בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6358.42 | €5571.07 | £4986.21 | ¥705866.4 | 18/08/2018 20:29
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / בכותרות ועוד / שיגעון ה-Bitcoin עבר רשמית לתחום הנדל״ן
בלוקצ'יין ביטקוין Elnur-123RF

שיגעון ה-Bitcoin עבר רשמית לתחום הנדל״ן

ועכשיו, הקריפטו-נדל"ן (קרדיט תמונה: Elnur-123RF)

למרות השילוב המנוגד לחלוטין בתפיסת העולם המקובלת לגבי השקעות בסיכון גבוה כגון הביטקוין מול השקעות סולידיות יותר כגון נדל"ן, מסתמן כי השניים מצאו אחד את השני, ובכך נרשמת עוד דריסת רגל של המטבע המבוזר בשוק הקונבנציונאלי.

למרות אופיו המסוכן מבחינת השקעה והתנודות הדרסטיות האחרונות במטבע, עוד ועוד בתים ורכוש נדל"ני ברחבי ארה"ב, אוסטרליה, קנדה, עומד למכירה בעבור ביטקוין.

כבר לא מדובר רק כמה מודעות מכירה פה ושם, אתר bitcoin-realestate.com העוקב אחר העסקאות הללו מקרוב מדווח כי המגמה רק גדלה יותר ויותר גם לאחר הטלטלה במטבע, ישנם בעלי נכסים שפשוט ששים להחליף את הנכס בעבור ביטקוין.

האתר מדווח כי לא מדובר ברוכשי נדל"ן באמצעות ביטקוין אשר המירו את המטבע למזומן וכך שילמו עבור הנכס, אלא שהמוכרים בפרשו מעוניינים כי הביטקוין יעבור לארנקם הווירטואלי במסגרת עסקת המכירה.

לציין כי טרנד זה יעמיד את המדינות העמלות כרגע על רגולציות מורכבות והדרת המטבע ממדינתם על ידי הטלת קושי לסחור בו בארצם, בסוגיה מורכבת יותר, מה קורה בעת טרנזקציה בה הכסף אינו מומר אלא מחליף ידיים בעבור נכס אחר.

כרגע באתרי המכירה של נכסי נדל"ן, נמצאים עשרות רשומות המציעות למכירה בתים תמורת ביטקוין, חלקם כאופציה של אמצעי תשלום, אולם רבים מציינים; ביטקוין בלבד.

לדוגמה, נכס בדרום קליפורניה מוצע למכירה בעבור סכום של 2.1 מיליון דולר או 124 bitcoins, בית נוסף במערב פאלם ביץ ', פלורידה, מוצע למכירה בעבור bitcoin, ethereum ו-litecoin, כאן המוכר מתוחכם יותר ומציין כי רק בעת התשלום בפועל יקבע ערך המטבע מול הדולר.

למרות כי אין מידע רשמי לגבי אופי המכירה לאחר שבוצעה והאם הנכס נמכר כולו או חלקו תמורת ביטקוין, נתונים שניתן למצוא בנקל באתרי הנדל"ן באותן מדינות, מלמדים כי אף בזמן ירידת הביטקוין ואולי בגלל עובדה זו, נמכרו לפחות כמה עשרות נכסים תמורת המטבע המבוזר, עוד ניתן למצוא רשומות בהן הכותרת היא; "מכירה תמורת ביטקוין עדיפה."

סוכני הנדל"ן בארה"ב מאשרים כי מכירת הנכס בביטקוין אכן מעוררת עניין רב ונותנת חשיפה נוספת לנכס, אך מזהירים מפני הסיכון הכרוך בהחלפת הנכס במטבע הקריפטוגרפי, ומצדם אינם ממליצים על כך, לפחות לא למי שזה הנכס היחיד שבבעלותו.

בשוק הנדל"ן כבר מכנים את הטרנד במסגרת הקריפטו-מאניה כקריפטו-נדל"ן, מסתבר כי המוכרים מוכנים לעזור לקונים לקנות במידה וחסר להם מזומן בעבור ביטקוין, דבר שלפני שנים לא היה בא בחשבון בכלל, דווחה סוכנת נוספת.

אך כאמור הבעיה הגדולה בביצוע מכירות באמצעות הביטקוין או מטבע קריפטוגרפי אחר היא הרגולציה. בארה"ב הכסף מופקד ראשית בידי נאמן (escrow service) ורק לאחר סיום העסקה כאשר הנאמן בהתאם להסכם גם מבטח את העסקה עובר הכסף למוכר, עתה הצדדים צריכים בנוסף גם למצוא שירות נאמנות כזה שיטפל במכירה בביטקוין במקום במזומן.

בשטח הטכנולוגיה נעה במהירות רבה יותר מהר מאשר הממשלות והחוקים. אחד הפתרונות שמצאו הצדדים בכדי לעקוף את המכשול הוא להמיר במסגרת העסקה את ה-bitcoin למזומן וחזרה, וכך לממש את רכישת הנכס.

בסופו של יום וכפי שכבר כתבנו במאמר אחר ב"טודיי," מדובר במלחמה בין הבירוקרטים והאזרחים המעוניינים בחופש פעולה במסגרת החוק, עתה על הממשלות המתנגדות לביטקוין ודומיו, פשוט למצוא פתרון רגולטורי הולם ולא בולם.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״