בס"ד י״א בתשרי תשע״ט , יום רביעי , ספטמבר 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6452.22 | €5536.9 | £4909.31 | ¥723903.93 | 19/09/2018 15:25
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / יהדות / דבר תורה יומי / חודש אלול ראשי תיבות: א'חד ל'מעלה ו'שבע ל'מטה
הרב פינטו שליטא - חזון יאשיהו - דבר תורה יומי

חודש אלול ראשי תיבות: א'חד ל'מעלה ו'שבע ל'מטה

נכנסים היום לראש חודש אלול, ודרשו רבותנו הקדושים זצוק"ל, אלו"ל ראשי תיבות א'חד ל'מעלה ו'שבע ל'מטה.

**

אחד למעלה זו הנשמה שהיא חלק אלוקה ממעל, ושבע למטה אלו שבעה השערים שישנם בראש האדם, שהם שני אוזנים, שני עיניים, שני נחיריים ופה.

ועליהם נאמר בפרשת השבוע הבא עלינו לטובה "שופטים ושוטרים תתן לך בכל שעריך" איזו שערים אלו, שערים של הגוף של האדם. שבעה השערים האלו, עיניים, אזניים, נחיריים ופה. ובזמן שהאדם שומר עליהם ששום דבר לא מתוקן ולא רצוי בפני הקב"ה לא יכנס בחינם, האדם שומר את נפשו בקדושה ובטהרה והולך בדרכים קדושות וטובות.

אך כאשר האדם מזניח ונותן לכל דכפין להיכנס לשערים האלו, האדם מאבד את עולמו.

**

והנה הימים האלו ארבעים יום מראש חודש אלול עד יום הכיפורים, הם ימים קדושים שהאחד למעלה צריך לשלוט על השבע למטה.

בימים אלו, משה רבנו ע"ה עלה לשמים בפעם השניה לאחר שבני ישראל חטאו בעגל, ועלה לבקש מהקב"ה מחילה על חטא העגל ועל שבירת הלוחות הראשונות, ולבקש מחילה ולוחות שניות.

ובכל יום שעבר מהמ' ימים האלו, בני ישראל היו עסוקים בתענית ובתקיעת שופר, בתשובה ובכפרה על חטא העגל, עד שבסוף המ' יום אמר הקב"ה למשה רבנו, סלחתי כדברך. ומאותו היום והזמן, התקדשו ימי חודש אלול ויום הכיפורים לימי סליחה וכפרה.

**

ולכן מיום זה ראש חודש אלו,ל עלינו לקדש את האחד למעלה שזה היצר הטוב והנשמה הטהורה, על השבע למטה ולנהוג בהכנעת המידות ושליטה על היצרים ועל השערים ביותר מכל ימות השנה, ולהכניע את הרע מתחת לטוב.

וכך נזכה לאור גדול, ולהיכנס ליום הדין כפי שצריך ולצאת בשלום מן הדין, לחיים טובים ולשלום.

אודות האדמו״ר הרב פינטו שליט״א

האדמו"ר רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א הוא בנם של קדושים הממשיך את מסורת הקדושה וההתקדשות המצרפת מאז היוולדו, תלמיד חכם בעל שיעור קומה כשל דורות קדומים, אדמו"ר לאלפים ורבבות, רב מורה הוראה הפוסק בשאלות הלכתיות סבוכות, מגיד שיעורים רבים וארוכים, רבם הנערץ של יהודים רבים, החל באברכי משי נבחרים הנמנים על לגיונו המקודש וחיים לאור הדרכתו הבלתי מתפשרת, עבור ביהודים מכל הגוונים, וכלה בנשמות אבודות מכל סיבה שהיא, ביניהן כאלו שהמפתח היחיד ללבם מופקד בגנזיו.    מצד אחד הוא נין ונכד לראש שושלת צדיקי בית אביחצירא, המקובל האלוקי רבי יעקב אביחצירא זי"ע בעל ה"אביר יעקב", ומצד שני הריהו נין ונכד לראש שושלת צדיקי בית פינטו, הרי"ף דעין יעקב, שהוא רבי יאשיהו פינטו הראשון, מחותנו של המקובל רבי חיים ויטאל זי"ע, תלמידו הנודע של האר"י הקדוש. מעריציו הרבים, המרכיבים יחדיו את כל השכבות האפשריות הקיימות בעם ישראל, אינם נועצים את סיבת התקשרותם באדמו"ר רבי יאשיהו בשל ייחוס אבותיו הרם והנישא, הנדיר מאוד בדורנו, כי אם בייחוס העצמי שלו כאיש אלוקים קדוש ונורא וכמנהיג הטובל במעיינות של אהבת ישראל לכל יהודי, השובה את לבם. ניתן לשלוח למערכת תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

כבוד קדושת האדמו''ר פינטו שליט''א בבולגריה (טודיי)

האדמו״ר פינטו: הסוד הגדול במילים ״אין עוד מלבדו״

שם קדוש אע"מ. ומצאנו מימרות בגמרא ובחז"ל על כח הכשפים, ואיך לנהוג בהם