בס"ד י׳ בתשרי תשע״ט , יום רביעי , ספטמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6352.2065732 | €5442.778362 | £4829.3984436133 | ¥712533.802585 | 19/09/2018 00:04
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / זוכרים מה אמר המפכ״ל אלשיך ביום הזיכרון לאלוף מגייסי עדי המדינה?
בנימין נתניהו אלעד ארדן רוני אלשיך (דוברות המשטרה)

זוכרים מה אמר המפכ״ל אלשיך ביום הזיכרון לאלוף מגייסי עדי המדינה?

ראש הממשלה בנימין נתניהו והמפכ"ל רוני אלשיך בימים אחרים (קרדיט תמונה: דוברות המשטרה)

על פי עדויות חבריו, אין ספק כי תנ"צ אפרים ברכה ז"ל, מוגדר עד היום כאלוף מגייסי עדי המדינה ובפרט כקצין מוכשר ונמרץ אשר בדרכים בהן נקט, הצליח להעביר לא אחת עבריין צמרת את השורות ולהעיד כנגד פושעים גרועים ממנו כביכול.

עם זאת הדרכים הבלעדיות של ברכה בגיוס עדי מדינה ובהן הפעלה וניתוק של אמצעי האזנת הסתר והקלטות לפי החלטתו והבטחות שונות שלא התממשו, הובילו אותו לא אחת לבית המשפט לאחר שעבריינים תבעו את המדינה ואת ברכה באופן אישי על כך כי הונו אותם במהלך מסע שכנועם לחצות את הקווים. אחד התיקים אשר סכום התביעה בו עמד על עשרות מיליוני שקלים, נסגר כאשר המדינה נאלצת לחפות על המהלך ומשלמת לעבריין שהפך לתובע פיצוי בסך מיליוני שקלים, "סכום השתיקה" המדויק בעסקה לא הותר לפרסום.

למזלו הרע של ברכה, לקראת סוף חודש יוני 2015, התברר כי מסרונים ששלח ברכה לעיתונאי מעריב אבירם זינו, כללו הדלפה מפוברקת על כך כי אשת ראש הממשלה שרה נתניהו עומדת להיחקר. עיתון מעריב כמוצא שלל רב פרסם זאת ככותרת מפוצצת.

ברכה שהיה אז מפקדה האגדי של יאח"ה, עליו מספרים כי עוד בצעירותו סובב את כל המשטרה על אצבעו הקטנה, שלא פחד מאף עבריין למרות האיומים הישירים על חייו ועל משפחתו, ומי שמונה כאחד מחוקרי רצח יצחק רבין ז"ל, חשש כי הדבר יגרום לו למפלה ולמצער להשעייתו מפיקוד על היחידה, כך פורסם בזמנו.

בעוד שהוא מעורב בפרשות מתוקשרות נוספות, לקח ברכה את חייו זמן קצר לאחר פרסום הפרשה וימים ספורים לאחר שזינו מסר עדות במחלקה לחקירות שוטרים שבמשרד המשפטים. משפחתו של המנוח סיפרו בראיון טלוויזיוני לאחר תקופה ארוכה והטראומה הקשה שעברה עליהם, כי ברכה חשש שיובל ליחידה בה פיקד, אך הפעם כנחקר וכחשוד.

דברים שאמרו\פלטו אלשיך וסגלוביץ' עוד ב-2016 מעלים שאלות ממשיות

ביום השנה למותו הטראגי, נשא דברים המפכ"ל רוני אלשיך שלדבריו לא זכה להכיר את ברכה בחייו. הצהרתו המהדהדת של אלשיך אינה יכולה שלא להעלות נשכחות מאותו נאום, במיוחד לאור ההדלפות מאז ועד היום מהחקירות הקשורות לנתניהו ורעייתו ובנו ששורבב גם הוא לכל הסיפור, כמו כן התוצאות המסכנות את המשך קיומה של הממשלה הנוכחית.

בעוד שהאירוע המזעזע של ברכה התרחש רק ימים לאחר התפוצצות פרשת המסרונים, באמצעותם הדליף ברכה לעיתונאי על חקירות נתניהו, התייחס לכך אלשיך ביום השנה למותו של מפקד יחידת יאח"ה בלהב 433, ואמר את הדברים הבאים:

"אין מקום יותר רגיש מיאח"ה זה כנראה לא במקרה שיאח"ה נולדה ב-75 (1975) וממשלה כבר נפלה ב-77 (1977) ויאח"ה יכולה להקים ממשלות להפיל ממשלות…"

אלשיך כמי שתכנן לכאורה את מהלכי המשטרה בנושא, הזהיר מראש כי צפויה התנגחות כפי שאכן קרה בחודש האחרון בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, והוסיף ואמר כבר אז: "צריך גב זקוף כי אין מצב שלא חובטים בך."

מעלה וידאו … נא להמתין…
טודיי מדיה

ניתן אמנם להסביר את דבריו של המפכ"ל גם כדרך של צירוף מקרים, זאת לולא דברים דומים שאמר ממש באותם ימים גם קצין המשטרה לשעבר יואב סגלוביץ', מי שחצה את הקווים בצורה אחרת ועבר לפוליטיקה למפלגתו של ח"כ יאיר לפיד שהעיד כנגד נתניהו וזכה לכך שח"כ דודי אמסלם יכנה אותו כ"שטינקר" (מלשן), אמסלם לציין התחרט לאחר מכן על נוסח הדברים שאמר כנגד לפיד.

סגלוביץ' בסמוך לדבריו של אלשיך עוד בקיץ 2016 בשיחה עם רינו צרור, אמר כי הוא יודע בוודאות שבעניין פרשת נתניהו ישנו חשד, או כדבריו "לפחות חשד סביר יש." ואם כן, מי גילה למר סגלוביץ' כי המשטרה "החליטה" לדידו כבר לפני כשנתיים כי תמליץ להעמיד לדין את נתניהו, חבריו בלהב, הרי סגלוביץ' כבר היה בדימוס תקופה ארוכה מאד? האם עוד אחד שממצב את תדמיתו כטהור וצדיק הדור, כפוליטיקה אחרת, עוד יתגלה לנו כשועל פוליטי לא קטן? למותר לציין כי באותה נשימה לאחר שהודה למעשה כי הוא יודע לכאורה מה מתבשל במשטרה מבעוד מועד כנגד ראש הממשלה, תקף סגלוביץ' את היועמ"ש אביחי מנדלבליט.

מדוע המשטרה בחרה להתעלם מהשפעתו לכאורה של נתניהו גם על מעריב?

העיתונאי יואב יצחק טען בזמנו כי הידיעה השגויה שפורסמה במעריב ב-15 ליוני 2015 הביאה את ראש הממשלה נתניהו, שחשש מאוד מניסיונות גורמים שונים להפליל את רעייתו ואותו, לעמוד על תיקון הידיעה במעריב.

עוד טען אז יצחק, כי נתניהו אף קיים שיחה עם מו"ל מעריב, איש העסקים אלי עזור, וזה פעל לתיקון הידיעה, ונתן ידו והסכמתו למסירת המידע המפליל נגד תנ"צ ברכה לחוקרי מח"ש ולחשיפתו כמקור המפוקפק.

באופן מפתיע, למרות כי בימים האחרונים התפרסם\הודלף כי המשטרה מצאה כי נתניהו בחש בערוצי המדיה השונים כדי שאלו יפרסמו כתבות לצרכים ואינטרסים שונים, ויגנזו כתבות אחרות שאינן מפרגנות לו ולרעייתו, ככל הידוע מעולם לא נפתחה חקירה על פרשת מעריב ועל התערבותו לכאורה של נתניהו כדי שהעיתון יפרסם ידיעה כלבבו.

האם המשטרה מחפה על המדליפים משורותיה גם במחיר של הימנעות מחקירת האמת, האם די לה בניסיונות בלתי נלאים לגייס עדי מדינה כדי להאשים את נתניהו באותה מידה רק בפרשות אותן בוחרת המשטרה על פי האג'נדה של החוקרים?

האם ביבי סומן על ידי חורשי מזימות? ימים יגידו

כמובן שבמדינה מתוקנת אין לחשוד כי המשטרה והעומד בראשה סימנו את ביבי ורעייתו כיעד מספר אחד, לאחר שההדלפה בגינם גררה לכאורה את התאבדותו של הטוב בחוקריה.

יש לציין כי ברכה המנוח לא השאיר כל מכתב שיכול להצביע על נסיבות התאבדותו לפיכך בתקשורת הועלו ספקולציות כיד הדמיון הטובה על הכותב. מאידך למרות הטכנולוגיה האדירה של המשטרה, מכשיר הטלפון האישי של ברכה ובו המידע החם והמסרונים המפלילים הקשורים בחקירות נתניהו וההדלפות "נעלם" לדברי המשטרה עד עצם היום הזה.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

עבר לקיבוץ נדבות? האמיר של קטאר נתן לארדואן את מטוסו במתנה

פרשנים העריכו כי המתנה המהודרת לא נמסרה לארדואן רק משום שקטאר מבינה למצבה הכלכלי העגום של טורקיה

2 תגובות

  1. גם אם לא סימנו את נתניהו ודאי שקיבלו החלטה למצוא כל דבר אפשרי בלי הגבלה של עלויות, טכנוךוגיה שיטות ומה לא, על זה אין ספק, ואם יחפשו על אלשיך או סגלוביץ' באותה מידה מה ימצאו?

  2. די, זה מה שאמר אלשיך????????????????????