בס"ד ט״ז בתשרי תשע״ט , יום שלישי , ספטמבר 25 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6618 | €5633.64 | £5045.28 | ¥745978.68 | 24/09/2018 18:04
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / קלאפר ראש המודיעין הלאומי בממשל אובמה: עקבנו אחר הקמפיין של טראמפ

קלאפר ראש המודיעין הלאומי בממשל אובמה: עקבנו אחר הקמפיין של טראמפ

ג'יימס קלאפר (קרדיט תמונה: Jay Godwin-CC)

ג'יימס קלאפר, פקיד בכיר בממשל אובמה, שכיהן כראש המודיעין הלאומי, והכחיש בזמנו מכל וכל את טענותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, על כך כי עקבו אחריו- משנה גרסה.

קלאפר כזכור, הודיע בסמוך להשבעתו של הנשיא טראמפ, כי החליט לפרוש מיוזמתו וסיבותיו עמו, זאת עוד טרם החליט הנשיא טראמפ לגבי עתידו של קלאפר בממשלו.

המדיה כהרגלה, הציגה את מהלך הפרישה המתוקשר, כאקט סימבולי כנגד הנשיא הנבחר טראמפ. אולם עתה מסתבר כי להתפטרותו או כפי שאז טרחו להציג- "בריחתו," ישנן ככל הנראה גם סיבות נוספות.

דונלד טראמפ ברק אובמה הבית הלבן (Pete Souza)

אובמה ידע כשנפגש עם טראמפ לאחר בחירתו, שהוא למעשה מרגל אחריו, כך מוסברת גם "שתיקתו" של אובמה, שבינתיים כבר פרש לעסקים עם נטפליקס (קרדיט תמונה: הבית הלבן (Pete Souza)

בסמוך לאחר שנכנס לבית הלבן, טען הנשיא טראמפ כי אובמה ציטט לקמפיין שלו, דבר אשר הפך ללעג ולזלזול בקרב המדיה. אובמה הכחיש, וטראמפ כנשאל על כך השיב: כשאני אומר אובמה, אני לא בהכרח מתכוון הוא עצמו.

במהלך ימים האחרונים, נמסר כי מספר סנאטורים עומדים על כך שכל המידע בגין הריגול על טראמפ בזמן ממשל אובמה, ייחקר עד תום בידי גורם עצמאי. או אז, משנה לפתע קלאפר את גרסתו.

עתה טוען קלאפר בראיון לתקשורת, "כי הכוונה לא היתה לרגל אחר טראמפ, אלא כדי להתחקות אחר מה שהרוסים עושים." גרסה שונה לחלוטין מזו שמסר במרץ 2017 אז אמר: "לא היה כל מעקב אחר טראמפ."

אודות ג'קי שטורם

ג'קי שטורם, כתב בצוות החדשות, מסקר בעיקר חדשות בארה"ב. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

סרטון של אריה מטופח עומד על שתי רגליו משגע את הרשת

וראלי: סרטון וידאו בו נראה אריה כמו לאחר שיצא מתור אצל מעצב השיער, ניצב על שתי רגליו בפנים נינוחות