בס"ד י״א באדר ב׳ תשע״ט , יום שני , מרץ 18 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / טכנולוגיה ומדע / אינטרנט / הבית הלבן בהכנות לפתיחת חקירה נגד גוגל ופייסבוק
משרדי גוגל ארה"ב (Jijithecat)

הבית הלבן בהכנות לפתיחת חקירה נגד גוגל ופייסבוק

משרדי גוגל, ארה"ב (קרדיט תמונה: Jijithecat)

הבית הלבן מגבש מסמך עם טענות לעבירות על חוק האנטיטרסט, שיוגש לרשות הפדרלית להגבלים עסקיים. דבר זה עלול לאלץ את הרשות לפתוח בחקירה של שיטות העבודה העסקיות של גוגל, פייסבוק וחברות נוספות בתחום המדיה החברתית והאינטרנט בכלל, כך מדווחת סוכנות החדשות בלומברג.

מדובר בשלבים המוקדמים של התהליך, אולם בחברת גוגל מנסים להקדים רפואה למכה ומזהירים את עובדי חברת הענק האינטרנטית לחדול מלהביע דעות פוליטיות, מעבר למידה סבירה. את הדברים מסר לעובדים מנכ"ל החברה סונדאר פיצ'אי.

גוגל החלה לנקוט באמצעי הזהירות אף על פי שרשמית טרם צוין שמה כאחת החברות העלולות למצוא את עצמן תחת תביעה בגין עבירות על חוקי האנטיטרסט. זאת לאחר שדלף סרטון פנימי של החברה בו נראה מייסדה 'באבל כבד,' לאחר בחירתו של הנשיא דונלד טראמפ לבית הלבן.

דבר נוסף שאינו תורם לתדמיתה של חברת הענק, הוא הפרסום האחרון לפיו עובדים בכירים בגוגל זממו לערוך מניפולציות בשרתי החברה כתגובת נגד מול החלטת ממשל טראמפ בנושא ההגירה. החברה לא הכחישה כי היתה תכנית שכזו, אך טענה כי הרעיון מעולם לא יצא אל הפועל משום שפעולה מעין זו אינה אפשרית נוכח הטכנולוגיה ומדיניותה של גוגל.

חברי הממשל הנוכחי, הקונסרבטיביים והנשיא טראמפ, טוענים מזה זמן רב למניפולציות של מנוע החיפוש הפופולרי וחברות המדיה החברתית כנגדם. החדשות האחרונות הוכיחו כי על פניו הטענות אינן משוללות יסוד, כך שרק חקירה פדרלית תוכל לאשש או לבטל זאת.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

ארנק עוני מצב כלכלי כלכלה - CC0

מגיפת העוני בישראל עקב יוקר המחיה על סף התפרצות

מצב העוני קטסטרופלי כשההטבות לח״כים לחודש שווה לסכום שהרוב מרוויחים בשנה - הפער הזה מחליא את הנפש!