בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6361.47 | €5572.56 | £4988.6 | ¥706648.93 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בחדשות / הפרשנים מדברים על בועה אך את משקיעי הביטקוין מעניין גובה העמלות
ביטקוין - Alexander Kirch\123RF

הפרשנים מדברים על בועה אך את משקיעי הביטקוין מעניין גובה העמלות

ביטקוין- אילוסטרציה (קרדיט תמונה: Alexander Kirch\123RF)

מי שעוקב אחר קבוצות דיון שונות בעולם בהן נמצאים משקיעי ביטקוין בסכומים קטנים כגדולים, יכול להבחין כי הדבר שאנשים מודאגים ממנו בימים אלה בעולם הביטקוין, הוא גובה העמלות.

בשטח ניכר תסכול רב לאחר שעמלת העסקה הממוצעת זינקה ל-19 דולר, מה שלמעשה הופך את כל הכתבות על כך כי הביטקוין הופך לאמצעי תשלום קונבנציונאלי ובעיקר כתשלום אונליין זול יותר, לקלס בעיני המבקרים את תחום המטבעות הקריפטוגרפים בחריפות.

בדיונים על העמלות, מושמעות דעות שונות ובניהן של משתמשים ומפתחים הטוענים כי ישנן דרכים די פשוטות בכדי להקטין את העלויות, אך דרכים אלו כרגע אינן מנוצלות במלואן.

מידע חשוב בנושא התגלה בתחילת החודש כאשר ב-11 לינואר קרס באופן זמני מערך סליקה אמריקני, וכך נודע כי ב-Coinbase עוברות בפועל כמחצית מכל העסקאות כולן.

כזכור אפשרות חדשה ויעילה יותר נכנסה למערך הסליקה של ביטקוין לפני כחצי שנה בשם SegWit, אולם ככל הידוע ב-Coinbase טרם יישמו את הקוד במערכת, ולפיכך הביקורת כנגדם הולכת וגוברת, כיוון שיש מי שטוענים כי דבר זה יחסוך בעלויות.

סרגיי קוטליאר, מנכ"ל Bitrefill, כינה את הנתונים החדשים "אקדח מעשן" כנגד Coinbase ואחרים טוענים כי פשוט מדובר בחוסר יעילות משווע.

הסבלנות בקרב משקיעי הביטקוין בייחס ל-Coinbase, אל מול ההוצאות ההולכות וטופחות לכל טרנזקציה, הולכת וקצרה, מאחר והטענה כי הגדלת הפרמטר של גודל הבלוק תסייע להקל על ההוצאות, לא מתממשת בשטח.

בתגובה להפניית האצבע המאשימה כלפי Coinbase, מייסדה ומנכ"ל החברה בריאן ארמסטרונג הבהיר כי החברה פועלת למציאת פתרונות טכניים כדי להפחית את דמי העסקה, אבל רמז שזה לא דבר כל כך קל ליישום. "תודה שאתם סבלניים איתנו!" צייץ ארמסטרונג בטוויטר.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״