דבר ועניין כאשר רבים מעולם לא ביקרו בישראל), אלו עתירי הממון ורודפי הכבוד וחובבי הטקסים והאירועים הנוצצים באשר הם, מהם תקבל רגב וקבוצתה את כל התמיכה והאהבה, על כך אין לה מה לדאוג, כי עבורם האינטרס כאמור גובר על הגועל מהשחיתות, ומהתנהלות הרשויות לאזרח והמשטרה לראש ממשלתה לפחות בעניין פרשת הגיוס הכפייתי והדוחה של "עדי מדינה."

אז מי יעצור את רגב מלרוקן את הקופה הציבורית?

האירוע האמור במנהטן הוערך כפי שפורסם במאקו בעלות של בין 10 ל-15 מיליון שקלים? האין זה מוגזם לאור הנסיבות, שלא לומר מיותר בעליל? משרד החוץ בתגובתו לידיעה טען שלא, נו טוב… הם משרד "החוץ," חיים בארה"ב על חשבון המדינה ונהנים מכל העולמות, הם וחבריהם למנעמי השלטון אינם חיים לדוגמה את חיי תושבי דרום תל אביב ומקומות אחרים מוצפי רבבות המסתננים. אלו החיים בסרט המנותקים מהמציאות היומיומית במדינת ישראל, אלו שעל חשבון האזרחים נהנים מעשרות אלפי שקלים בחודש ועוד, ודאי כי עבורם אירוע נוצץ במנהטן הוא חלק בלתי נפרד מחייהם, ועוד הדגישו כי מדובר באירוע חשוב מאד… חשוב למי?

אווירת הימים הללו לא יכולה שלא להעלות גם שאלות לגבי כל גוזרי הקופונים מתקציב חגיגות ה-70, סכום עתק מקופת מדינה הנלחמת מול אזרחיה במגזרים השונים בטענה כי אין לה כסף לרווחתם, מדינה אשר לא נפלא מאתנו הדבר הולך ומסתבר כי היא גובה מיסוי יתר שנה אחר שנה, דבר המלמד לעצמו על שיטה קלוקלת של ניצול האזרח.

וראו זה פלא, עתה, יש מאין, מצאה לפתע מדינת ישראל עשרות מיליוני שקלים מיותרים, והרי נהיר לכל בר-דעת כי זה גם ייגמר במאות מיליונים בהתייחס לסך כלל העלות מסביב, סכומים שעיקרם נועד בכדי לפאר ולרומם את נבחרי הציבור חובבי השררה מעל כל בימה אפשרית.

לא מאמינים? חכו ותראו

מובטח לכם כי לאחר מכלול אירועי רגב-הפקות והיה ותחשפו אליהם, כבר לא תרצו לשמוע יותר את נאומי הנבחרים וגאוותם בקונטקסט של "כוחי ועוצם ידי" שהביאו לאותן הצלחות מפוקפקות אולי על הנייר, הרבה מאד זמן.

זה עדיין לא מאוחר לתקן את המעוות ולהציל את קופת המדינה "מהשוד" הזה ולהפנות את הכספים שמסתבר למרות השקרים לכאורה כי לא כך הדבר, נמצאים בשפע רב מאד מאד בקופה למי שבאמת זקוק להם.

עם כל זאת ודאי הוא כי לא ניתן שלא להשתומם ממה שיהודים עשו בעזרת בורא עולם במשך עשרות השנים האחרונות בארץ ישראל בפן הרוחני והגשמי כאחד, אולם לא ייתכן כי נושאי המשרה שאף אחד מהם עוד לא נולד אז, יחפרו ויתפארו ללא ליאות במשך שנה תמימה כי הם הם ורק הם הביאו להישגים, ועוד בשיא החוצפה לעשות זאת תוך טקסים עתירי ממון על חשבון האזרחים שישלמו כדי להשמיע להם זאת. עתה תאמרו כי אין מי שגוזר כאן לכאורה קופונים מהשמנת על ימין ועל שמאל.

צבועים נמאסתם!

אודות שלום בן

שלום בן, כתב טודיי. מעבר לכתבות אקטואליה כותב בן גם מאמרי דעה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות