בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6620.07 | €5634.36 | £5046.85 | ¥746305.8 | 24/09/2018 18:02
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / יש להפוך את השופטת ל״עדת מדינה״ כדי לגלות מי עוד תיאם מולה ומה
בית המשפט העליון - אסתר ענבר, ויקי

יש להפוך את השופטת ל״עדת מדינה״ כדי לגלות מי עוד תיאם מולה ומה

בית המשפט העליון, השופטת חיות תמתין לבירור (קרדיט תמונה: אסתר ענבר)

המסרונים שנחשפו הערב בערוץ 10 המצביעים על תיאום לכאורה בין חוקר ושופטת כדי שזו "תחליט" להאריך את מעצרי החשודים בפרשת 4000, ממש לא הפילו אף אחד מן הכסא, רק העלו שאלה עד כמה רחב המעגל המתאם, ואולי כדאי לנסות ולהפוך אף את השופטת באמצעות תא מעצרים מעופש לעדת מדינה, ולו רק כדי לחשוף את היקף האמת.

הבוקר התחוור לכל מעדויות העצורים בפרשת 4000, כי ישנו תיאום לכאורה בין החוקרים ושב"ס כדי שהאחרונים ירעו ככל הניתן את תנאי העצורים, וזאת כדי ללחוץ עליהם להתגייס כעדי מדינה, מה שקרוי בעגה אחרת "משחק בימים" (ימי מעצר).

השופטת בדמעות תנין מחתה היום על תנאי המעצר, והפילה את התיק על הרשות לניירות ערך, שב"ס והמשטרה, אך לא שערה בנפשה כי עד לשעות הערב יתפרסם כי היא עצמה בקומבינת תיאום הארכת המעצרים לכאורה.

תגובת המערכת המשפטית או האליטה אם תרצו לפרשה זו, היתה בקול ענות חלושה. לדוגמה מיני רבות, זכור לכולם מקרה רות דוד יקירת המערכת, והן של פרקליט בכיר במחוז ירושלים שנחשד במעשים לא הגונים, לו ההאשמות כלפיהם היו מוטלות על כל אזרח מן השורה, היו לבטח מסתיימות במספר שנות מאסר. שרת המשפטים שקד והשופטת חיות, במקום להורות על השעיה מידית של השופטת לאור הראיות החותכות לכאורה, ימתינו לדבריהן לבירור… שיתקיים לכשיתקיים.

נראה כי מחד, כפי שנכתב במאמר דעה ב"טודיי" מדינת ישראל אינה מדינת חוק כראוי, אלא מפלצת חוק שפשוט קמה על יוצרה, וכך מתואמים בשם החוק כמובן, כפי שלכאורה הוכח בערוץ 10 המעצרים, ולא זו אף זו, גם תנאי המעצר לכאורה.

השחיתות פשתה מהמ(מ)סד עד הטפחות. אין ביטחון מוחלט באף רשות ובאף גורם מטעם המדינה, כל אחד היום חשוד כי מעשיו בשם החוק-כמובן, מוגזמים, מתואמים לכאורה, ואכזריים כלפי האזרחים הנורמטיביים כדי לסחוט מהאזרח את המקסימום שהחוק-כמובן מאפשר.

1000 נוצות הטווס הנפרשות בזמנים אלו לקראת 70 שנותיה של המדינה, הגאווה בפרסום מעבר שגרירות ארה"ב לירושלים, ושאר פרסומי הגאווה וההתגאות בכל מיני נושאים שבשורה התחתונה אינם מיטיבים לא לאזרח ולא לחשבון הבנק שלו, לא יצליחו לכבות את הבושה שיש לכל אזרח בימים אלו ממה שרואות עיניו.

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות