בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חדשות / כותרות / טוקיו: חשש לקיום אולימפיאדה ב-2020 בעקבות גל החום הקטלני
טוקיו יפן (Lukas)

טוקיו: חשש לקיום אולימפיאדה ב-2020 בעקבות גל החום הקטלני

טוקיו יפן (קרדיט תמונה: Lukas)

בעוד שגורמים רשמיים ביפן פרסמו אתמול (שני) אזהרות חמורות כשגלי החום הפכו לקטלניים במדינה, בטוקיו מביעים חשש כי האקלים המתחמם עלול לפגום באירוח האולימפיאדה בקיץ 2020.

בשבוע שעבר נמסר כי החום הגבוה גרם למותם של לפחות 15 בני אדם ולאשפוזם של למעלה מ-12,000 אחרים בבתי החולים מתחילת חודש יולי.

ככל שטמפרטורות החום עולות, כך מתרבות ההערכות כי מספר ההרוגים עשוי להיות אף יותר מכפול ממה שנמסר עד כה.

השיא הארצי שנמדד אתמול (שני) עומד על 106 מעלות פרנהייט (41.1 מעלות צלסיוס) כאשר במקומות נוספים ביפן אף באזורי החופים נמסר על מידות חום דומות.

מידות החום זרות ליפן

בערים אחרות בעולם כגון לאס וגאס, חודש יולי שבר לא מעט שיאים גם מעל למידות החום שנמדדו היום ביפן.

אולם בערים אלו, החום מתחיל לעלות בהדרגה כבר באביב, כך שהתושבים המורגלים בכך נערכים בהתאם. טמפרטורה של כ-35 מעולת צלזיוס נחשבת בוגאס לרמת חום סטנדרטית בקיץ, אולם ביפן מחשיבים זאת כסכנה.

"אנשים באזורים שבהם ישנן טמפרטורות גבוהות כגון 35 מעלות ומעלה צריכים להיות זהירים מאוד." מסרה היום הסוכנות הרשמית למטאורולוגיה של יפן.

גל החום הכניס לתפקוד מלא את הסוכנות לניהול אסונות של יפן שפרסמה גם היא אזהרה והוראות לאזרחים. בין ההוראות קוראת הסוכנות להשתמש באופן שוטף במזגני קירור אוויר, לשתות מים בכמויות גדולות ולנוח לעתים קרובות גם תוך כדי העבודה.

הוועד האולימפי ביפן חושב קדימה

למרות העובדה כי הקיץ של יפן ידוע לשמצה לא רק בשל מעלות החום הגבוהות אלא בעיקר בגלל הלחות המאפיינת את התקופה, החליט הוועד האולימפי העולמי כי אין כל מניעה לערוך את האולימפיאדה בטוקיו למרות התחממות הגלובלית התורמת לעלייה נוספת במעלות החום.

אולם הטמפרטורות ששברו השנה את כל השיאים לא רק שהפתיעו אלא שחידשו את חששות שכבר היו לכתחילה לגבי קיום האולימפיאדה בקיץ 2020 ביפן, אשר צפויה להתקיים ממש כמו עכשיו בחודש יולי.

בתגובה לחששות מסרו פקידי הוועד האולימפי של יפן כי הם שוקדים על מגוון אמצעים חדישים למניעת השפעת החום הכבד הצפוי במהלך המשחקים. מכיוון שמדובר במדינה בעלת יכולות חדשנות בלתי רגילים, בשלב זה אין עדיין קריאות להעברת המשחקים למדינה קרירה יותר.

עד שנה הבאה צפויים אותם החידושים כגון צבעים מחזירי שמש, עמדות רענון בדרכים ועוד, להיות מוצגים לציבור. אך אם החום הכבד יחזור על עצמו ביולי 2019 ואותם אמצעים לא יספקו את הפתרון המלא, ייתכן ויפן תיאלץ לקבל את הגזירה בכבוד, ולתת למדינה אחרת לארח את המשחקים לאור פיקוח הנפש הכרוך בכך.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

רובוט ברטי של איפסון EPSON - איפסון

חזון העולם הרובוטי כבר כאן, אחר אלו חברות בתחום כדאי לעקוב

שימת 10 חברות הרובוטיקה שצריך לעקוב אחר פעילותן, במהלך שנת 2019. החברות נבחרו על בסיס היותן מובילות