בס"ד י״ז בניסן תשע״ט , יום שני , אפריל 22 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / הותר לפרסום: סוכלה תשתית טרור ופיגועי התאבדות
תשתית טרור חוליית חמאס (תקשורת שב"כ)

הותר לפרסום: סוכלה תשתית טרור ופיגועי התאבדות

בתמונה: תשתית טרור וחוליית ארגון הטרור חמאס שנחשפה וסוכלה (קרדיט: תקשורת שב"כ)

שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל והמשטרה סיכל תשתית רחבה של ארגון הטרור חמאס שתכננה פיגועי התאבדות בישראל אשר פעלה באזור העיר שכם. התשתית מנתה למעלה מעשרים פעילי חמא"ס מרחבי אזור יהודה ושומרון.

מחקירת השב"כ עלה כי התשתית פעלה למימוש פיגועי התאבדות במרכזי ערים בישראל וכן לביצוע פיגועי ירי באזור יהודה ושומרון. עם חשיפת התשתית ומעצר חבריה, סוכלה פעילותם, וזאת עוד ברם עלה בידם להוציא לפועל את תכניות הפיגועים.

מרבית העצורים אשר ריצו בעבר תקופות מאסר שונות, על רקע מעורבותם בפעילות טרור מסרו בחקירתם, כי במהלך החודשים מאי-אוגוסט 2016, הקימו מעבדת חבלה בשכם ובה יוצרו כ 7-ק"ג של חומר נפץ מסוג TATP, אשר ממנו הוכנו מטענים, שנועדו לשמש לפיגועי התאבדות בירושלים וחיפה וכן לפיגועי תופת בתחנות הסעה.

במקביל לכך רכשו העצורים נשק מסוג M16 במטרה לבצע פיגועי ירי לעבר אזרחים ישראלים. עוד לצורך פיגועי ההתאבדות גויסו ארבעה מחבלים מתאבדים, שאמורים היו לשאת את המטענים על גופם ולבצע את הפיגועים באזורים הומי אדם בירושלים וחיפה.

מטעני חבלה (תקשורת שב"כ)

תוך כדי חקירתם בשב"כ הסגירו הפעילים את אותם מטענים אשר היו מוכנים להפעלה, חומרי נפץ שייועדו לפיגועי ההתאבדות, וכן נשק מסוג M16. בנוסף נתפס ציוד נוסף המשמש לייצור מטעני השהייה אותם התכוונו להניח בתחנות הסעה.

רשת רחבה מאד של סייענים בתחומים שונים סייעו בידם של פעילי הטרור המרכזיים, אם זה בייצור והסתרת חומרי הנפץ, רכישת והסתרת נשק, העברת כספים למימון הפעילות וכן הסתרת מבוקשים.

גורם בכיר בשב"כ מס היום כי "חקירת השב"כ חשפה כי מדובר בתשתית חמאס היררכית ומאורגנת, אשר אילולא סוכלה, הייתה מוציאה לפועל פיגועים קשים."

הגורם גם הודה לגורמים המודיעינים והמבצעיים של השב"כ וצה"ל, וחשף כי "התשתית שהייתה במוכנות גבוהה להוצאה לפועל של פיגועי ההתאבדות רצחניים, סוכלה מבעוד מועד."

בסיכום דבריו אמר הגורם הבכיר כי חקירה זו חושפת, פעם נוספת, את המאמצים הרבים שמשקיע ארגון הטרור חמאס להקים תשתיות באיו"ש מתוך מטרה להוציא לפועל פיגועים כנגד ישראל.

אודות אוריה נהלל

אוריה, כתבנו המסקר ועורך כתבות, תחקירים ופרשנות בנושאי צבא וביטחון בעולם ובארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

דלקן תדלוק דלק בנזין (Tsdesign-123CF)

התעמרות: המדינה מייקרת גם את הדלק וגם את מחירי הרכב

אם אי פעם היתה נשמעת זעקת ״די״ מצד תושבי מדינת ישראל, היתה כנראה נשמעת מקצה העולם ועד סופו.