בס"ד ח׳ באלול תשע״ח , יום ראשון , אוגוסט 19 2018זמן האתר- עירה"ק ירושלים

= $6364.3051181 | €5575.6982625 | £4990.8244305628 | ¥706976.9076442 | 18/08/2018 20:30
שער הביטקוין שעון ניו יורק ארה״ב
Home / הקשר האקטואלי / דעות ואקטואליה / צדקנות היתר במדינת ישראל עוד תחריב את אושיות המערכת
צדק משפט (Oleg Dudko)

צדקנות היתר במדינת ישראל עוד תחריב את אושיות המערכת

החוק במדינת ישראל נכתב לפני עשרות שנים על ידי בני אדם, עתה דרושים בני אדם כדי לקיים אותו ובעיקר בני אדם כדי לאכוף אותו כראוי ולא בביזוי (קרדיט תמונה: Oleg Dudko)

בתקופה האחרונה סובלים רבים במדינת ישראל מגל של החמרת יתר, שלא לומר צדקנות מאוסה. כמעט בכל נושא פועל מכבש המערכת בכדי להשיג ניצחון בכל מחיר על האזרח.

ואם בפלילים עסקינן, אזי מדובר בהרשעה מתוקשרת. המהלכים מתבצעים בליווי הדלפות שוטפות במטרה לרחרח לכאורה איך מגיבה "האליטה" לכל תפנית במהלך.

לפרסי ישראל יש להוסיף את פרס "הצדקנות המאוסה"

עתה כשמחלקים את פרסי ישראל השונים תוך התעסקות רחבה בפרטים אף כי עניין הציבור בכך מוטל בספק, אפשר אולי להעריך אלו מן ההחמרות המוגזמות במדינת ישראל יכולות לזכות את אותה רשות האחראית לכך בפרס "הצדקנות המאוסה."

למרות העובדה כי יש מי שעדיין המומים מכך שפרשת אלאור אזריה הסתיימה בסופו של דבר בקול ענות חלושה כשאף לא חצי תאוותם לראותו נמק בכלא בידם, אין ספק כי המועמד לפרס הראשון יהיה הטיפול המתחסד והמצטדק בחייל, באצטלה של מדינת חוק.

כל ההתנהלות לאחר הירי בחברון לרבות ניסיון נואל לשתילת מחשבות במוחם של חיילים וקציני צה"ל כי מדובר היה במעשה חמור כפי שהעיד המ"מ של אזריה, נבעה אך ורק מהתחסדות יתר.

שר הביטחון המודח בוגי יעלון הודה בעבר באירוע שתועד והופץ ברשת, כי החייל אזריה הוקרב למען יחסי הציבור של מדינת ישראל כרשות שומרת חוק, זאת עוד בטרם נערך התחקיר המלא. שומרת חוק? רק היום אולצה המשטרה לשלם מעל ל-12 אלף שקלים, לאחר מעצר ממוקד של צעיר שלא כחוק, והושעתה שופטת מתפקידה.

למזלו הרב של אזריה הוא ניצל בשן ועין מתופעה בזויה של צדקנות יתר שאינה במקומה וממערכת מתחסדת שאינה יודעת מה פירוש הציווי "עניי עירך קודמים," תוך דרישה להאשימו באשמת רצח.

המערכת הצדקנית, השכילה להבין בתוך מספר ימים כי את הצפרדע הזו רוב תושבי המדינה לא יעכלו לעולם, דבר היכול להוביל לכאוס מוחלט. לפיכך המערכת התקפלה במטרה לצנן את הרוחות הלוהטות באופן מהיר ולהתמודד רק עם אלו הדבקים בחפותו המלאה של אזריה בלבד.

במקום השני יכולים להתחלק בפרס הצדקנות המאוסה גורמי משפט, אכיפה ורשויות המס לאחר הצהרות של כמה מהבכירים ברשויות שנשמעו לאחרונה על גבול איומים מפורשים כנגד כלל תושבי המדינה לבל יזגזגו מהחוק ככתבו וכלשונו. וגם שיטת הדיכוי 'על פי החוק' להפיכת אנשי סוד "לשטינקרים" ודאי שלא תיעדר מרשימת המומלצים ל"פרס."

מירב מיכאלי - לע"מ

ח"כ מירב מיכאלי (קרדיט תמונה: לע"מ)

הבוקר משדרת הדס שטייף אזהרה חמורה למערכת

מעניין כי את הנורה האדומה המהבהבת, הדליקה הבוקר דווקא כתבת הפלילים של גל"צ הדס שטייף מי שמובילה קמפיין שמטרתו להטיף להחמרת יתר כשמדובר בחשדות למעשים לא ראויים שנעשו כנגד נשים בכל תקופה, אף אם עברו שנים רבות מאז האירוע.

מדובר בפרשה המתוקשרת של שחקן הכדורגל, שצצה והתחזקה כסופת הוריקן לאחר פרסום תיעוד מביש מתוך האירוע. ההתלהמות באה רק בעקבות אותה מגמה של החמרת יתר מצד המערכת במדינת ישראל, ההולכת ומאבדת כל פרופורציה.

המדיה אשר כבר מזמן נדמה כי הפכה לכלי ראשי במשחק, גורמת לדוברות המשטרה להיראות כמי שבודקת לכאורה בכל שעה עגולה את הרייטינג שלה בציבור.

הכצעקתה?

התקשורת כמוצאת שלל רב, בחרה ללבות את יצרי המערכת כנגד השחקן לאחר שפרגנה לזעקתה של חברת כנסת מירב מיכאלי מבלי לבדוק ולחקור, הכצעקתה?

שטייף קבלה היום על התופעה המדהימה בה המשטרה כביכול 'לקחה את החוק לידים' בו בזמן שהקורבן לכאורה בפרשה מעולם לא התלוננה.

בדיעבד עולה מדברי העיתונאית, כי לרצון העז להעמיד לדין את השחקן לא היתה כל סיבה מוצדקת. יחד עם זאת טוענת שטייף כי בזמן הרב שעבר מאז האירוע לא מן הנמנע כי נגרם למצולמת להשתכנע לכאורה שלא להתלונן.

מסתבר כי הקורבן לא היה קורבן, הכול היה גלוי וידוע ובהסכמה מלאה למעט הפצת הסרטון, ואת עובדת הפצת הווידאו, גינו למעשה כל משתתפיו.

מוטציה של אירוע הפכה לפרשה סוערת

בדיעבד מדובר בסערה בכוס מים, ולכאורה בניצול מוטציה של אירוע שהתקיים בהסכמה להכפשה לשמה של השחקן וחבריו אשר הביעו צער כנה על עובדת קיומו של הסרטון, וגרימת נזק נפשי לכאורה למי שתועדה בסרטון.

אותה צדקנות מאוסה, עוררה את הפרשה הזו שככל הנראה מעולם לא היתה, כאשר רק עוד רגע קט כמעט שהובילה לתליית השחקן וחבריו בכיכר העיר.

מסתמן כי כל הפרשה נבעה כתוצאה מהפרסום במדיה והלחץ מצד אותה חברת הכנסת הסובלת לכאורה גם היא מצדקנות יתר, וכך גם ההחלטה במשטרה איך להתייחס לשחקן הכדורגל שהיה השחקן הראשי בסרטון.

הליכה בטוחה לקראת איבוד עשתונותיה של המערכת

הפרשה הזו כמו גם רבות אחרות, מלמדות על הליכה בטוחה לקראת איבוד עשתונותיה של המערכת, אשר נדמה כי היא חיה ונושמת את הרוח הנושבת ממעבי המגמה להפוך למדינה "המחזיקה קצר את תושביה."

למרות ההכחשה הגורפת של המשטרה והמערכת המשפטית כי אין למדיה ולרחשים מקרב נבחרי הציבור כל פקטור בקבלת ההחלטות, המציאות ואותם אירועים בדיעבד מדברים בעד עצמם. עם זאת ודאי כי לא מדובר בכך כי יש לראות בכל החלטה כפופוליסטית בשורשה.

ב"טודיי" פורסם בעבר סיפור אותו מספר צדיק הדור, על אותו יהודי שהואשם בגניבה מהמלך והועמד לתלייה. רגע לפני כן קרא היהודי שהיה חברו של המלך וסיפר לו כי מי שהעליל עליו את העלילה הוא למעשה הגנב. המלך שנדהם מאחר ומדובר היה בבכיר בממלכתו, הורה לבדוק, וכך באמת היה. אז נשאל היהודי איך ידע, וענה, כי כשצפה שהגנב מתהלך בשביל ונזהר שלא לדרוך על נמלים, הבין מיד כי כפי שלמד מאביו; צדקנות והתחסדות יתר מלמדות על מידות הפוכות לחלוטין.

אודות אהרוני לזרוביץ'

אהרוני, מסקר פעילות הקשורה עם אכיפת החוק ואירועים אזרחיים מסוג זה ברחבי הארץ. ניתן לשלוח למערכת ולכתבים תגובות וידיעות במייל: contact@twoday.co.il. טלפון ראשי וה"קו החם" להודעות בזמן אמת ולכתבים: 02-374-1100 (עברית ואנגלית). ניתן גם ליצור קשר עם המערכת והכתבים באמצעות הטופס בדף צור קשר.

כדאי גם לבדוק

נחש בואה כרוך על תיבת דואר בקנזס - Overland Park Police

לא קיבל מכתבים לאחר שנחש ענק נכרך סביב תיבת הדואר שלו

הקצינים ניסו לשכנע את הרשות לבעלי החיים, ״להניח את הנחש מתחת לשולחנו של מפקד התחנה אבל הם לא הסכימו״

תגובה אחת

  1. המדינה בפשיטת רגל מוסרית לגמרי. שופטים פושעים, מנגנון מושחת.
    בזה ביבי נכשל.