בס"ד י״ב באדר ב׳ תשע״ט , יום שלישי , מרץ 19 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / טכנולוגיה ומדע / חדשות טכנולוגיה ומדע / יוזמה חדשה תקדם עשרות נשים למשרות ניהול בענף הייטק
פגישת עסקים אנשי עסקים עבודה עובדים - franky242

יוזמה חדשה תקדם עשרות נשים למשרות ניהול בענף הייטק

(קרדיט תמונת אילוסטרציה: Franky 242)

יוזמה חדשה לשילוב נשים בהייטק הישראלי תחבר בין 100 סטודנטיות ובוגרות של אוניברסיטת תל אביב, עם חברות הייטק המעוניינות לשלב כח אדם מוכשר בתפקידי ניהול ופיתוח.

התוכנית לחיבור בין המועמדות למיזמי הייטק ישראלים תתקיים במסגרת כנס החדשנות Tau Innovation של אוניברסיטת תל אביב. במטרה לעזור לחברות הייטק להתמודד עם האתגר העיקרי בענף לגיוס כח אדם מוכשר.

החברות הקולטות ביצעו התאמות שיוכלו להקל על המועמדות, כמו הצעת משרות שניתן לבצען מהבית למקרים שיש צורך לשלב בין קריירה להורות. אפשרות בחירה לעבור ראיון עבודה אצל מראיינת, מאחר ויש מועמדות שמרגישות כך נוח יותר.

עידוד של המועמדות להציע עצמן לתפקידים גם אם הן לא עונות על מרבית הדרישות, בדומה לגברים המציעים עצמם לתפקיד גם אם הם עונים רק על חלק מהדרישות.

לדברי אוהד גולוב, מנהל כנס Tau Innovation: "חברות טכנולוגיה בונות מוצרים המסייעים לנו להתנהל טוב יותר בעולם. אך שבודקים את מגדריות האנשים שבונים את הטכנולוגיה, רואים שמרבית המוצרים והפתרונות בהייטק נבנים במחלקות גבריות ותחת ניהול גברי.

לכן יש מקרים שמוצרים טכנולוגיים נוטים להתאמה לגברים ומקפחים העדפות של 52% מהאוכלוסייה שהן נשים. זו סיבה נוספת מתוך רבות מדוע ענף ההייטק רק ירוויח אם נשאף לאיזון מגדרי גם בתפקידי ניהול ופיתוח."

כנס החדשנות Tau Innovation של אוניברסיטת תל אביב ייערך בין 16-18 ביולי.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!