בס"ד ו׳ באלול תשע״ח , יום חמישי , אוגוסט 16 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6392.63 | €5627.91 | £5027.73 | ¥708575.49 | 16/08/2018 12:44
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / ספורט / כדורגל עולמי / שרת המשפטים הגרמנית: התפטרותו של אוזיל מהנבחרת נורת אזהרה
מסוט אוזיל (קרדיט תמונה: CCАнтон Зайцев)

שרת המשפטים הגרמנית: התפטרותו של אוזיל מהנבחרת נורת אזהרה

מסוט אוזיל (קרדיט תמונה: CC\Антон Зайцев)

קתרינה בארלי, שרת המשפטים של גרמניה, היתה מראשוני הגורמים הרשמיים להגיב על התפטרותו של השחקן הגרמני ממוצא טורקי, מסוט אוזיל, מנבחרת גרמניה בכדורגל.

שחקן הכדורגל אוזיל, גרר ביקורת קשה בגרמניה בעקבות תמונתו עם נשיא טורקיה רג'פ ארדואן. הביקורת הפכה במהירות רבה להצהרות גזעניות בגרמניה שרק הלכו והתגברו.

אף גורם רשמי למעשה לא יצא להגנתו של השחקן, וכך לא איגוד הכדורגל פיפ"א, עד שהרגיש השחקן כי הוא ניצב לבדו מול המתקפות הגזעניות, ובהמשך הודיע על התפטרותו מנבחרת גרמניה.

עתה עורכים בגרמניה בה הקנצלרית אנגלה מרקל נחשבת כמלכת המהגרים ומי שהובילה את האיחוד האירופי לקליטתם של מיליוני פליטים ומהגרים, חשבון נפש, במיוחד לאחר תקופה בה הביקורת בגרמניה תססה מול היחס להגירה של איטליה ואף של ארה"ב.

למרות העובדה כי החלו לטפטף תגובות שכותרתן – איך נראית גרמניה שקוראת לסובלנות ולקליטת המהגרים בחברה נוכח פרישת השחקן על רקע גזעני –  עדיין טוענים בכלי התקשורת הבוקר (שני) כי מדובר בקול ענות חלושה ומפתיעה לא פחות וכי איך ניתן עתה לעודד את ילדי מהגרים במדינה כי צפוי להם עתיד טוב יותר והם שווים לכל אזרח אחר בגרמניה.

אודות ג'ו רוסנקראנץ

ג'ו מסקר חדשות מהעולם ולעתים אייטמים הקשורים גם לישראל בהיבט הבינלאומי. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מבזק טודיי - טודיי Twoday Breaking News

נבחרת הכדורגל הסינית ניצחה את נבחרת סוריה 3:0

בית C במשחקי אסיה בג'קרטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.