בס"ד ט״ו באדר א׳ תשע״ט , יום רביעי , פברואר 20 2019זמן האתר- עירה"ק ירושלים
Home / בכותרות ועוד / מיליוני שקלים הושקעו בכספות ובחינת הבגרות הודלפה
גנב פורץ מעתיק בחינות מסמכים האקר (123CF- ximagination)

מיליוני שקלים הושקעו בכספות ובחינת הבגרות הודלפה

בתמונה: אילוסטרציה (קרדיט: 123CF- ximagination)

עשרות מיליוני שקלים הושקעו בכספות המפוזרות בבתי ספר ברחבי הארץ, על מנת לשמור על סודיות בחינות הבגרות. יחד עם זאת, נראה כי בשנים האחרונות גוברת תופעת ההדלפות, וכך היום נודע כי בחינת הבגרות עבור 3 יחידות במתמטיקה הודלפה במגזר הערבי.

למרבה האירוניה משרד החינוך אינו סומך על עצמו ולפיכך נערך לתופעה זו מראש ולכן הודפסו שאלונים חלופיים אשר היו מוכנים להפצה מידית ברחבי הארץ.

הידיעה על דליפת הבחינה יצאה היום כחצי שעה לפני מועד תחילתה הרשמי, שהיה אמור להיות עבור כ-70,000 תלמידים בשעה 15:30. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב בתגובה: "לא נתפשר ונאבק בתופעה של הדלפות ופגיעה בטוהר הבחינות."

הבחינה שהודלפה הייתה בשפה הערבית והופצה במגזר הערבי. מעניין לבדוק באילו אמצעים עוד ינסו לנקוט במשרד החינוך, על מנת למנוע את הישנות התופעה. הדבר ודאי פוגע בעשרות אלפי תלמידים אשר ממילא שרויים במתח רב, והן בצוות מורים והמתפעלים של אירוע מסוג זה בבתי הספר, כאשר עליהם להיערך מחדש לחלוקת בחינה נוספת ומחודשת.

אודות מאירה פלורין

מאירה, כתבת כלכלית המסקרת חדשות כלכלה וטכנולוגיה בעיקר, מהעולם וגם מהארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 1-800-796-6424+ (עברית ואנגלית).

כדאי גם לבדוק

מושב כסא בכנסת - קובי גדעון לעמ

עיתונאים מנצלים את הפופולאריות כדי לקבל מושב ומשכורת בכנסת

לרוץ ולא להיכנס ולהתרווח במושב הנוח בכנסת, זו אינה מטרתם של העיתונאים-פוליטיקאים לעת מצוא.