בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:28
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / חדשות / כותרות / דרום קוריאה אוסרת על שימוש בחשבונות אנונימיים לסחר בביטקוין
אזור גנגנהאם בסיאול דרום קוריאה (Joop)

דרום קוריאה אוסרת על שימוש בחשבונות אנונימיים לסחר בביטקוין

אזור גנגנהאם בסיאול דרום קוריאה (קרדיט תמונה: Joop)

לדברי הרשויות בדרום קוריאה המהלך נועד לעצור שימוש במטבעות וירטואליים עבור פשעים כגון הלבנת הון, זאת למרות דו"ח שפורסם רק לפני כמה ימים שטוען כי הלבנת ההון באמצעות המטבעות הקריפטוגרפים היא שולית ולא כפי שהעריכו לכתחילה.

התקנות החדשות מעמידות את דרום קוריאה בקנה אחד עם הכללים הפיננסיים ההולכים ומוטמעים גם בשווקים אחרים.

דרום קוריאה נחשבת כשוק השלישי בגודלו בעולם עבור עסקאות בביטקוין ומטבעות מבוזרים אחרים, אחרי יפן וארצות הברית.

לפיכך הזדרזו בקוריאה הדרומית להטמיע את הרגולציות החדשות עקב חשיבותה בעולם מבחינת המטבע הדיגיטלי, אך במקביל הפעולות שנעשו היום בסיאול יכולות לגרום לתנודות מחיר פתאומיות.

משמעות הרגולציה החדשה היא כי בעלי ארנקי-קריפטו אנונימיים חייבים כעת לקשר אותם לחשבונות בנק בשמם, שם יש לרשויות אפשרות לדעת את זהותם האמתית.

התקנות החדשות יכנסו לתוקפן עוד החודש החל מה-30 לינואר 2018

בסיאול מבהירים כי אין מדובר באקט פתאומי וכי השוק ידע על ההכנות לכך, עוד אומרים גורמים רשמיים בקוריאה כי גם לא מדובר באמצעים דרסטיים, אלא פשוט בהתאמה לרגולציות כגון אלו המקובלות כבר בארה"ב.

למרות הצהרות ההרגעה לכאורה, בשוק המטבע הקריפטוגרפי המקומי צופים כי המדינה תנקוט בצעדים נוקשים יותר אותם תפרסם בהמשך. לטענת המתנגדים לרגולציות, אין זה מן הנמנע כי הרשויות ינסו להקשות עוד יותר על הסחר במטבע הווירטואלי.

מאידך אומרים גורמים רשמיים כי דווקא חוסר הוודאות הרגולטורית ששרר עד כה במדינה בתקופה בה המטבע סובל מתנודתיות קיצונית, היא זו שיכולה היתה להביא את המשקיעים להפסדים עצומים, עתה כשהכל 'על השולחן' סביר להניח כי זה יביא ליציבות בשוק הדרום קוריאני במסגרת כלל הטרנזקציות בשוק זה.

אודות צוות עורכים

צוות עורכי טודיי מורכב מכתבי חדשות בעיקר בניו יורק וישראל העובדים מסביב לשעון הגלובלי כדי לתת לכם את החדשות העדכניות והמדוייקות ביותר ובזמן. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״