בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / חרדים טודיי / חדשות חרדים / כץ בפתיחת הרכבת לי-ם: דוד המלך קבע את ירושלים כבירת ישראל
בנימין נתניהו וישראל כץ בפתיחת קו הרכבת לירושלים - לע"מ

כץ בפתיחת הרכבת לי-ם: דוד המלך קבע את ירושלים כבירת ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ בפתיחת קו הרכבת לירושלים (קרדיט תמונות: לע״מ)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, השתתפו בשבוע שעבר בנסיעת הרצה של הרכבת החשמלית לירושלים. זאת, לקראת תחילת נסיעות ההרצה לציבור הרחב המתוכננות בחול המועד סוכות.

נסיעות ההרצה של הרכבת החדשה לירושלים יפעלו מתחנת האומה ע"ש יצחק נבון לתחנת הרכבת בנתב"ג. משם, ימשיכו הנוסעים ברכבות המשך לתל אביב ולכל רחבי המדינה. זאת, עד להשלמת החשמול במסילות האיילון.

טרם העלייה לרכבת אמר שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, [דקה 2:10 בסרטון] כי החליט לקרוא למסילת הרכבת החדשה לירושלים "מסילות דוד המלך," משום שדוד המלך היה מי שהפך את ירושלים לבירת ישראל לפני 3000 שנה.

בנימין נתניהו וישראל כץ בפתיחת קו הרכבת לירושלים - לע"מ

קו הרכבת המהיר לירושלים הוא אחד הפרויקטים ההנדסיים והטכנולוגיים, המורכבים ביותר שבוצעו אי פעם בישראל. הפרויקט כולל מסילה כפולה באורך של 56 קילומטרים. העבודות על הרכבת כללו כרייה של 5 מנהרות, באורך של 38 קילומטרים ו-8 גשרים, באורך של 7.5 קילומטרים. הקו עובר דרך מנהרה באורך של 11.5 קילומטרים, הנחשבת לארוכה ביותר בארץ, וכן מעל גשר שגובהו כ- 100 מטרים, ונחשב לגשר הגבוה בישראל.

תחנת האומה (ע"ש הנשיא לשעבר יצחק נבון) , ממוקמת כ-80 מטרים מתחת לפני הקרקע. הנוסעים יעלו למפלס העליון של התחנה, באמצעות מערכת דרגנועים ושלוש מעליות מהירות, המכילות כל אחת 35 נוסעים, ומאפשרות לעלות לרציפים העליונים בתוך מספר שניות.

חנוכת קו הרכבת המהיר לירושלים תתקיים בתום תקופת ההרצה ולאחר השלמת החשמול של קו הרכבת בקטע שבין תחנת נתב"ג לתחנות איילון. חשמול המסילה יאפשר לרכבת לראשונה להגיע למהירות של 160 קמ"ש.

טודיי מדיה

אודות מורן בן

מורן כתבת בצוות מגזין טודיי ארה"ב, ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות מישראל. בצוות העורכים עוזרת מורן כתחקירנית בתחומי אקטאוליה. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

ראובן רובי ריבלין - צילום מסך - יו טיוב

יש ״רשעים״ בירושלים, בשורה לא טובה לבאות לנתניהו

רובי, מצביא צעצוע, שעוטה לא אחת ארשת חשיבות גדולה משל נשיא האומה החזקה בעולם, ארצות הברית.